Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ahoj.  

Zakładam nowy temat bo nie znalazłem odpowiedniego (chyba,  że przeoczyłem).  

Szukam alternatywy dla granatów wypełnionych mąką. Zazwyczaj są wykorzystywane do niszczenia pojazdów.  Chciałbym jednak zrezygnować z "zabawy"  jedzeniem.  Czy Koledzy mają jakiś pomysł na alternatywne wypełnienie? 

Pozdrawiam Pazur 

Link to post
Share on other sites

Na pseudohistorycznych "Ardenach" w 2013 r. mieliśmy PIAT-a w formie procy. Strzelaliśmy do niemieckiego "Brezentpanzera" piłkami tenisowymi.

Ongiś na Pomorzu obrzucaliśmy się granatami wypełnionymi mieszaniną grochu, piasku i suchego gipsu. Dawały fajny efekt, ale nie wiem czy wykorzystanie gipsu to dobry pomysł. Może talk?

Link to post
Share on other sites

Do granatów gammona na Norwegię wsypywałem popiół.
Do samoróbek granatów rolka po papierze, petarda, wsypywałem wymieszne kulki z popiołem. Zdziwiłem się gdy dostałem kulką stojąc jakieś 7-8m od granatu.
Pierwszy test na dystansie 3m 3-4kulki 5m pudło 7/8m jakaś zbłąkana kulka mnie trafiła. Test w kąpielówkach więc ją poczułem, w mundurze na pewno nie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Na ostatniej "Bzurze 1939' pojawiła się kwestia granatów przeciwpancernych. Gregor słusznie zwrócił uwagę, że o ile w przypadku granatów przeciwpiechotnych piasek jako obciążenie nie robi problemu, o tyle w przypadku trafienia takim granatem w szybę, ziarna piasku mogą ją już porysować.

Dlatego w przypadku granatów używanych do zwalczania pojazdów stosujmy wyłącznie miękki materiał: mąka, talk.

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to Granaty - temat ogólny

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...