Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK-10 Boyi - czy warto?


Recommended Posts

Witam!

 Zaczynam przygodę z ASG, przy okazji powiem, że jestem w posiadaniu repliki pistoletu Beretta 92 zasilanego Green Gasem. Zastanawiam się nad kupnem repliki karabinu RK-10 Boyi. I pisze do was z zapytaniem, czy warto jeszcze kupować RK-10, z jednej strony słyszałem że jak na początek warto, z drugiej słyszałem że teraz te repliki są słabej jakości i nie warto?

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Link to post
Share on other sites

DE chyba nie ma konkurencji wśród budżetowych replik, ale nie każdy lubi emki. Ludzie ostatnimi czasy bardzo narzekają na boje i w zamian wskazują cymy. Ja tych narzekań nie mogę potwierdzić, mój bojec za ~450 zł działał bezawaryjnie przez 5 lat, czego o replice za ~1700 po nieco ponad roku powiedzieć nie mogę. Jeśli ma się szczęście, to słoneczko świeci, a jak się ma pecha, to palca w wiadomym miejscu połamie.

Jeśli rozważasz wszystkie opcje kupuj emkę od DE, jeśli chcesz kałacha, to w takim budżecie popatrz jeszcze cymy i weź co bardziej ci się podoba, IMO cyma i bojec (albo po nowemu double bell) będą podobnej jakości. Jedna i druga będzie odstawać od replik z wyższych półek i tak samo obie można zrobić, by strzelały w zadowalający sposób.

Link to post
Share on other sites

Repliki Boya są leciwymi konstrukcjami. Ale moim zdaniem dalej są jednymi z lepszych na początek. Może nie posiadają wodotrysków typu szybkie wymiany sprężyn ale są podatne na tuning, w miare wytrzymałe i jest do nich dużo akcesoriów. Gery bez problemu łykają i mocniejsze sprężyny i aku 11v. Jeżeli nie wadzi ci siermiężny wygląd podstawowego kałasza możesz brać. Choć sensowniej będzie szukać wersji z kolbą stałą czy składaną na bok ( te składane pod spód mają tendencję do łapania luzów. A odrobina inwencji, czasu i pieniędzy i ze szwykłego boyja może powstać cudeńko. 
Na pierwszej focie rk01, na drugiej rk06

DSC_8067.JPG

DSC_8789.JPG

Edited by arend
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sam zaczynałem od RK-10S i bardzo miło wspominam tą replikę. Prosta i solidna, części standardowe, magazynki tanie i powszechne, podatna na tuning. Jedyne co to raczej odradzam AKMS, bo zatrzask kolby jest zrobiony z gównolitu i nie wzbudza zaufania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...