Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szukamy najlepiej metalowej Mki do 1000 zł - DE vs EDGE 2.0 vs Arcturus


Recommended Posts

Cześć!

Czytając o Mkach od DE dostałem chętki nabycia do swojej kolekcji jakiejś ŁADNEJ (dosyć istotne, lubię ładnie wykonane repliki) do 1000 zł. Replika raczej leśna, ale nie chce przesadzać z długością lufy, myślę, że okolicy klasycznych 363mm będą idealne. Tak, jak pisałem, lubię ładne repliki, więc raczej szukam czegoś metalowego (chociaż np. G36 potrafi być i ładne i plastikowe :D )
 

Więc mam takich kandydatów:

ARCTURUS AR15 CARBINE AT-AR01-CB - 690,01zł (naprawdę kusząca opcja w tej cenie)

DOUBLE EAGLE M916G - 685,22zł (bliźniak chwalonego i polecanego wszędzie M904, niestety plastikowy, inaczej bym brał bez pytania)
DOUBLE EAGLE M907A - 932,09zł / M906A - 961,34 zł / M908A - 1024,47 zł (metalowy DE, ale cena prawie x2 w stosunku do chwalonego M904G, czy dalej replika jest warta swojej ceny?)

SPECNA ARMS EDGE 2.0™  SA-E06 - 976,52 zł / SA-E03 - 1008,40 zł / SA-E14 - 1055,06 zł  ("na papierze" chyba najlepszy kandydat z wyżej wymienionych, ale wiadomo "papier przyjmie wszystko")

GOLDEN EAGLE EFB6596 - 879,99zł (polecony przez jeden ze sklepów, podobno ładnie wykonana replika, ale nie znalazłem o niej zbyt wiele opinii)

Co polecacie, doradzacie i dlaczego? Jak porównujecie te repliki względem siebie, szczególnie  DE vs EDGE 2.0?

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, tomekfm napisał:

Jak porównujecie te repliki względem siebie, szczególnie  DE vs EDGE 2.0?

Arcturusy raczej nie słyną z dobrych M-ek. Też mają trochę niestandardowych części
DE mają dużą przewagę dzięki ukłądowi Falcon, gdzie naprawdę robi on robotę i nie trzeba inwestować dodatkowo. Wnętrze ma parę miejsc do poprawek ale repliki bardzo OK. 
Specna jest standardowa do bólu ale różnie z nimi bywa.

Możesz jeszcze dopisać mk18 od Double Bella, Ulat z ASG Olsztyn robił o niej film i zaskakująco porządnie jest wykonana. I tania, czyli resztę mógłbyś przeznaczyć na dopieszczenie.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dwa_cztery_cztery_cztery said:

Arcturusy raczej nie słyną z dobrych M-ek. Też mają trochę niestandardowych części
DE mają dużą przewagę dzięki ukłądowi Falcon, gdzie naprawdę robi on robotę i nie trzeba inwestować dodatkowo. Wnętrze ma parę miejsc do poprawek ale repliki bardzo OK. 
Specna jest standardowa do bólu ale różnie z nimi bywa.

Możesz jeszcze dopisać mk18 od Double Bella, Ulat z ASG Olsztyn robił o niej film i zaskakująco porządnie jest wykonana. I tania, czyli resztę mógłbyś przeznaczyć na dopieszczenie.

No właśnie im więcej czytam tym bardziej zaczynam się zastanawiać między DE, a Specną EDGE 2.0. 

Mówisz, że Falcoln to duża przewaga DE, ale Specna ma Gate Aster na pokładzie, który wydaje mi się, że jest jednak lepszy od Falcolna, natomiast pytanie jak reszta podzespołów i wykonanie? Double Bell, to nowa nazwa Boyi? Mam od nich RK-10S i jest tragiczny, dalej żałuję, że nie kupiłem CM.048m, ale rzucę okiem 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Huba_lbn said:

Aster jest lepszy, ale ile kosztuje najrańsza Specna z Asterem?

Masz ceny w pierwszym poście ta sama półka cenowa

Ogólnie to ograniczyłem wybór do

Double Eagle M906B - 879,53 zł
Specna Arms EDGE 2.0™ SA-E06 - 976,52 zł

Więc Specna 100zł droższa i ma lepsze bebechy, ale DE ma zauważalnie lepiej wykonane body, dobrze rozumiem? 

Edited by tomekfm
Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, tomekfm napisał:

Masz ceny w pierwszym poście ta sama półka cenowa

Nie czytasz dokładnie opisu replika na sklepie.

Specna Arms EDGE SA-E06 faktycznie kosztuje 1028,99, z ogólnie dostępnymi kodami rabatowymi 12% to będzie 905,51. Ale to jest wersja z X-ASR.
Specna Arms EDGE 2.0 SA-E06 kosztuje 1549,99, z ogólnie dostępnymi kodami rabatowymi 12% to będzie 1363,99. Ta wersja ma Astera.

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-sa-e06-edge-tm-1152221312.html
https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-sa-e06-edge-2-0-tm-czarna-1152228334.html

Powiedział bym że DE ma lepsze body od SA. 
SA ma lepsze części wewnętrzne, ale DE ma fajny mosfet.
SA jest bardziej standardowe i łatwiej o tuninng, ale to nie jest tak że DE się nie da, po prostu trzeba dobrze dobrać części.

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Huba_lbn said:

Nie czytasz dokładnie opisu replika na sklepie.

Specna Arms EDGE SA-E06 faktycznie kosztuje 1028,99, z ogólnie dostępnymi kodami rabatowymi 12% to będzie 905,51. Ale to jest wersja z X-ASR.
Specna Arms EDGE 2.0 SA-E06 kosztuje 1549,99, z ogólnie dostępnymi kodami rabatowymi 12% to będzie 1363,99. Ta wersja ma Astera.

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-sa-e06-edge-tm-1152221312.html
https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-sa-e06-edge-2-0-tm-czarna-1152228334.html

Powiedział bym że DE ma lepsze body od SA. 
SA ma lepsze części wewnętrzne, ale DE ma fajny mosfet.
SA jest bardziej standardowe i łatwiej o tuninng, ale to nie jest tak że DE się nie da, po prostu trzeba dobrze dobrać części.

Są inne sklepy z replikami, niż tylko gunfire :D Cały czas mówię o wersji EDGE 2.0.

Ale dziękuję za odpowiedź! Czy DE lepsze body, specna bebechy. 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Huba_lbn said:

A są inne sklepy gdzie replika marki Specna, która należy do GF, są tańsze? 

Jak widać (ceny podane w pierwszym poście) są.

Gunfire nie jest właścicielem tylko oficjalnym dystrybutorem, więc jak najbardziej jeśli ktoś kupuje u nich hurtowo, albo ma swojego dostawce lub swój import może być tańszy... 

Sklepu z którego pochodzą ceny nie wkleję, bo jest tutaj nie polecany i zakup robiłbym na własne ryzyko, ale myślę że ta informacja Ci wystarczy, żeby się zorientować o jakimś sklepie mówię, a jak nie to... Wystarczy zgooglować model. 

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, tomekfm napisał:

Gunfire nie jest właścicielem

Nie wydaje mi się, nie chce mi się teraz szukać, ale coś mi świta że mają jednego właściciela.

11 godzin temu, tomekfm napisał:

Sklepu z którego pochodzą ceny nie wkleję, bo jest tutaj nie polecany

Daj linka, forum jest od dzielenia się wiedzą ;)
Nie mam pojęcia o jaki sklep Ci chodzi i googlowanie nic nie daje.

Jak masz Specne z Asterem poniżej 1000 zł, to ja bym brał Specnę.

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Huba_lbn said:

Nie wydaje mi się, nie chce mi się teraz szukać, ale coś mi świta że mają jednego właściciela.

Daj linka, forum jest od dzielenia się wiedzą ;)
Nie mam pojęcia o jaki sklep Ci chodzi i googlowanie nic nie daje.

Jak masz Specne z Asterem poniżej 1000 zł, to ja bym brał Specnę.

Już się pokończyły promocje, została tylko w TAN:

https://www.taniemilitaria.pl/pl,m4-rra-sa-e14-edge-2-0-half-tan-specna-arms,0,5,6,0,31835.html#.Yzm7Vts9fMo

Ale i tak wybór stanął na DE, bo ma lepsze spasowane i wykonanie body, a na tym najbardziej mi zależy, bebechy jednak z czasem można wymieniać. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...