Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SA-A29P-ONE (wersja upgraded) czy napewno


Recommended Posts

Cześć,

Mam pewien dylemat apropo repliki SA-A29P-ONE i tego co jest napisane w opisie technicznym, cytuje:
 

Wzmocniony na wysokości głowicy cylindra gearbox skrywa stalową prowadnicę sprężyny będącą elementem systemu Enter & Convert™ oraz osadzone na 8-milimetrowych łożyskach kulkowych i podkładkach stalowe zębatki. Układ zabezpieczony jest przy pomocy czterech zapadek przeciwpowrotnych. Lekki, wykonany z poliwęglanowego tworzywa sztucznego tłok zaopatrzony został w stalowy ząb celem zwiększenia jego wytrzymałości. Zastosowano tu również cylinder typu 2 oraz stalowy przerywacz, jak również metalową komorę hop-up.

Wersja Upgraded posiada szereg nowych, wzmocnionych części takich jak:

- komplet wzmocnionych, stalowych kół zębatych
- stalowa prowadnica sprężyny
- lekki, polimerowy tłok
- aluminiowa, doszczelniona głowica tłoka
- metalowa głowica cylindra
- uszczelniona, metalowa dysza

 

Nie jestem nowy w asg, ale po prostu nie mam takiej wiedzy serwisowej czy owe bebechy są faktycznie "polepszone" i jak się mają do innych replik specny.

Czy ten gearbox i jego elementy wytrzymały by sprężynę M140? (oryginalnie siedzi M120)

Link to post
Share on other sites

Wnętrze Specny One faktycznie jest lepsze niż standardowy chińczyk, ale cudów nie należy oczekiwać.
Inne Specny mają podobny środek, ale się różnią, trzeba patrzeć na opis czym dokładnie.

Akurat w opisie tego modelu ' SA-A29P ONE' sklep nie dodał informacji że wytrzyma M140, a to dziwne bo w opisach wersji Core jest.
Pewnie trochę wytrzyma te M140, pytanie jak długo?
Do M140 aby w ogóle pociągnęło trzeba będzie podpiąć 11,1. A bez mosfetu na tej baterii styki wytrzymają według mnie max 10 strzelanek.
Oprócz styków to zależy jak dobry dzień miała osoba składająca replikę ;) może podziałać rok, może się wysypać po kilku strzelankach, od tego jest gwarancja.

Mam Specne Edge do której z ciekawości wsadziłem M155, zębatki straciły zęby po kilkunastu strzałach.

Miałem też kiedyś chińskiego AUGa, dla testu nic w środku nie zmieniłem oprócz dodania mosfetu, wsadzenia M150 i chyba dyszę na uszczelnioną.
Nie była to żadna wzmacniana wersja, standardowy chińczyk, wszystko z plastiku. Przeżyło to ponad 15k kulek, potem zmieliło tłok. Po wymianie tłoka na taki ze stalową szczęką na kolejnej strzelance rozpadły się łożyska i przy okazji łożysk zębatki stracił kilka zębów. Po wymianie łożysk i zębatek (i pewnie coś tam jeszcze zmieniane) na mocniejsze podziałało kilka k kulek i sprzedałem.

Także trzeba mieć szczęście, bo sama konfiguracja teoretycznie pozwoli na użycie M140, ale jak to w praktyce wyjdzie? Kto wie?

Link to post
Share on other sites

Dzięki, za info.
Docelowo planowałem, podkręcić tą specne ONE do 1.9J (aktualnie 1.6), dać mosfet i batke 11.1 bo bez mosfetu to bym się trochę cykał.
No i właśnie ta sprężyna mocniejsza, ale obawiam się, że zaraz za nią by niezbędne było wymienienie całego GB i jego elementów :))
Póki co tylko gumke wymieniłem na żółtego maple leafa.

Skoro faktycznie bebechy są lepsze to pewnie na mosfecie i batce się skończy.

Link to post
Share on other sites

Akurat do szczelności nie mam uwag, dysza jak i tłok ładnie chodzą, profilaktycznie jeszcze okleiłem łączenie komory z lufą taśmą teflonową.
Moc utrzymuje się stabilnie na 1.6J 
Lufa też jest w porządku, ze tego co wiem specna ma okej lufy, tylko kurcze nigdzie dosłownie nie ma napisane czy jest precyzyjna czy pół precyzyjna. 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, SamiAsmi napisał:

okleiłem łączenie komory z lufą taśmą teflonową.

W sensie owinełeś z zewnątrz tam gdzie kończy się komora hop up i zaczyna lufa? Moim zdaniem to akurat nic nie da, lepiej owinąć gumkę i na to komorę ale każdy ma jakiś inny sposób.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...