Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Struktura organizacyjna US ARMY po 8 Maja 45r


Recommended Posts

Witam. Mam do was pytanie. Czy ktoś z was się orientuje jaką dowództwo US ARMY planowało przyjąć strukturę wojsk lądowych po zwycięstwie nad Niemcami? Wiadomo wojna w Europie się skończyła lecz nadal trwała wojna na Pacyfiku z Cesarstwem Japońskim. Amerykanie w Maju 1945 roku posiadali ogólnie 90 dywizji w tym 16 pancernych, 1 kawalerii, 5 dywizji powietrznodesantowych oraz 68 dywizji piechoty. Mimo wszystko wraz z pokonaniem nazistów taka ilość jednostek stała się dla Amerykanów nadmiarem i planowano redukcję.

Po zdobyciu Okinawy pod koniec czerwca 45 roku tego planowano na 1 listopada dokonać bezpośredniej inwazji na Japonię. Do wykonania tego zadania planowano wystawić ogólnie 53 dywizje (47 dywizji US AMRY oraz 6 dywizji MARINES) oraz dwa samodzielne pułki piechoty. Z tej liczby 14 dywizji miało uderzyć w pierwszej fazie inwazji operacji Olympic w listopadzie natomiast w drugiej fazie Coronet (marzec 46 roku) planowano wysłać 28 dywizji. Amerykanie mieli dodatkowo mieć w obdwodzie jakieś 10 - 12 dodatkowych dywizji na terenie USA które miały być wysłane w razie potrzeby jako posiłki gdyby zaszła taka potrzeba.

Dodatkowo w Europie na terenie Niemiec miało pozostać 8 dywizji w celu okupacji. I teraz moje pytanie. Czy ktoś posiada informacje jakie miały być to dywizje? Bo w internecie znalazłem tylko informacje jakie dywizje miały zostać użyte do Operacji Upadek lecz nigdzie nie ma informacji jakie dywizje planowano w tym czasie pozostawić w Europie do okupacji oraz jakie dywizje w ramach nadwyżki miały zostać rozformowane?

Wiadomo to był plan zanim Japonia skapitulowała po zrzuceniu dwóch bomb atomowych na Hiroszimę oraz Nagasaki. Mimo wszystko jestem bardzo ciekaw zastanawiającego mnie wątku powyżej. Czekam na waszą pomoc. Z góry dzięki. Pozdrawiam was wszystkich.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...