Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zacinanie się zamka, Colt 1911 MEU od WE


Recommended Posts

Witam, replika świeżo co kupiona na wigilię. Wczoraj kupiłem gaz i kulki, przestrzelałem i replika chodziła jak ta lala. Dzisiaj pierwszy magazynek poszedł bez problemu przy drugim zacięcie. Rozebrałem replikę wyjąłem kulkę i złożyłem. Przeładowałem na pusto zamek chodził, włożyłem magazynek i bum znowu zacięcie. Rozebrałem wyjąłem kulkę z komory założyłem zamek i już przy pierwszym puszczeniu (bez magazynka) zamek nie doskoczył do końca. Wygląda to tak jakby dysza i zawór gazowy nie chciały w ogóle współpracować z zamkiem i nie cofa się do tyłu. Macie koledzy jakieś porady co z tym fantem zrobić? Mogę dostarczyć zdjęcia ale dopiero wieczorem bo  jestem na wyjeździe. Replika kupiona na Gunfirerze za prawie 4 stówy a nie chciałbym wydawać kolejnej kasy na serwis jeśli da się to naprawić samemu. Pozdrawiam i szczęśliwego nowego roku!

PS: Strzelałem w domu w normalnej temperaturze na gazie Smart Gas i kulkami od Specny 0.25g

Link to post
Share on other sites

Może za to odpowiadać uszkodzenie/pęknięcie dyszy lub coś jest nie tak ze sprężynką powrotną dyszy. Generalnie po odciągnięciu zamka, kiedy dysza "odepnie się" od komory HU, ta sprężynka odpowiada za wycofanie dyszy do blowback unitu (koszyczka dyszy w tyle zamka). Zależy jak masz montowany BBU , jeśli trzyma go ta śrubka od muszki to sprawdź czy się nie poluzowała . Jeśli tak to najpierw zdejmij zamek , popraw wszystko w środku i dopiero poskładaj zamek i podokręcaj. Jak odrazu dokręcisz a coś będzie źle siedziało to możesz np zmiażdżyć sprężynkę powrotną , zablokować nią dyszę itd.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...