Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning DE M904A - mój przepis na budżetowy tuning budżetowej repliki.


Recommended Posts

Cześć, chciałem podzielić się doświadczeniami z małego tuningu DE M904A.

Replikę kupiłem niecały rok temu i do ostatnich tygodni cały czas działała w stocku - używana kilka razy. Od nowości stabilnie około 1.56J (410 FPS na 0,2g). Ostatnio w swoich gratach znalazłem lufę MadBull 407 mm i stwierdziłem że to dobry moment na mały tuning DE. Przechodząc do rzeczy - zamontowałem wyżej wymienioną lufę i wymieniłem gumkę na MR. HOP 70° od Maple Leaf + dystanser Omega - konieczna też była wymiana ramienia dociskającego. Niestety pojawił się problem z podawaniem kulek. Po lekkim szlifowaniu kołnierza podawało bez problemu. Przyrost mocy prawie zerowy w stosunku do seryjnej lufy i gumki - 1.60J (415 FPS). Kolejnym krokiem była wymiana dyszy - 21.00 mm od Maxx Model. Tutaj było miłe zaskoczenie, po wymianie dyszy (na lufie MadBull i gumce MR. HOP) około 1.86J (448 FPS) - sprężyna seryjna. Idąc dalej stwierdziłem, że przetestuję jeszcze inne gumki. Zamontowałem pomarańczową od Krytac z dedykowanym dystanserem i T.N.T T-HOP 60° z dystanserem Omega. Po drobnych problemach z podawaniem na Krytacu udało się przetestować gumki na chrono i niestety gorsze doszczelnienie na oby dwóch - około 1,65J . Z ciekawości wrzuciłem jeszcze dla testów sprężynę M130 od Tornado i na gumce ML MR. HOP - 2,29J - ponad limity szturmu więc odpada. Przetestowałem jeszcze tutaj kilka setupów z ciekawości - inne głowice cylindra, test nowej dyszy na stockowej lufie itp. - nic ciekawego z tego nie wyszło więc się nie rozpisuję, ale po powrocie do setupu dającego 1,86J pojawił się spadek na 1,75J - być może sprężyna fabryczna się ubiła (podobno M120, ale słabo wypada przy testowanej później SP120 od Modify), może straciłem podkładkę pod sprężynę która nie wiem czy tam była czy nie. W związku z powyższym chcąc trafić pod limit szturmu wymieniłem sprężynę na nową SP120 Modify. 

Z kolejnych zmian wsadziłem nowy cylinder. Stockowo siedzi typ 3. Dla ciężkich kulek to zdecydowanie za mało powietrza. Przetestowałem typ 0, 1, 2. Najlepiej wypadły testy na cylindrze typ 1 (testy i wyniki przestawione wyżej - przed wymianą cylindra - robione były na kulkach 0,2g a spadek mocy na cięższych okazał się drastyczny, testy po wymianie cylindra prowadzone były na kulkach docelowych do gry - 0,32g - referencyjnie sprawdzałem jeszcze na 0,2 żeby mieć dokładnie odniesienie w porównaniu do poprzednich wyników). Niestety ponownie na gumce ML MR. HOP pojawił się problem z podawaniem - jak już podawało to ładnie stabilnie 1,95J. W związku z opiniami o gumkach ML (że nie są powtarzalne i sporo jest wadliwych) stwierdziłem że sprawdzę inny egzemplarz MR. HOP oraz MACARONA, dodatkowo przetestowałem 3 gumki MadBull - niebieska, oraz dwie Shark Bucking. Na kolejnym egzemplarzu MR. HOP kiepska szczelność - 1,7J, na MadBullach też kiepsko (1,6-1,65J). MACARON mega zaskoczenie - 2J i zero problemów z podawaniem jak na MR. HOP (kilka magazynków już poleciało zarówno na 7,4V i 11,1V).

Następie dla sprawdzenia kupiłem krótszą lufę precyzyjną T.N.T. T-HOP 370mm wraz z gumką T.N.T. Niestety na lufie i gumce T.N.T słabo się doszczelniało, do tego doszła krótsza lufa no i wyszło 1.7J. Wróciłem do lufy MadBull 407mm i gumki ML MACARON.

Wsadziłem ponownie do testów sprężynę Tornado M130. Tutaj znowu dużo za dużo bo aż 2,42J - oczywiście szybko pozbyłem się sprężyny bo GB pewnie długo by jej nie udźwignął. 

Na ten moment zostaje setup (ceny z dnia publikowania posta uwzględniające promocje):
-lufa precyzyjna MadBull 407mm (180 zł)
-gumka Macaron 60° Maple Leaf (22 zł)
-dystanser Omega (30 zł)
-dysza Maxx Model 21.00mm (61 zł)
-sprężyna SP120 Modify (68 zł)
-cylinder typ 1 SHS (39 zł)

Po testach terenowych zdam relację jak się ma to do stockowego setupu. 

Niestety 2J to lekko za dużo pod limity miejsc w które chodzę (1,9J) więc muszę wsadzić troszkę słabszą sprężynę.
Wszystkie przedstawione wyniki są średnią dla 12 strzałów, gdzie odrzucony został najmocniejszy i najsłabszy strzał. 

PXL_20221125_152450202 (1).jpg

Edited by michugroove
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...