Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36jg kulki blokują się w lufie.


Recommended Posts

Witam, odkopałem replikę g36 jg,która leżała w szafie ok 5 lat . Pełen stock, na pierwszym strzelaniu replika zawiodła tj. kulki blokowały się w lufie(wcześniej nie sprawiała problemów) Rozebrałem dziada po powrocie do domu i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to kompletny brak szczelności. Zamówiłem zestaw widoczny na zdjęciu poniżej, ,zrobiłem inspekcje komory hop up, zmieniłem gumkę na guardera przezroczysta i złożyłem wszystko do kupy . Efekt był zadowalający do momentu pierwszego strzelania. Kulki znowu gromadziły się w lufie . Dziwna sprawa po odblokowaniu lufy wyciorem mogę wystrzelać całego hi Capa bez żadnych problemów ciągiem. Po chwilowej przerwie w strzelaniu od razu się blokuje.  Zgłupiałem ,teoretycznie wymienione wszystko poza zębatkami o dystanserem a problem nie zniknął. Teoretycznie replika strzela poprawnie ale chwilowa przerwa sprawia, że zaraz się blokuje Proszę o jakieś porady z autopsji od czego w ogóle zacząć ,bo problem wydaje mi się absurdalny. Z według mnie nie istotnych rzeczy zmieniłem też baterie na 11,1 lipo i podczas składania rozleciała się płytka selektora.

Screenshot_2023-01-24-10-44-00-002_com.android.chrome.jpg

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Leo_111 napisał:

Próbowałem na 3 różnych rodzajach i gramaturach

A jakich 3 producentów próbowałeś?

7 minut temu, Leo_111 napisał:

Kulki blokują się w komorze

Używasz magazynków hi-cap czy mid-cap?
Ustaw hopka na 0 i zobacz jak strzela.
Sprawdź czy jak podepniesz magazynek i od razu walniesz na auto czy strzela.
 

Link to post
Share on other sites

Używam przejściówki i hicapów od m4 . Zastanawiam się czy tu jest pies pogrzebany . Może spróbować założyc stockowy uchwyt na magazynki? Ustawienie hop up nic nie zmienia , przy całkowicie wyłączonym też kompozyt blokuje się w komorze. Zastanawiam się też nad stockowym dystanserem w połączeniu z gumką przezroczysta guardera(jest dosyć kapryśna) może jest za twardy . Spróbuję wyjąć całkowicie dystanser i zobaczę czy się blokują. Ale z drugiej strony na stockowej gumce problem też występował... 

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Leo_111 napisał:

Próbowałem na 3 różnych rodzajach i gramaturach

1. Jakich producentów? Bo jeżeli to były rocketsy, specna core i np. PJ, to wciąż spróbuj na kulkach g&g lub BLS

2. Kulki blokują się w komorze, ale już przed dyszą? Jeżeli przed dyszą będą się blokować, to będzie słychać taki dźwięk bardzo niepokojący. Bo może być też że blokują się jeszcze przed komorą hop up. Jeśli jednak w komorze, to bym sprawdził czy na hopku ustawionym na zero, w lufie nie wystaje gumka. A i bym sprawdził czy gumka nie jest uszkodzona, mogło to się zdarzyć podczas montażu lub czyszczeniu wyciorem.

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Leo_111 napisał:

co miałby mieć magazynek do blokowania się kulek w komorze?

O dziwo ma dużo ;) Ale to bardziej przy mid-capach.

13 godzin temu, Leo_111 napisał:

Może spróbować założyc stockowy uchwyt na magazynki?

Możesz po prostu wyjąć gniazdo magazynka, odwrócić replikę do góry nogami, wrzucić kulkę do komory i zobaczyć czy strzeli.

13 godzin temu, Leo_111 napisał:

Ustawienie hop up nic nie zmienia

A wyjmij lufę i zobacz czy na wyzerowanym hopku faktycznie dystanser nie napiera na gumkę.

Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, Huba_lbn napisał:

 

 

Panowie rozebrałem replikę i jestem w trakcie inspekcji komory. Wydaje się ,że wszystko jest w porządku ale mam dwa pytania .

1. Czy na zdjęciu pozycja gumki jest prawidłowa ?(lekko wysunięty kołnierzyk)

2.Do czego służy zaznaczony dzyndzel? Wystaje on lekko na gumkę, mógłby blokować kulki

IMG_20230127_194444.jpg

Link to post
Share on other sites

Aktualizacja. Inspekcja komory nic nie wykazała i nie zmieniła . Podmiana kulek i magazynków także. Jak mu zapodam jedna kulkę tak jak na zdjęciu poniżej to strzela , czyli jakby nie wina w komorze hop . Zakładam łoże z magazynkiem zaczynają dziać się cuda. Coś się dzieje na etapie magazynek - dysza.

IMG_20230128_094352.jpg

Edited by Leo_111
Link to post
Share on other sites

Wyjmij gumkę hop up - zobacz wpierw czy dystanser nie jest na maxa wykręcony i nie blokuje za bardzo kulek. Długość dyszy była taka sama?

Finalnie pozostaje inspekcja samej lufy. Sprawdź czy nie jest wykrzywiona, czy wewnątrz nic się nie utleniło i nie ma żadnej zadry. Nawet małe uszkodzenie mechaniczne moze być na tyle niefortunne, że kulka akurat tam będzie się blokować.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...