Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASH "Podnóża Monte Cassino 04/05.44 vol.2" - sobota 22 kwietnia, Poznań


Recommended Posts

Czołem wszystkim.
podejście drugie- zapraszamy, na kolejną grę do Poznania.
Ponownie zawitamy na ulicy Chemicznej. Na terenie gry znajduje się kilka bunkrów, strzelnica, resztki zabudowań. Dla poznaniaków teren znany z licznych gier które się na nim odbywały, dla reszty na pewno okaże się ciekawy, bo mimo iż stosunkowo płaski, jest kilka nasypów, wąwozów i miejsc o które można powalczyć.


Tym razem przeniesiemy się do słonecznej Italii na podnóża Monte Cassino. O którego zdobycie walczyć będą
Alianci- PSZ, Brytyjczycy, piechota US
OŚ: Niemcy i Włosi

Odnośnie samej rozgrywki
Największe nowum, start przewidziany na godzinę 11. Tak, żeby nie trzeba było nocować przed grą i dało radę dojechać  i wrócić tego samego dnia. Zakończenie gry planowane na godzinę ok 17-18.
Teren jest mocno zakrzewiony, mogą zdarzyć się walki na bliskim dystansie dlatego chcielibyśmy ograniczyć ilości KM-ów i snajperek (1 na każdych 10 graczy). W kwietniu nie powinno być jeszcze bardzo gęsto niemniej  wprowadzamy więc limity graczy z danego rodzaju bronią. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ponadto chcemy zrobić chronowanie przed rozgrywką, celem uniknięcia późniejszych problemów jeśli chodzi o moc replik.
Gra będzie miała zupełnie nową formułę. Na pewno istotny będzie sztab, łańcuch dowodzenia i sprawność dowodzenia niewielkimi frakcjami w polu. Dodatkowo bardzo promowani będą medycy, bardzo ważną funkcją będą saperzy. Dlatego gra odbędzie się gdy zbierzemy przynajmniej po 20 osób na stronę.
Po każdej ze stron
Dowódca-1
Medyk- 2-3 (1 na każdych 10 graczy)
Saper- 2-3 (1 na każdych 10 graczy)
Dobrze by było gdyby gdyby była łączność radiowa ze sztabem.
Ze względu na sposób rozgrywki, dowódcy każdej ze stron dostaną pewne informacje przed grą, żeby mogli choć mniej więcej ustalić plan działania.

Podstawowe zasady raczej standardowe. Na dniach napiszę coś więcej, póki co publikuję post, żeby zobaczyć jakie będzie zainteresowanie.

Zgłoszenia tylko i wyłącznie na maila
jakub-z@wp.pl
Zgłoszenie  powinno zawierać
Nick
Stronę konfliktu+ ewentualnie formację
Funkcję- Dowódca, saper, medyk, radio, RKM, KM, snajper, strzelec
W 24h w zwrotce przyjdzie nr konta do wpłat.

Na dniach pojawią się informacje odnośnie zasad gry, będą one raczej standardowe.

Wpisowe: 10zł do końca lutego/ 30zł w późniejszym terminie

Do zobaczenia we Włoszech.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kolejne zgłoszenia napływają, poniżej umieszczam listę ilu chętnych już mamy po obu stronach.


Dowódca- jest (nawet dwóch się już zgłosiło)
Medyk- 0
Saper- 2
RTO- 1
Snajper-0
KM-0
Stan 7/20

Alianci
Dowódca- 0
Medyk- 0
Saper- 1
RTO-0
Snajper-0
KM-0
Stan 2/20

Postaram się na bieżąco aktualizować powyższą listę.

Link to post
Share on other sites

Słuchajcie coś się dzieje, napływają zgłoszenia. Wygląda całkiem spoko bo mamy już prawie połowę składu. Mam nadzieję, że do końca lutego zbierzemy minimum a potem to już tylko zostanie nam losowanie stron, rozdawanie map i podział na drużyny, ale to już dowództwo wszystkiego się dowie o czasie.


Dowódca- jest (nawet dwóch się już zgłosiło)
Medyk- 0
Saper- 2
RTO- 1
Snajper-0
KM-0
Stan 10/20

Alianci
Dowódca- jest (nawet dwóch)
Medyk- 2
Saper- 2
RTO-0
Snajper-0
KM-0
Stan 8/20

Postaram się na bieżąco aktualizować powyższą listę.

Link to post
Share on other sites

Zgłoszeń jakby ciut mniej, ale napływają. Co ciekawe w większości niemcy, którzy zaraz osiągną minimum. A gdzie alianci? No chyba się nie boicie?


Dowódca- jest (nawet dwóch się już zgłosiło)
Medyk- 0
Saper- 2
RTO- 1
Snajper-0
KM-0
Stan 13/20

Alianci
Dowódca- jest (nawet dwóch)
Medyk- 2
Saper- 2
RTO-0
Snajper-0
KM-0
Stan 9/20

Postaram się na bieżąco aktualizować powyższą listę.

Link to post
Share on other sites

No i pierwszy snajper po stronie alianckiej. Generalnie już ponad połowa składu a luty nie dobił do połowy, czekam jeszcze na wpłaty, ale zakładam, że to formalność.


Dowódca- jest (nawet dwóch się już zgłosiło)
Medyk- 0
Saper- 2
RTO- 1
Snajper-0
KM-0
Strzelec- 9
Stan 14/20

Alianci
Dowódca- jest (nawet dwóch)
Medyk- 2
Saper- 2
RTO-0
Snajper-1
KM-0
Strzelec- 4
Stan 11/20

Postaram się na bieżąco aktualizować powyższą listę.

Link to post
Share on other sites

No i niestety pierwsze straty przedbitewne. U niemców -3


Dowódca- jest (nawet dwóch się już zgłosiło)
Medyk- 0
Saper- 2
RTO- 1
Snajper-0
KM-0
Strzelec- 9
Stan 11/20

Alianci
Dowódca- jest (nawet dwóch)
Medyk- 2
Saper- 2
RTO-0
Snajper-1
KM-0
Strzelec- 4
Stan 11/20

Składy nam się wyrównały, lekko powyżej połowy minimum. Do gry jeszcze trochę, więc nie ma co siać paniki.
Przypominam o wpłatach, do końca lutego 10. Potem 30zł. W tygodniu poprzedzającym grę i w dniu gry 50zł. Nie chcę mieć niespodzianek tuż przed samą grą. Myślę, że dwa tyg przed wydarzeniem wszyscy już będą wiedzieć co będą robić w sobotę 22.04.

Mogą grać osoby 16+ ze zgodą a najlepiej, żeby ktoś z opiekunów był przynajmniej na starcie rozgrywki.
Tak, można zgłaszać kilka osób na raz.

 

Link to post
Share on other sites

Dawno się nie odzywałem bo nie było powodu aż tu nagle 5 zgłoszeń. Wszystkie co prawda na stronę osi więc proporcje się rozjeżdżają, ale mam nadzieję, że zaraz się to wyprostuje.


Dowódca- jest (nawet dwóch się już zgłosiło)
Medyk- 0
Saper- 2
RTO- 1
Snajper-0
KM-1
Strzelec- 13
Stan 16/20

Alianci
Dowódca- jest (nawet dwóch)
Medyk- 2
Saper- 2
RTO-0
Snajper-1
KM-0
Strzelec- 4
Stan 11/20

PRZYPOMINAM O WPŁATACH!!!!

Do końca lutego 10. Potem 30zł. W tygodniu poprzedzającym grę i w dniu gry 50zł. Nie chcę mieć niespodzianek tuż przed samą grą. Myślę, że dwa tyg przed wydarzeniem wszyscy już będą wiedzieć co będą robić w sobotę 22.04.

Link to post
Share on other sites

No i kolejne zgłoszenia więc już 80% składu jest, po cichu liczę, że uda się zebrać po 23-25 osób na stronę. Wciąż liczę na kilka osób, które regularnie pojawiają się na grach w zasadzie po obu stronach. No i liczę na nowych graczy. Nie będzie to typowa jebanka, nie będzie to też larp więc idealna okazja zobaczyć czym jest ASH


Dowódca- jest
Medyk- 0
Saper- 2
RTO- 1
Snajper-0
KM-1
Strzelec- 11
Stan 16/20

Alianci
Dowódca- jest
Medyk- 1
Saper- 1
RTO-0
Snajper-1
KM-1
Strzelec- 11
Stan 16/20

PRZYPOMINAM O WPŁATACH!!!!

Do końca lutego 10. Potem 30zł. W tygodniu poprzedzającym grę i w dniu gry 50zł. Nie chcę mieć niespodzianek tuż przed samą grą. Myślę, że dwa tyg przed wydarzeniem wszyscy już będą wiedzieć co będą robić w sobotę 22.04.

Link to post
Share on other sites

Mamy zgłoszony komplet po stronie alianckiej. !!! No to jeszcze tylko 4 niemiaszków niech się zgłosi i będzie super.


Dowódca- jest
Medyk- 0
Saper- 2
RTO- 1
Snajper-0
KM-1
Strzelec- 11
Stan 16/20

Alianci
Dowódca- jest
Medyk- 1
Saper- 1
RTO-1
Snajper-1
KM-1
Strzelec- 14
Stan 20/20

PRZYPOMINAM O WPŁATACH!!!!

Do końca lutego 10. Potem 30zł. W tygodniu poprzedzającym grę i w dniu gry 50zł. Nie chcę mieć niespodzianek tuż przed samą grą. Myślę, że dwa tyg przed wydarzeniem wszyscy już będą wiedzieć co będą robić w sobotę 22.04.

Link to post
Share on other sites

Lecimy ze zgłoszeniami na górkę, i powoli dobijamy do minimum u niemców. Mam jeszcze kilka deklaracji bez zgłoszeń. Wiem, że część graczy wyraziła zgodę na dopisanie do mniej licznej frakcji za co dziękuję.


Dowódca- jest
Medyk- 0
Saper- 2
RTO- 1
Snajper-0
KM-1
Strzelec- 12
Stan 17/20

Alianci
Dowódca- jest
Medyk- 1
Saper- 1
RTO-1
Snajper-1
KM-1
Strzelec- 15
Stan 21

Wkraczamy w 3 dziesiątkę zgłoszonych więc sugeruję o zgłaszanie się saperów i medyków, będą pełnić kluczową rolę podczas rozgrywki. Wojska osi zachęcam do ogarnięcia komunikacji radiowej, może być bardzo pomocna. Wiem, że u Aliantów komunikacja jest na wysokim poziome, jest kilka radiostacji i operatorów. Zastanawia mnie jeszcze brak snajperów, mamy tylko jednego a w tej grze jak w żadnej innej będą mieli używane.

PRZYPOMINAM O WPŁATACH!!!! Po stronie alianckiej spore zaległości.

Do końca lutego 10. Potem 30zł. W tygodniu poprzedzającym grę i w dniu gry 50zł. Nie chcę mieć niespodzianek tuż przed samą grą. Myślę, że dwa tyg przed wydarzeniem wszyscy już będą wiedzieć co będą robić w sobotę 22.04.

Link to post
Share on other sites

Mamy to, ekipa z Poznania się zmobilizowała i w końcu przysłała zgłoszenie. Mamy już po 25 osób na stronę. Więc oficjalnie mogę ogłosić, że gra się odbędzie. Zapisy pozostają otwarte. Po weekendzie będę chciał wrzucić zasady gry. Będzie przynajmniej jedna nowość i może inne rozwiązanie na druty kolczaste.


Dowódca- jest
Medyk- 1
Saper- 2
RTO- 1
Snajper-0
KM-1
Strzelec- 19
Stan 25

Alianci
Dowódca- jest
Medyk- 1
Saper- 1
RTO-1
Snajper-1
KM-1
Strzelec- 18
Stan 24

Wkraczamy w 3 dziesiątkę zgłoszonych więc sugeruję o zgłaszanie się saperów i medyków, będą pełnić kluczową rolę podczas rozgrywki. Wojska osi zachęcam do ogarnięcia komunikacji radiowej, może być bardzo pomocna. Wiem, że u Aliantów komunikacja jest na wysokim poziome, jest kilka radiostacji i operatorów. Zastanawia mnie jeszcze brak snajperów, mamy tylko jednego a w tej grze jak w żadnej innej będą mieli używane.

PRZYPOMINAM O WPŁATACH!!!! Po stronie alianckiej spore zaległości.

Do końca lutego 10. Potem 30zł. W tygodniu poprzedzającym grę i w dniu gry 50zł. Nie chcę mieć niespodzianek tuż przed samą grą. Myślę, że dwa tyg przed wydarzeniem wszyscy już będą wiedzieć co będą robić w sobotę 22.04.

Link to post
Share on other sites

Hej,

PRZYPOMINAM OSTATNIE DNI NISKICH CEN!!!

Od środy wpisowe 30zł. Kto nie wpłacił po dychu niech się spieszy bo tylko dwa dni zostały.

A z ciekawostek, to po obu stronach mam już ponad 25 graczy. Wybranych dowódców obu frakcji.
Skonsultowałem też nowe zasady dla pól minowych, których możecie się spodziewać po jednej i drugiej stronie. A także mam już zasady dla saperów odnośnie przejmowania punktów i pobierania zasobów. Staram się to ubrać jeszcze jakoś ładnie w słowa, tak żeby było to w miarę czytelne i zrozumiałe dla każdego.
Na dniach zasady roześlę do dowódców i z nim będę się kontaktował póki co celem ostatecznych konsultacji. Potem zasady zostaną umieszczone na wmasgu, żeby wszyscy mieli łatwy dostęp i mogli zapoznać się przed grą.
Planuję zakup kulek na grę, żeby ograniczyć ich ilość. Wcześniej będą popakowane w paczki i przygotowane do zdobycia podczas gry.
Sugerowane wagi ,25; ,30 i ,36 lub ,40 dla snajperów, którzy jakoś na razie się nie zgłaszają, w zasadzie jest tylko jeden po stronie alianckiej.

Link to post
Share on other sites

Jest dobrze, niemców mamy już 35 zgłoszonych, aliantów 29, ale zakładam, że jeszcze kilku się zgłosi. W razie co będę przerzucać osoby które wyraziły na to zgodę na drugą stronę, ale tym się będę martwił bliżej terminu gry.

Poniżej pierwsza raczej standardowa część zasad. Nowe zasady postaram się opublikować jak najwcześniej.

Wiek: 16+ (nieletni z podpisaną zgodą, dobrze by było gdyby opiekun był obecny na odprawie ideałem by było gdyby był na terenie przez cały czas trwania rozgrywki)
Limity fps:
Pistolet: 380fps (15kul w magu, 4strzały strzykawką) max 30 kulek przy wyjściu do gry
PM (Thompson, Sten, MP40) 400fps (60 kul w magu, 15strzałów strzykawką) max 300kulek przy wejściu do gry
Karabiny samopowtarzalne (Garand) 450fps (40 kul w magu, 10strzałów strzykawką) max 200 kulek przy wejściu do gry
Karabiny powtarzalne (kar, enfieledy) 500fps (40 kul w magu, 10strzałów strzykawką) max 200 kulek przy wejściu do gry
Karabiny maszynowe (BAR, STG)420 fps (100 kul w magu 1 pełna strzykawka) max 300 kulek przy wejściu do gry
Karabiny wsparcia (MG42, Browning 1919) max 550 fps, (1000kul) STRZELAMY TYLKO Z POZYCJI PODPARTEJ, NIE MOŻNA STRZELAĆ Z BIODRA/RAMIENIA
max 1000 kulek przy wejściu do gry. (max 1/10 na każdą stronę proszę napisać w zgłoszeniu KM)
Snajperki (4-takt z lunetą) max 600fps (20kul w magu 5strzałów strzykawką) max 100kulek przy wejściu do gry. Obowiązkowo broń boczna. (max 1/10 na każdą stronę proszę napisać w zgłoszeniu)


Amunicję będzie można uzupełnić na respie w HQ, jeśli będzie z czego.

Zakaz ładowania magazynków w terenie, wyjątek snajperzy z magazynkiem lub dwoma na max 20 kulek. Taki gracz może zabrać ze sobą 1 szybkoładowarkę zasypaną na full.
PRZED GRĄ KONIECZNIE ZGŁOSIĆ TO NA WSPÓLNEJ ODPRAWIE.
Gracz ładujący magazynki w polu, może zostać odesłany na respa jako trup przez każdego innego gracza. ZWŁASZCZA chwycony na tym przez swojego kolegę z drużyny.


Piro: na pewno nie.

Składy drużyn

DOWÓDCA: po jednym na każdą ze stron. W tej chwili mam ich już ustalonych, nawet po dwóch na stronę więc jest rezerwa w razie co

MEDYK: 1/10 osób, zasady z kostką, i odpowiednim czasem „leczenia” Czas liczony od momentu założenia bandaża, medyk w kontakcie z rannym. Każdy medyk powinien posiadać stoper.
1-3 rana lekka 1min
4-5 rana ciężka 2min.
6 trup na miejscu
W tej chwili mamy tylko po jednym medyku na stronę, warto, żeby było ich więcej. Pamiętajcie mady może strzelać jak każdy inny gracz i dodatkowo leczyć.

PROŚBA żeby każdy z graczy ogarnął bandaż, najlepiej elastyczny, najłatwiej się nim posługiwać. Zróbcie to dla własnego dobra, da wam to jedną szansę więcej na przeżycie.

SAPER: 1/10 na stronę. Będą mogli działać na polach minowych a także zdobywać punkty kontrolne i przenosić zaopatrzenie. Każdy saper powinien posiadać stoper .

SNAJPER: Max 1/10

RADIOOPERATOR:. 1 radio będzie na stałe w bazie. Kolejne radia 1/10 graczy. Mamy operować w grupach. Proszę o zorganizowanie radiostacji we własnym zakresie
Po stronie alianckiej są operatorzy i mają radia. Po stronie osi nie wiem jak to wygląda, ale liczę, że uda wam się to ogarnąć.
W razie co ja będę miał 1 radio do wypożyczenia.

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, wish napisał:

(...) W tej chwili mamy tylko po jednym medyku na stronę, warto, żeby było ich więcej. Pamiętajcie mady może strzelać jak każdy inny gracz i dodatkowo leczyć. (...)

Eee-eee-ej! Sprawdź zgłoszenia, ja się zapisałem na lekarza do strony alianckiej.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Poniżej zasady gry. Były one wcześniej przedstawione dowódcom stron i skonsultowane z nimi.
Dowódcy zostali poproszeni aby w razie co wytłumaczyć co i jak, ale też oczywiście możecie tu pytać.

Do gry jeszcze sporo czasu, jednak ze względu na trochę nowych zasad postanowiłem je przedstawić jak najszybciej. Proszę, żeby każdy się zapoznał przed przyjazdem, żeby potem nie było dziwnych pytań.

Jedna ważna zasada, co nie jest dozwolone jest ZAKAZANE

Wiek: 16+
Limity fps:
Pistolet: 380 fps (15 kul w magu, 4 strzały strzykawką) max 30 kulek przy wyjściu do gry

PM (Thompson, Sten, MP40) 400 fps (60 kul w magu, 15strzałów strzykawką) max 300 kulek przy wejściu do gry

Karabiny samopowtarzalne (Garand) 450 fps (40 kul w magu, 10strzałów strzykawką) max 200 kulek przy wejściu do gry
Karabiny powtarzalne (kar, enfieldy) 500 fps (40 kul w magu, 10strzałów strzykawką) max 200 kulek przy wejściu do gry
Karabiny maszynowe (BAR, STG) 420 fps (100 kul w magu 1 pełna strzykawka) max 300 kulek przy wejściu do gry
Karabiny wsparcia (MG42, Browning 1919) max 550 fps, (1000kul) STRZELAMY TYLKO Z POZYCJI PODPARTEJ, NIE MOŻNA STRZELAĆ Z BIODRA/RAMIENIA max 1000 kulek przy wejściu do gry. (max 1/10 na każdą stronę proszę napisać w zgłoszeniu KM)
Snajperki (4-takt z lunetą) max 600 fps (20 kul w magu 5strzałów strzykawką) max 100 kulek przy wejściu do gry. Obowiązkowo broń boczna. (max 1/10 na każdą stronę proszę napisać w zgłoszeniu)


Amunicję będzie można uzupełnić na respie w HQ, jeśli będzie z czego.

Zakaz ładowania magazynków w terenie, wyjątek snajperzy z magazynkiem lub dwoma na max 20 kulek. Taki gracz może zabrać ze sobą 1 szybkoładowarkę zasypaną na full.
PRZED GRĄ KONIECZNIE ZGŁOSIĆ TO NA WSPÓLNEJ ODPRAWIE.
Gracz ładujący magazynki w polu, może zostać odesłany na respa jako trup przez każdego innego gracza. ZWŁASZCZA chwycony na tym przez swojego kolegę z drużyny.


Piro: na pewno nie.

Składy drużyn

DOWÓDCA: Po stronie osi Loperenco po stronie alianckiej Hiszpan. Oni będą przekazywać wam niezbędne informacje jeszcze przed grą. To z nimi mam pierwszy kontakt i oni przekazali mi pewne uwagi odnośnie zasad.
W ciągu najbliższych dni dostaną informacje odnośnie składów. Listy nie są tajne, ale dobrze by było gdyby ich nie przekazywać stronie przeciwnej. Na listach będą informacje odnośnie funkcyjnych, którzy sami się zgłosili. Resztę dobiorą oni wg własnego uznania lub kolejnych Waszych zgłoszeń

MEDYK: 1/10 osób, zasady z kostką, i odpowiednim czasem „leczenia” Czas liczony od momentu założenia bandaża, medyk w kontakcie z rannym. Każdy medyk powinien posiadać stoper.
1-3 rana lekka 1 min
4-5 rana ciężka 2 min.
6 trup na miejscu
Przy obecnej ilości osób ustalam limit po 3 aktywnych medyków na stronę. Medyk obowiązkowo oznaczony czerwonym krzyżem na białym tle, przynajmniej na ramieniu. Może być na hełmie. Medycy mogą strzelać jednak dobrze by było gdyby nosili przy sobie tylko broń krótką. Można zmieniać się funkcją między graczami.
Jeśli ktoś posiada „medyczne, w pudełkach słoiczkach” proszę o zabranie.

PROŚBA żeby każdy z graczy ogarnął bandaż, najlepiej elastyczny, najłatwiej się nim posługiwać. Zróbcie to dla własnego dobra, da wam to jedną szansę więcej na przeżycie. Bandaże NIE będą rozdawana przed grą. Medycy zaczynają grę BEZ bandaży.

SAPER: 1/10 osób na stronę. Będą mogli działać na polach minowych a także zdobywać punkty kontrolne i przenosić zaopatrzenie. Każdy saper powinien posiadać stoper . Ustalam limit 3 saperów na stronę i raczej nie zostanie on zwiększony.

SNAJPER: Max 1/10 osób. Na ten moment mamy tylko jednego snajpera po stronie aliantów. Limit max 3 snajperów na stronę.

RADIOOPERATOR:. 1 radio będzie na stałe w bazie dla dowódcy. Kolejne radia 1/10 graczy. Mamy operować w grupach. Proszę o zorganizowanie radiostacji we własnym zakresie
Po stronie alianckiej są operatorzy i mają radia. Po stronie osi nie wiem jak to wygląda, ale liczę, że uda wam się to ogarnąć. Max 3 radiooperatorów na stronę.
Częstotliwości PMR 1,2,3 dla osi 5,6,7 dla aliantów. Jako org będę miał ustawione 1 i 5 tutaj zgłaszać uwagi do mnie. Możecie tych kanałów normalnie używać. Ja będę je miał po prostu na nasłuchu cały czas.
Wywołanie „Wish do osi/aliantów zgłoś się odbiór” powtórzyć dwa razy

ZASADY ROZGRYWKI

Będą dwie drużyny, państwa osi grają kolorem żółtym, alianci kolorem niebieskim. Nie ma koloru czerwonego, czerwony to trupy.

Każdy gracz przed grą dostanie łuskę „życie” do czego będzie służyć będzie wskazane w opisie respa.

Na terenie gry będą znajdowały się po 3 punkty z zasobami dla każdej ze stron.
AMUNICJA, ŁUSKI ŻYCIA i BANDAŻE


W skrzyniach będą popakowane -15 paczek po 1000 kulek, 15 łusek, 10 bandaży
TYLKO SAPER może pobrać zasób. Żeby to zrobić musi przejąć kontrolę nad punktem  przy którym znajduje się skrzynia. Przez 3min przejmuje punkt. W tym czasie musi trzymać 2 ręce na skrzyni. Nie może strzelać, ani biegać. Gdy będzie musiał przerwać proces czas liczony jest od początku. Po 3 min stawia swoją flagę (flagi obu drużyn będą przy punkcie) pobiera zasób ze skrzyni i może udać się z zaopatrzeniem do HQ.
Jeśli przy skrzyni stoi flaga drużyny sapera może pobrać zasób od razu.
Saper może przenosić tylko 1 paczkę z danego rodzaju na raz, tj. max 1 AMUNICJĘ, 1 ŁUSKĘ ŻYCIA i 1 BANDAŻ.
Gdy podczas powrotu do bazy (HQ) z zasobem osoba niosąca go zginie, odnosi go do bazy i odkłada do skrzyni z teczkami. Ktoś z orgów odniesie go z powrotem LUB idąc ponownie po ten sam zasób gracz może zabrać go z bazy i ponownie pobierając nie będzie zabierał kolejnej paczki, tylko wykorzysta tą przyniesioną ze sobą.

Mniej więcej na środku mapy znajduje się skrzyżowanie, a na nim zegar, drużyna, która będzie dłużej kontrolować teren dostanie więcej punktów o czym niżej:
Żeby zdobyć punkt dowolny gracz przez 3 min trzyma 2 ręce na zegarze, po czym stawia flagę swojej drużyny, dopiero PO postawieniu flagi może uruchomić zegar.

Gdy w punkcie (przy skrzyni lub zegarze) stoi już flaga drużyny przeciwnej, najpierw należy zdjąć flagę przeciwnika, dopiero potem można postawić własną. Czas zdjęcia flagi to 2min. W przypadku gdy gracz zginie podczas zdejmowania flagi na miejscu zostaje flaga przeciwnika. Jeśli zdążył zdjąć flagę, ale nie postawił swojej punkt zostaje bez kontroli. Wyjątkiem jest punkt z zegarem, ze względu na brak możliwości zatrzymania zegara, tam flaga musi stać zawsze. Więc gdy nie uda się dokończyć procesu zdobywania, nawet pod udanym zdjęciu zostaje flaga drużyny przeciwnej. Należy postawić ją offgamewo.

W bazie każdej drużyny będzie znajdowała się skrzynia z teczkami/dokumentami. Po zdobyciu bazy dowolny gracz może przejąć teczkę i przenieść ją do swojej HQ. Możliwe 1 przejęcie teczki na godzinę.

 

HQ
Będą w bunkrach, można zabrać stoliki krzesełka, żeby stworzyć klimat. Zakaz strzelania do i z bunkra. Przed bazą będzie wyznaczona strefa, do której i z której nie będzie można strzelać. Dowódca może wydać rozkaz ucieczki i schowania się w bunkrze, zachowuje życie graczy i swoje, ale najpewniej straci teczkę z dokumentami.

Do bazy przynosimy wszystkie zdobyte zasoby.

Trup schodzący do bazy, do skrzyni ZRZUT (na zewnątrz bunkra) oddaje bandaż/łuskę życia. Jeśli w skrzyni ZASOBY (w bunkrze) znajdują się dostępne łuski, może pobrać jedną i grać dalej, jeśli nie ma, musi czekać, aż ktoś je dostarczy.
Doładowanie na respie możliwe wg określonych limitów. Ze skrzynki z zasobami, i jak w latach poprzednich, magazynki będzie można ładować. jeśli będzie z czego.
Medyk z zasobów może pobrać max 5 bandaży na razy.

Gracze mogą przenosić TYLKO i wyłącznie zasoby w kolorze swojej drużyny. Nie można kraść zasobów drużyny przeciwnej.

MINY
Każda drużyna na start dostaje 5 sztuk min.
Minę może postawić każdy gracz, lecz zdjąć tylko saper.
Do miny można doczepić sznurek detonacyjny o dł. ok. 1 m, wyjątkiem są miny na polu minowym.

POLE MINOWE
Zakładać może każdy gracz.
Każda drużyna dostanie 3 sznurki ok 80 mb i 3 tablice do oznaczenia pola minowego.
Na palikach, drzewach, gałęziach na wysokości kolan należy rozciągnąć sznurek, zamknięty obwód. W wyznaczonym polu KONIECZNIE rozstawić przynajmniej 1 minę, do której można zamocować 4 sznurki detonujące o długości ok 4-5m. Mniej więcej na środku pola ustawić tablicę informującą o polu minowym.
Przez pole można próbować przechodzić, jednak gdy ktoś z drużyny przeciwnej zobaczy gracza na polu, może do niego krzyknąć, że zginął. Gracz udaje się na respa, pole minowe zostaje aktywne.
Gdy przechodząc przez pole, któryś z graczy trafi na minę, giną wszyscy na polu minowym. Niezależnie gdzie się na nim znajdowali, wybucha całe pole. Gracz który zdetonował minę zabiera ją ze sobą.
Każdy wybuch powoduje wyłączenie pola, tabliczkę kładzie się na ziemię i czeka aż ktoś ponownie je zaminuje.
Saper może wejść na pole i próbować odnaleźć minę i ją rozbroić. Gdy mu się to uda, może zabrać minę, kładzie znak i gra dalej.
Lokalizację pola minowego można dowolnie przenosić.

ZASIEKI
Zakładać może każdy gracz
Rozciągnięte 5 sztuk sznurka/żyłki na długości ok 3-4 m na wysokości kostek, kolan, ud, bioder, pasa.
Saper może przeciąć sznurek nożycami, każdy sznurek osobno.
Dowolny gracz może się poświęcić rzucając się na druty niszcząc je, niestety przez to ginie na miejscu.


BUNKRY
Na terenie gry znajduje się kilka bunkrów, absolutny zakaz wchodzenia do środka. Wyjątkiem jest bunkier w bazie.

Link to post
Share on other sites

Zgłaszam się na medyka po stronie alianckiej.

Pytania:

1. Czy ranny (postrzelony) może się przmieszczać samodzielnie (czołgać się) i jeśli tak, to na jaką odleglość?

2. Czy ranny (postrzelony) może być tranportowany do punktu opatrunkowego (do medyka) przez innych żołnierzy (nie medyków) i jeśli tak, to w jaki sposób?

 

 

Edited by Cortes
uzupełnienie
Link to post
Share on other sites

Dużo skomplikowane - i tu już widzę problem bo zawsze poddaję w wątpliwość ludzką pamięć.

Palące pytania i marudzenie:

11 godzin temu, wish napisał:

PROŚBA żeby każdy z graczy ogarnął bandaż, najlepiej elastyczny, najłatwiej się nim posługiwać. Zróbcie to dla własnego dobra, da wam to jedną szansę więcej na przeżycie. Bandaże NIE będą rozdawana przed grą. Medycy zaczynają grę BEZ bandaży.

To czym mamy leczyć rannych kolegów? Dobrym słowem? Czy możemy wykorzystać bandaże, które teoretycznie każdy powinien mieć ze sobą?

11 godzin temu, wish napisał:

Po 3 min stawia swoją flagę (flagi obu drużyn będą przy punkcie) pobiera zasób ze skrzyni i może udać się z zaopatrzeniem do HQ. Jeśli przy skrzyni stoi flaga drużyny sapera może pobrać zasób od razu. Saper może przenosić tylko 1 paczkę z danego rodzaju na raz, tj. max 1 AMUNICJĘ, 1 ŁUSKĘ ŻYCIA i 1 BANDAŻ.
Gdy podczas powrotu do bazy (HQ) z zasobem osoba niosąca go zginie, odnosi go do bazy i odkłada do skrzyni z teczkami. Ktoś z orgów odniesie go z powrotem LUB idąc ponownie po ten sam zasób gracz może zabrać go z bazy i ponownie pobierając nie będzie zabierał kolejnej paczki, tylko wykorzysta tą przyniesioną ze sobą.

Rozumiem, że saper może przenieść te fanty luzem, bez konieczności wykorzystania skrzynki, etc.? Dalej, czy nie lepiej by było by saper, który polegnie podczas transportu odniósł "zasób" do skrzyni z zaopatrzeniem? Przecież dana strona może długo czekać aż ktoś z orgostwa się zajmie odniesieniem "zasobu" do skrzynki, a w tym czasie zaopatrzenie może być krytycznie potrzebne.

11 godzin temu, wish napisał:

Będą dwie drużyny, państwa osi grają kolorem żółtym, alianci kolorem niebieskim. Nie ma koloru czerwonego, czerwony to trupy.

W jakim sensie "gramy kolorami"? Chyba nie będzie taśmowania?

11 godzin temu, wish napisał:

Każdy gracz przed grą dostanie łuskę „życie” do czego będzie służyć będzie wskazane w opisie respa.

Nie ma opisu zasad powrotu do gry w regułach.

11 godzin temu, wish napisał:

Gracze mogą przenosić TYLKO i wyłącznie zasoby w kolorze swojej drużyny. Nie można kraść zasobów drużyny przeciwnej.

Rozumiem, że mając na uwadze zapis, że TYLKO SAPER może pobrać zasób, powyższe odnosi się tylko do saperów?

11 godzin temu, wish napisał:

Minę może postawić każdy gracz, lecz zdjąć tylko saper.

Veto - zawsze graliśmy tak, że tylko saperzy mogli kłaść miny. Nie zabierajmy tej frajdy funkcyjnym.

11 godzin temu, wish napisał:

Przez pole można próbować przechodzić, jednak gdy ktoś z drużyny przeciwnej zobaczy gracza na polu, może do niego krzyknąć, że zginął. Gracz udaje się na respa, pole minowe zostaje aktywne.

A jak mnie nikt nie zobaczy to mogę bezkarnie przejść przez pole minowe?

11 godzin temu, wish napisał:

Gdy przechodząc przez pole, któryś z graczy trafi na minę, giną wszyscy na polu minowym. Niezależnie gdzie się na nim znajdowali, wybucha całe pole. Gracz który zdetonował minę zabiera ją ze sobą.

W jaki sposób gracz pozna, że trafił na minę? Czy będzie jakiś znak-sygnał dźwiękowy?

 

Tyle póki co, ale zastrzegam sobie prawo do dalszego drążenia tematu... ;)

Link to post
Share on other sites

Spieszę z odpowiedziami.
Ranny, jak zwykle może się doczołgać dotoczyć do najbliższej przeszkody max5m.
Rannego można przenosić, przeciągać, jeśli wygląda to sensownie to może być nawet odniesiony do HQ. Ranny ma być ranny a nie skakać na jednej nodze.

Każdy żołnierz wychodząc w bój miał swój bandaż więc i wy swoje weźcie. Bandaże będą do zdobycia podczas gry jako jeden z zasobów.

Tak, zasób przenosi w ładownicy, nie będzie skrzyń transportowych. (ale pomyślę na kolejną grę o skrzyniach)

Zasobów w skrzyniach będzie sporo, może pod koniec gry czegoś będzie brakować, ale będę starał się ogarniać, żeby zasoby wracały na miejsce jeśli będzie taka konieczność.

Oczywiście, że taśmowania nie będzie. Po prostu zasoby i zegar będą oznaczone kolorami. Nie przenosi się fantów nie swojej drużyny.

Opis powrotu do gry w opisie HQ.

Tylko saper może pobrać zasób, wyjątkiem teczki z bazy. Opisane w ostatnim akapicie zasad gry.

Chcę dać szansę saperom robić ważniejsze zadania niż stawianie min. Oni i tak będę mieli co robić, serio.

Tak, na pole minowe można wejść. Na polu minowym będzie mina, jak na nią wleziesz to wybuchasz + wszyscy inni gracze na polu. Jednakże jako że na przestrzeni 400m2 będzie jedna mina, ciężko będzie na nią trafić, więc żeby zwiększyć ryzyko zginięcia na polu, wprowadziłem zasadę z krzyczeniem do graczy na polu. Więc wchodzisz na własne ryzyko.
Miny oczywiście działają standardowo. Miną będzie puszka 1l z umieszczonym na niej alarmem, więc będzie słychać.


 

Link to post
Share on other sites

Czyli saper ma siedzieć w bazie i wyjmować fanty z skrzynki (bo tylko on może to robić) i dawać je swym kolegom. Nie ma sensu, żeby biegał po polu bo minę może każdy postawić. Ewentualnie, żeby mu się nie nudziło za mocno może zrobić sobie przerwę od wydawania amunicji graczom rozmontowując wrogie pole minowe.

Link to post
Share on other sites

Poczytajcie zasady raz jeszcze. Na terenie gry znajdują się punkty w których są skrzynie z których można pobrać zasoby i przytaśtać je do bazy. I to może tylko saper robić. Więc saperzy będą mieli duuużo chodzenia. A gdzie i po co mają chodzić będzie decydować dowódca w bazie. Czy będzie potrzebna amunicja, zasoby ludzkie czy bandaze dla medyków.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...