Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cookie masz racje ale wiesz jak to jest lepiej zachowac ostrożnośc niżeli później ponosic jakieś konsekwencje z tego powodu

 

Przykład z innej beczki.: ci co wymienili opony letnie na zimowe zawczasu niemaja problemu a ci co nie to słychac o nich w mediach.

 

a zbyt duży rozgłos to moze nie najlepiej bo politycy sie dorwa i wymodza i tosamo co w Wielkiej Brytanii bedzie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,3029540.html

 

Po godzinie 14 resort opublikował w serwisie PAP komunikat: "minister obrony narodowej powołał zespół, który dokona przeglądu zapisów rozporządzenia w celu stworzenia optymalnych regulacji łączących potrzebę prawnej ochrony munduru z promowaniem postaw proobronnych w społeczeństwie".

 

- To znaczy, że rozporządzenie jest głupio sformułowane i trzeba je przeredagować - mówi jeden z urzędników MON.

 

Autorom chodziło ponoć o to, żeby zastrzec, że w pełnym umundurowaniu obowiązującym w Wojsku Polskim publicznie cywilom chodzić nie wolno.

Link to post
Share on other sites
A co do wędkarzy, koła PZW wprowadza własny wzor kamuflarzu tak jak zrobiła to straż leśna.

 

 

LoooooL Czyli teraz do każdego pozwolenia na wędkowanie na konkretne jezioro będą dokładali moracza ?? Ekstra to moze się opłacać skoro są akweny na których pozwolenie kosztuje 20-30 PLN-ów to chyba niezła kasa za moro ??

 

No chyba że będą ścigali tych co kupią pozwolenie a przyjeżdżając nad wodę ubiorą dres albo jeansy. Bo przecież na tym akwenie obowiązuje wzór ciucha Polski Związek Wędkarski wz.2005/2006 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Świetny pomysł :mrgreen: :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Autorom chodziło ponoć o to, żeby zastrzec, że w pełnym umundurowaniu obowiązującym w Wojsku Polskim publicznie cywilom chodzić nie wolno.

 

Pełne umundurowanie. Flagi są chyba częścią umundurowania co? A beret? Przecież nikt raczej nie nosi beretu z wojskowym insygniem (orełek). Ktoś ma naszyte stopnie na pagonach?

 

Wow wyjdzie na to że mundur można nosić tylko nie bedzie można mieć zadnych znaczków.

 

Pozdr S_P_E_C

 

P.S. Ktoś wie czy Kałach zalicza się do umundurowania? :D

Link to post
Share on other sites

powiem to tak

Cytuje Zandarmerie Wojskowa

"na wyposazeniu WP jest mundur polowy wz. 93"

 

Jest on cały czas uzywany przez Wojsko Polskie wiec Panowie. Który To slyszal ze niejest to jest w dużym błedzie.

 

Dotego dodaje ze jak ŻW ( żandarmeria wojskowa) dorwie to niema tłumaczenia, niema przepros.

Wtedy, dostaje sie jak za podszywanie pod wojskowego/funkcionariusza ŻAndarmerii Wojskowej Jakieś 5 lat pudła

Link to post
Share on other sites
Dotego dodaje ze jak ŻW ( żandarmeria wojskowa) dorwie to niema tłumaczenia, niema przepros.  

Wtedy, dostaje sie jak za podszywanie pod wojskowego/funkcionariusza Żandarmerii Wojskowej Jakieś 5 lat pudła

 

A mnie się wydaje (w zasadzie jestem pewien) że Żandarmeria se może skoczyć bo jak zatrzyma cywila to musi go "oddać" grzecznie policji a tu skolei działają przepisy "cywilnego" KK i wg nowej ustawy mogą ci tylko pokiwać groźnie palcem :P I to by było na tyle z Żandarmerią

 

Wiec te 5 lat pudła to chyab mogą wsadzić żołnierzowi podszywającemu się pod cywila bo odwrotnie to cienko to widzę.

Link to post
Share on other sites

wlasnie ze nie :D za dowolne podszywanie sie za zolnieza czy to za policjana czy kogos innego ze służb mundurowych grozi piątak. ja nie ryzykuje.

 

a z reszta zrobisz jak uwazasz. Ja wiem co mowie. Niepoto wkuwam K.K iK.P.K oraz K.C i K.P.C na blache.

Link to post
Share on other sites

Co znaczy podszywanie się??

 

Znaczy że jak nie daj Boże założę w lato na plaży te same slipki jakie ma nasz Prezydent to mnie zamkną na 5 lat?? Chyab koles przesadzasz troszeczkę. Jest coś takiego jak w ostateczności rozprawa w sądzie i ciekawe jak udowodnią a w zasadzie wmówią mi że się podszywałem?? Że niby nosząc moro bez naszywek, emblematów, stopnia, orzełka, i innych tam się podzszywałem idąc na ryby?? Jeżeli znajdziesz mi sędziego który taki wyrok wyda i wsadzi kogoś na 5 lat za "podszywanie" się tylko dlatego że chodził w moraczu to sorki ale ma przesrane w pierwszej apelacji że nie wspomnę na szczęście sądach UE gdzie czasem mają więcej we łbie niż nasi prawnicy.

 

Jak rany normalnie będę musiał uważać co jem na kolację żeby się nie podszyć pod jakiegoś polityka czy funkcjonariusza bo mnie zamkną. A co będzie jak założę czarny gajer?? Zamkną mnie za podszywanie sie pod "borowika" ?? A czy za jeżdżenie Lancia nie zamykają za podszywanie się za kierowców służb chroniących/obsługujących nasze władze ??

 

Człowieku kuj te kodeksy na zdrowie ale nie wyłączaj myślenia przy tym bo czasem może się przydać.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Wtedy' date=' dostaje sie jak za podszywanie pod wojskowego/funkcionariusza ŻAndarmerii Wojskowej Jakieś [b']5 lat pudła

 

To a propos Ustawy, o ktorej tu mowa? Bo rozwiazania legislacyjne, na ktore sie powolujesz obowiazuja od dawna i nie slyszalem, zeby jakis grzybiarz/rybak/harcerz/maniak asg (niepotrzebne skreslic) kiblowal 5 lat za noszenie munduru. Jak juz Ci zwrocono uwage - noszenie munduru, a podszywanie sie to sa dwie rozne rzeczy.

 

Moze poczekamy na to, co MON zrobi z tym prawnym potworkiem - przy obecnym stanie rzeczy niczego obawiac sie nie trzeba.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie nikt nie wie co ma na celu zakazanie chodzenia nawet w spodniach WP... to nawet ledwie podchodzi pod chodzenie w mundurze a co dopiero pod podszywanie się. Przepis bezsensu...

 

Uważam jednak iż teraz powinniśmy zacząć rozważać sposoby "ochrony" przed egzekwowaniem tegoż rozporządzenia przez milicje.

 

Myślę że podciagnięcie całego ASG jako grupy rekonstruujacej jakąs historie w np US-ach byłoby kłopotliwe z 2 względów:

1. Jak ustalić kto nalezy do tej wielkiej rodziny? Nie wyobrazam sobie zeby np WMASG drukował tysiące legitymacji członkowskich...

2. Ktoś w któymś z poprzednich postów słusznie zauważył zeby nie zwracac zbyt dużej uwagi na ASG. Bo moze się skończyc jak w Wielkiej Brytani.

 

Jak dla mnie dobrze jest napomknąć tej grupce ekspertów (którzy politykami zapewne nie są) żeby dali nam jakieś okienko do obejścia przepisu... Jakas inicjatywa? moze petycja?

 

Tak czy inaczej jestem ciekaw jakie macie propozycje zeby strzelanki nie przeczekac na komisarjacie... Żebym miał jakikolwiek pretekst do chodzenia w mundurze. Moze to być LOK, moze to być PZW tylko żeby działało :wink:

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeżeli ochronie podlega konkretny wzór kamuflażu - to trzeba go przrerobić :!: (tak jak Levi's-y na Liva's-y i Reebok-i na Raybok-i).

A zróbcie chlorem albo flamastrem :roll: jakieś regularne plamki - tak żeby nie przeszkadzały - nie za bardzo były widoczne, ale jednak. I to już będzie - "...moj wzór o nazwie - Antyszmajdziński 2005 - a co?" 8)

 

Nie można sobie stworzyc wałasnego kamuflażu? Można - to bądźmy twórcami.

 

No ale to chyba ostateczność. Może Sikorski doprecyzuje rozporządzenie w jakimś logicznym kierunku.

Link to post
Share on other sites

ja podziękuje za przeróbki munduru i jego plam :wink: ...

 

Jeżeli przepis ulega procesowi precyzowania (ależ zem to ujoł), powinniśmy zaproponować jakiś ustęp (bo chyba tak to nazywają) do przepisu, , żeby wrazie czego kazdy kto chce sie bawic w ASG w US-ach mgół po załatwieniu kilku rzeczy robic to bezproblemowo... Jak dla mnie trzeb wymyślec coś co by niezwracało zbyt dużej uwagi na ASG (bo jak wiemy wiele strzelanek jest "na czarno" bez zezwoleń - mówie tu o lokalnych shootout'ach)... najlepiej nie używając tego sformuowania, bo by się luzie zaczeli interesować co i jak. Ale też coś takeigo żeby można było to bez większego bądz wcale problemu i fatygi podciągnąc pod nasze hobby. Chodzi mi o coś w stylu "w US - ach moga się wozic tylko wojskowi, żadnych cywili etc. Ustępstwem od tego niemającehgo żadnego logicznego wytłumaczenia rozporządzenia, moga być rybacy, którzy jednak posiadają kalosze i są one wyraźnie wyekspozowane" ... moze nie brzmi to jak jakiś przepis/paragraf prawny, ale gdyby zastąpić piękną metafore rybaka i kaloszy, wyrqażeniem kluczowym dla nas, powstałaby alternatywa!, obejście tegoż przepisu. Tylko trzeba owo wyrażenie łądnie wymyślec i wysłąc taką propozycje z podpisami wielu wielu ludzi...

 

Czekam na propozycje "ustępów' :)

 

EDIT: wyrarzenie rybak w tym kontekście trzeba zastąpić wędkarzem :) ... mam nadzije ze nikogo nie uraziłem

Link to post
Share on other sites

Ktoś to wyczesał na jakimś forum paintballowym

Ja podaje za forum4x4.pl

 

jest już pierwsza ofiara cytat pochodzi z forum paintballowego  

Cytat:  

 

 

skaut [Dogs of War]  

Czas sie przemundurowac  2005-11-26 | 19:17  

dostałem jzu po dupie i dziekuje bardzo. tym chu**** z ŻW to sie bardzo nudzi. Dostałem ciuchy do przebrania, powiedziałem ze mundury nie oddam i spierdzieliłem. Jak po dupie dostałem gumiakiem to sinca mam .......... zajebistego. Ta zasrana białą pała boli jak skurczybyk ale zwiac sie udało i mundur mam. Narazie jednak nie poawia sie uz w tym na miescie.  

 

Siara Czas sie przemundurowac  2005-11-26 | 20:21  

A gdzie cię Skaut dopadli?  

 

skaut [Dogs of War] Czas sie przemundurowac  2005-11-26 | 20:48  

na bemowie a dokładniej na petli autobusowej na radiowej przy samej WAT  

 

Myślę że takie akcje trzebaby skierować do prokuratury bo to nic innego jak wpieprzanie się w nie swoje kompetencje przez ŻW

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Panowie wszystko wszystkim ale trzeba bedzie uważać,a w razie czego to zrobić jak gośc na forum, lub jeżeli służby mundurowe wpadna nam na strzelanke jednym radiowozikiem to niema co rozpaczac tylko kulturalnie panow wyprosic :F (mielismy juz kiedys taka sytuacje,coprawda nie z mundurem polskim ale za używanie cudzego terenu,gdzie zjawiło sie 2óch policjantów z klameczkami i jak nas zobaczyło to o mało im pompki niestanely).A za tą ustawe należy podziekowac panom w sejmie(taki kraj :cry: ).Ewentualnie jedyne co mozemy zrobić to poświecic jednego maniaka i zrobic z niego polityka(wysąłc do sejmu) żeby miec pewnosc że niedojdzie wiecej do takich sytuacji,również jak w wielkiej brytanii :wink: :wink:

aha i jeszcze jedno...chodze na codzień w spodniach moro WP i nikt ale to nikt niezmusi mnie do zmiany ich designu ani zaprzestania noszenia(niech mi naskoczą na... :wink: )Pozdrawiam wiernych maniaków!!!!!

 

[Pisz staranniej. Masa literówek]

Link to post
Share on other sites

Ja bym polecal nie podniecac sie tak specjalnie. To jest polska, poczekamy pozyjemy. Nie pierwszy to i nie ostatni martwy przepis naszej wladzy. Nawet jak panowie na Wiejskiej cos uchwala to jeszcze dluuuga droga do tego zeby zaczeto go egzekwowac. A opowiadanie pana z Forum Malarskiego wlozyl bym miedzy bajki.

 

Ps. Tak na marginesie Onet czasami takie bzdury pisze i tak metnie ze potem wychodzi cos innego. Jak na razie oporocz Onetu nie widzialem zadnej prasowki z czyms podobnym.

Link to post
Share on other sites

Ja mam spostrzeżenie innego rodzaju. Jeśli rozporządzenie się utrzyma w obecnej postaci, to dziesiątki tysięcy "maniaków", harcerzy i survivalowców są zmuszone do zmiany munduru. Pomijając już względy estetyczne, przywiązanie do munduru czy swoisty "patriotyzm mundurowy", zamiana taka po prostu kosztuje. A kosztów tych nie da się za bardzo rozłożyć w czasie, zwłaszcza jeśli np. za tydzień mam jechać na strzelankę albo w góry.

 

Może zamiast zastanawiać się jak przepis obejść, wystosować jakiś list otwarty, napisać do prasy, uwidocznić skalę problemu i drogami, jakie daje nam demokracja dać do zrozumienia ministrowi, że rozporządzenie to jest po prostu do bani? :idea:

 

Nie za bardzo też rozumiem czemu zabroniono mi nosić rzeczy legalnie nabyte w Agencji Mienia Wojskowego...

 

Tyle ode mnie

 

 

Do Cookie: Sankcji (chyba) nie ma, jest natomiast zakaz. Czy zawsze wszystko, za co nie ma kary uważasz za dozwolone? Jeśli obowiązuje zakaz noszenia, to oznacza, że jeśli nadal chcę "biegać po lesie", jak to robiłem dotychczas, to muszę to robić w innym ubraniu (mundurze).

Link to post
Share on other sites
Ja mam spostrzeżenie innego rodzaju. Jeśli rozporządzenie się utrzyma w obecnej postaci, to dziesiątki tysięcy "maniaków", harcerzy i survivalowców są zmuszone do zmiany munduru.
- Jeśli rozporządzenie się utrzyma w obecnej postaci, to dziesiątki tysięcy "maniaków", harcerzy i survivalowców NIE BĘDĄ zmuszone do zmiany munduru.

Rozporządzenie nie określa żadnych sankcji za noszenie munduru, jak więc mają cię zmusić do jego zmiany??

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...