Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zanabyłem właśnie w/w zestaw i chciałem go zapodać do emki ale po rozpakowaniu puzderka z onym, stwierdziłem co następuje: głowica tłoka wchodzi w cylinder bardzo ciasno, a głowica tłoka lata sobie w jego wnętrzu jakby była z innej bajki 8O jednym słowem po mojemu nie pasi tam nijak. Mam więc pytanie rozkręcać replikę i wymieniać części bo z bore-up jest wsjo oko czy jednak coś nie teges :?: Wkładał ktoś z Was te bebechy własnoręcznie, ewentualnie widział przed założeniem do guna jak spasowana jest rzeczona głowica tłoka z cylindrem :?:

Link to post
Share on other sites

Moja wina :? Nie napisałem że cylinder do którego przymierzałem głowice też jest bore-up. Dla rozjaśnienia podam że: zew średnica głowicy cylindra mierzona przed, pomiedzy i za podwójnym uszczelnieniem wynosi 24,5mm średnica wewnętrzna cylindra taka sama, a srednica głowicy tłoka przed oringiem 23,8mm na oringu (który ma luzy jak rajtuzy) 23,9mm.Wszystko mierzyłem sówmiarką, stąd pomiary mogą byc niedokładne.Po włożeniu głowicy cylindra w cylinder głowica przelatuje przez niego bez żadnych oporów i jestem w stanie ustawić ją wewnątrz cylindra pod dowolnym kątem (na tyle ile pozwala mocowanie do tłoka) też bez jakichkolwiek oporów. Cała sytuacja ma miejsce na luźnej głowicy bez tłoka. Nie wymieniałem jeszcze tego nigdy i nie chciałbym, żeby się okazało że po włożeniu części w guna coś nie pasuje (chodzi mi o ewentualny zwrot głowicy, bo może żółtki, albo już nasi wsadzili w zestaw bore-up głowice zwykłą, tyle że wyciszoną :?: Jeszcze raz:nie znam się na tym zbytnio, ale na moje niewprawne oko głowica nie będzie w stanie spreżyc powietrza, bo ucieknie ono bokami :?:

Link to post
Share on other sites

nie sądze by "systema" dała Tyłów

zmontuj jak bozia nakazuje

 

oring ma miec luz "jak rajtuzy"

głowica tloka nie jest ścisle dopasowana do cylindra, oring uszczelnia ją kiedy powietzre wpadajac przez te dziurki w czole głowicy tłoka wypycha oring na zewnatrz, wtedy nastepuje uszczelnienie zestawu

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki panowie :ok: Po robocie rozkładam gera i zobaczymy ile części mi zostanie po złożeniu...

 

[ Dodano: 25 Lis 2005 16:30 ]

Części zbędnych po włożeniu nowego zestawu nie stwierdzono :lol:

Dzisiaj sprawdzałem jak strzela i rewelacji nie ma żadnych pomimo że zapodałem mu też lufe precyzyjną :cry: jedyne zauważalne zmiany to zdecydowanie lepsze działanie HU i trochę mniej chałasliwytłok.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Montaz zestawu bore-up ma dopiero sens przy sprezynach o sztywnosci powyzej MS120 (odpowiednik PDI170%) w innym przypadku lepiej po prostu zalozyc zwykly polerowany cylinder systemy, efekt bedzie lepszy - takze dla portfela.

 

Nieprawda :D

 

Wszystko zależy od długości lufy do jakiej będzie ten zestaw bore-up założony. Do długości 363, 407mm wcale nie trzeba mocnej sprężyny a przyrost będzie około 40 fps z samego zestawu bore-up (Mowa o zestawach z Classic Army)...

 

W dłuższych lufach np. 509mm przyrost fps w zestawie systemy (pełny cylinder) jest podobny do tego przy krótszych na CA - jeżeli użyjemy sprężyn 130M/S lub mocniejszych...

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites
Montaz zestawu bore-up ma dopiero sens przy sprezynach o sztywnosci powyzej MS120 (odpowiednik PDI170%) w innym przypadku lepiej po prostu zalozyc zwykly polerowany cylinder systemy, efekt bedzie lepszy - takze dla portfela.

 

Nieprawda :D

 

Wszystko zależy od długości lufy do jakiej będzie ten zestaw bore-up założony. Do długości 363, 407mm wcale nie trzeba mocnej sprężyny a przyrost będzie około 40 fps z samego zestawu bore-up (Mowa o zestawach z Classic Army)...

 

W dłuższych lufach np. 509mm przyrost fps w zestawie systemy (pełny cylinder) jest podobny do tego przy krótszych na CA - jeżeli użyjemy sprężyn 130M/S lub mocniejszych...

 

Pozdr.

 

 

I tu jestes w błedzie kolego. Systema n swojej stronie wyrażnie pisze ze bore up moze byc stosowany ze sprezynami minimum m120 i wyzej.bez mocnej sprezyny bore up, moze nie dzialac prawidlowo a to wlasnie ze wzgledu na to ze musi byc odpowiednio wysokie ciśnienie powietrza, ktore z duza sila bedzie rozpychac uszczelke glowicy tloka i zapewni zestawowi odpowiednia szczelonosc. buba w tym przypadku ma racje. Marzam nie wprowadzaj ludzi w bład. Najpierw troche poczytaj. polecam http://www.systema-engineering.com/

Link to post
Share on other sites

Wiesz “b7ade” nie wiem jak to powiedzieć żeby nie brzmiało głupio, ale moja wiedza jeśli chodzi o bore-up jest dosyć duża...

 

Nie chcę się tutaj mądrzyć, tylko czasem doradzić co niektórym.

 

Przetestowałem wiele zestawów o powiększonej średnicy z różnymi długościami luf i naturalnie przy pomocy chronografu, który posiadam.

Aczkolwiek tak jak już pisałem wcześniej jeśli chodzi o zestawy bore-up produkcji Classic Army przy długościach lufy 363 i standartowej sprężynie masz przyrost mocy o ok 35-40 fps.

Jeśli zamontujesz sprężynę M100 zyskujesz 370-380 fps.

Jeśli zamontujesz sprężynę M110 zyskujesz 405-415 fps.

 

Przetestowałem wiele razy kombinacje zanim wprowadziłem takowe do sprzedaży...

 

W swojej replice mam lufę 509mm i powiększony zestaw cylindra sytemy (pełny cylinder).

Przy sprężynie M120 przyrost fps był niewiele większy w porównaniu do standartowych części cylindra. Natomiast przy założeniu M130 przyrost był znacznie większy i różnica pomiędzy standartowym wymiarem cylindra a bore-up zwiększyła się do ok 30 fps.

Przy sprężynie M140 różnica ta wzrasta do ok 35-40 fps.

 

Tak więc “b7ade” wierz mi że nie wprowadzam ludzi w błąd a mówię fakty, które poprzedziłem testami...

 

Oczywiście można przyjąć, że zestawy systemy będą się inaczej zachowywać od zestawów Classic Army.

Na innej stronie poświeconej systemie

 

http://arniesairsoft.co.uk/articles/skyfir...yst_cylnset.htm

 

znajdziesz informacje, że pełną moc z zestawów bore-up wykorzystasz dopiero po użyciu M140. Co by się w pełni zgadzało z wynikami moich testów...

Pozdr

Link to post
Share on other sites

tak masz racje.

Ale poprzednio napisałes wszystko dosc chaotycznie i pobierzie. Moze ja tez troche zbyt pobierznie potraktowalem twoja wypowiedz, ale ogolnie chodzilo mi ze zestaw bore-up systemy nie bedzie dzialal poprawnie przy sprezynie slabszej niz m120. Nie miales stycznosci z zestawami Classic Army, ale z twojego opisu wnioskuje, ze o-ring na tłoku zapewnia lepsza szczelnosc przy slapszej sprezynie.

 

Teraz widać ze posiadasz duża wiedze na ten temat :)

Innym przykladem potwierdzajacym twoje testy sa gotowe gearboxy systemy ktore ostanio pojawily sie na rynku. Jedne maja sprzyne m120 i zestaw cylindra High Speed, a druga seria gearboxow ze sprezyna m150 zastosowana z zestawem Bore-up.

 

Pozdrawiam maniaka tuningu :)

Link to post
Share on other sites

Heh no to wszystko jasne :D

Pisałem może nie dość dokładnie z uwagi, że opisywałem to juz w innym temacie. Ale juz wszystko wiadomo. :)

 

Małe sprostowanie co do gerbox-ów systemy: :wink:

Hi-Speed montowane są ze sprężynami 1J czyli M100.

A M120 jest montowana do zestawu cylindra N-B.

Pozdr

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...