Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rekonstrukcja i stylizacja - linki i porady


Recommended Posts

Tak USMC używała HBT na Pacyfiku , z tym ze nie tylko oni w nich biegali. A chyba błędnie odczytałem skrót myślowy jakby tylko oni w nich biegali.

Tak wo gule to wzory dwuczęściowych HBT się różnią jeszcze w zależności czy są robione dla USMC, USN czy US ARMY.

 

Jak widać na wrzuconym prze zemnie zdjęciu Pathfinderów z 3/502 PIR HBT u spadaka na froncie się zdarzało, ale jest to spore odstępstwo od reguły. Tak samo jak spodnie wełniane zamiast spodni m42 które również widać na tamtym obrazku. Ale są i można takie sylwetki wykorzystać w reko a tym bardziej ASH.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...
  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie, mam dwa musette i muszę wiedzieć, który jest bardziej czoko i koszer.

oto oba obok siebie (1. piaskowy, 2. zielony):

20160209_232755_resized.jpg

od przodu 1 nie ma tej doszywki na klapie, napis US ma z kropkami, szerszy, a krótszy.

 

wnętrze 1:

20160209_232918_resized.jpg

 

jak widać podzielone na 4 przegrody, dodatkowo nap zabezpieczony kawałkiem materiału.

 

Wnętrze 2:

20160209_232953_resized.jpg

 

Posiada tylko dwie przegrody, nap niezabezpieczony, wszyty sznurek ściągający.

 

tył obu:

20160209_233052_resized.jpg

 

1 ma duże, grube D-loopy, i duże klipsy. Zielony 2 ma malutkie D loopy i klipsy również małe, z montażem ze skręconego drutu.

 

 

Co zostawić, a co puścić dalej?

Link to post
Share on other sites

Wygląda na prawidłowy mundur class A armii, więc dla spadaka się nadaje.

Na rękawie jest odznaka 3 letniej służby, więc to raczej nie dla szeregowego.

Jeśli chcesz chodzić w tym mundurze "w Europie", to przed 44 rokiem. Potem jako mundur wyjściowy wprowadzono Ike Jacket. Choć nie mam pojęcia, czy wymieniano mundury na nowe. Ja bym raczej szukał Ike Jacket.

No i do takiej kurtki trzeba mieć porządne spodnie, a nie szmatki od Sturma.

 

350 zł, to ok 80 USD - to dobra cena. Na ebay są w granicach 20-50 USD. Przesyłka pewnie 20-30.

A reprodukcje...lepiej nie mówić.

 

http://www.wwiiimpressions.com/newusarmyodsergewoolcoat.html

Edited by Cortes
Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • 1 month later...

Bry, chciałbym sobie złożyć zestaw piechoty US pod rozgrywki ASH i mniej więcej tak to by wyglądało:

- Spodnie HBT

- Biały/Zielony T-shirt

- Bluza/Kurtka M41

- Opinacze M39

- Pas M36

- Manierka z pokrowcem

 

Replikę na razie będę mieć Mp40 i dedykowane ładownice.

Myślałem też nad naszywką "Big Red One".

 

W przyszłości doszedłby hełm M1.

Zastanawiam się też nad Coltem 1911 (jakąś sprężynką jako backup/broń ostatniej szansy) i kaburą do niego tj. na pas czy naramienną (M3/M7; naramienna fajniej by wyglądała :D) ?

 

 

Może taki zestaw być ? Okres na jaki chciałbym się stylizować to chyba w sumie docelowo cały szlak bojowy 1 dywizji piechoty, a na początek D-Day ?

 

 

Jak by komuś jakieś wyżej wymienione sorty zalegały i zbierały kurz to PW ;)

Link to post
Share on other sites

Ogólnie zestaw do przyjęcia :icon_wink: nie siedzę w piechocie ale ze zdjęć z epoki wywnioskowałem, że spodnie raczej M37. Niemniej jednak niech wypowie się ktoś kto jest obeznany. Kabura do Colta na pas. Sam Colt natomiast polecam sprężynkę Tokyo Marui Colt M1911 Government HG. Niedroga. Używam w razie potrzeby i bardzo dobrze funkcjonuje i wygląda.

Przyszłościowo polecam zamienić MP40 na M1 Garand :maniak_OK:

Link to post
Share on other sites

Co do spodni, to tak jak posał Matt, lepiej wełniane. Kabura do Colta na pas, naramienna to raczej dla spadaka. W kurtce M41 jest bardzo gorąco latem, lepiej byłoby mieć koszulę, ale to może potem.

Co na głowę dopóki nie kupisz hełmu? Właściwie nie ma wyboru, tylko jeep cap - znów niezbyt dobry na lato :-) .

Przydałoby się jeszcze coś do noszenia różnych gratów. Polecam torbę na magazynki do Thompsona.

 

http://nestof.pl/towar/torba-na-zapasowe-magazynki-do-thompsona-replika

Link to post
Share on other sites

Mateusz,

zestaw który podałeś na ash na pewno się nada. Na reko raczej jeszcze za mało.

Kompletując sylwetkę US mana jakiegokolwiek zacząłbym tak:

- kurtka

- spodnie

- opinacze (choć nie wiem czy kolejności bym z pasem nie zamienił)

- pas M36 (+szelki jeśli na spadaka byś miał się robić)

- "torebka"- czyli ładownica o której pisze Cortes

- coś na głowę (hełm m1 możesz kupić poniżej 100 w hanecie ja taki mam)

- manierka

- kabura na colta

- ładownica na krótkie magazynki od tego momentu "torebka" robi za zrzut

 

Odnośnie samych replik, kurtka z nestofu ok. Może być z naszywką "1". Spodnie HBT to raczej od biedy, ale spoko. Lepsze na pewno by były M37. Co do jakości sturmowych nie będę się wypowiadał bo nigdy ich nie widziałem. Używane oryginały tylko na ebayu ceny od 10 do 100$ + wysyłka.

Reszta sprzętu może być sturma. Produkty były i są przez nas eksploatowane dość mocno od dłuższego czasu i są wytrzymałe.

 

Co do koszuli o której pisze Cortes, na zimę pod kurtkę spoko, na lato pod kurtke tylko zielony T-shirt. Raz miałem tą kurtkę na sobie latem i dziękuję bardzo. Pod tym względem lepiej sprawdza się kurtka spadacka M42,bo jest lżejsza. Ja koszulę kupowałbym już na samym końcu. Bo do fajnej sylwetki jest jeszcze kilka pozycji:

- szelki

- haversack

- saperka

- pokrowiec na opatrunek

 

No i jak Matt pisze, garand. No chociaż Thompson, czasem na allegro można w dobrych cenach dostać. Znajoma ostatnio za 400zł chyba kupiła.

Link to post
Share on other sites

Jak piechota to tylko M1 Garant, no chyba, że sylwetka sierżanta, lub wyżej, ale nadal do piechoty pasuje M1.

Zresztą mogę go polecić, bo na ostatniej "pustyni" bardzo fajnie się nim strzelało przez chwilę (chociaż shotgun robił spustoszenie :icon_wink: )

 

Ewentualnie BAR M1918 i robić za heavy gunner'a. :icon_biggrin:

 

A ja mam pytanie, czy układ i w sumie rozmiar, zaczepu w replice bagnetu M9 różni się od M1942 z oryginału znacząco?

Chciałem dorobić zaczep bagnetu na shotgunie a nie widzę sensu kupować oryginalnego bagnetu, jak replika jest za 20 zł. :icon_smile:

Edited by HunterKiller
Link to post
Share on other sites

No opinacze właśnie po to żeby nie trzeba było butów. Jakieś brązowe po prostu wystarczą. Jakby nie patrzeć to po broni buty są najdroższym wydatkiem. Jakby szedł w reko to warto o nich wspomnieć. Do ash są raczej dodatkiem.

Dok

 

Dokładnie, moja Pani biega w jakiś tam brązowych butach, a opinacze jednak świetnie maskują ten element umundurowania.

 

Na temat bagnetu nie wypowiem się, bo nie znam tematu.

 

Jednak wrócę na chwilę do koszuli pod kurtkę M41. Wydaje mi się, że koszula M-1934 powinna być uważana jako obowiązkowa. Wątpię czy żołnierze nosili pod M41 tylko t-shirt... jeśli ktoś znajdzie zdjęcia z epoki, to chwała mu za to. Z Wishem często nawet w upalne dni staramy się nosić wyposażenie oraz umundurowanie zgodne z realiami aby właśnie te realia poczuć. P co sobie ułatwiać jeśli można utrudnić... :icon_confused:

Link to post
Share on other sites

No to Matt przypomnij sobie Sandomierz i pomyśl, że masz na sobie jeszcze wełnianą koszulę. Mi na samą myśl robi się nie gorąco a słabo.

Regulamin, regulaminem a życie swoją drogą.

http://olive-drab.co..._jacket_m41.php

Na pierwszym zdjęciu pan co prawda z MP, ale raczej bez koszuli. Owszem regulaminowo powinna być, ale chyba tylko na lądowanie, później to już każdy nosił jak chciał. Na zimę będzie świetna, i być może razem z kurtką na tyle ciepła, że obejdzie się bez bielizny termo. Na wiosnę/jesień spoko natomiast latem wolałbym biegać w samym podkoszulku :icon_wink:. Niestety mam niską wytrzymałość na wysokie temperatury.

Edited by wish
Link to post
Share on other sites

Dobra,

to jeszcze poszukam jakiegoś zdjęcia. Niemniej wydaje mi się, że na lato jak już to pod kurtkę zakładałbym tshirt. No i pamiętajmy, że to wciąż tylko ash.

 

A piwo i tak możesz postawić. Zwłaszcza jak przypomniałem sobie Sandomierz...ehhh było ciepło.

Link to post
Share on other sites

Dobra,

to jeszcze poszukam jakiegoś zdjęcia. Niemniej wydaje mi się, że na lato jak już to pod kurtkę zakładałbym tshirt. No i pamiętajmy, że to wciąż tylko ash.

 

A piwo i tak możesz postawić. Zwłaszcza jak przypomniałem sobie Sandomierz...ehhh było ciepło.

Który Sandomierz? ;) Bo na jednym było chłodnawo, na drugim aż nadto gorąco.

 

P.s. Następny Jankes? Uuueeee...

Link to post
Share on other sites

Mówię o tym lekko cieplejszym, wtedy kiedy na hełmach mogliśmy sadzone robić. Fajnie było.

 

Z tego co wiem to Mateusz póki co za ruska robi i przymierza się do drugiej sylwetki. A jankesów nigdy dość ;). Szkoda tylko, że piechota, znów będę słyszał Matta- "Gdzie są k...a niemcy, a po chwili z twarzą w glebie pod obstrzałem.... gdzie jest k...a piechota".

Link to post
Share on other sites

Tak więc, dzięki wszystkim za opinie/porady/spostrzeżenia.

 

Tak jak mówi Wish ruska mam jakotako zrobionego i przymierzam się do drugiej sylwetki i tak jakoś padło na jankesa :icon_wink:

 

Jeszcze pytanie, na stronie sklepu paragraf22 są kopie Sturm (Mil-Tec) oraz QMI - miał ktoś do czynienia z tą drugą marką ?

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

Żeby nie latać za dużo po stronie, mógłbyś podać linki z produktami QMI. Ja nie słyszałem o tej firmie. A może nie zwracałem uwagi. Kilka razy w paragrafie kupowałem.

 

Wprowadziłem Cię w błąd, hełm z hanetu jest za 129.

Edited by wish
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...