Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rekonstrukcja i stylizacja - linki i porady


Recommended Posts

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Jest, faktycznie ciekawy. Mam jednak wrażenie, że im mniej bajerów tym ładniej i realniej. W prostocie piękno. Ale to już moje indywidualne podejście. Przetarty, postarzany Colt będzie wyglądał świetnie bez dodatkowych dodatków mających za zadanie coś dodać... :icon_wink:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

W tym podforum nie ma moderatora, ale już delikatnie zwróciłem uwagę nowemu koledze.

 

Sprzedam pas do Garanda. Kupiony w Nestofie. Cena 75 zł plus koszt wysyłki (20zł) (ew. odbiór przy najbliższym spotkaniu). Cena taka jak nowego, ale ten jest już ułożony (wg regulaminowej instrukcji), zmiękczony i ma odpowiedni kolor. Za te zalety nie chcę dodatkowej kasy :-).

Edited by Cortes
Link to post
Share on other sites

Widziałem już różne sposoby zapinania pasa do karabinu. Nie jest to jakoś intuicyjne, bo pas jest dwuczęściowy, ma uszko, dwa haki i dwie szlufki. Bez instrukcji nie da się tego zamocować prawidłowo. Znalazłem kiedyś na forum amerykańskiej grupy rekonstrukcyjnej rysunki z regulaminu, lub instrukcji fabrycznej, jak mocować pas do karabinu.

Teraz nie podam linka do tej strony, bo od dłuższego czasu nie interesuję się amerykańskim szpejem. W każdym razie pas jest pozaginany w dobrych miejscach tak, żeby bez problemu założyć go na karabin i żeby pasował na żołnierza o normalnej (tzn. nie tłustej) sylwetce, o wzroście 170-180 cm.

Pas był kilkakrotnie nasączamy tłuszczem do skóry i zginany, przez co zrobił się miękki i łatwiej układa się na ramieniu ( co nie zmienia tego, że w porównaniu z parcianym pasem od SMLE, to szajs). Był używany przez klika lat, dzięki czemu zrobił się ciemniejszy, ma kolor prawdziwej skóry.

Link to post
Share on other sites

Masakra i mistrzostwo świata w przekombinowaniu pasa nośnego :icon_smile: .

Czy takie rozwiązanie ma jakiekolwiek zalety?

 

To pierwsze rozwiązanie jest o tyle ciekawe, że w wersji jak na zdjęciu traktuję to jako wersję bojową. Natomiast bardzo łatwo przepinając jednym ruchem pasek zewnętrzny można go wydłużyć i przewiesić replikę przez ramię.

Druga wersja jest bardziej skomplikowana ale tez miała swoje zastosowanie:

- tak od 3 minuty- jednak w tym przypadku ( naszym przypadku ) zupełnie niepraktyczna...

Edited by Matt Baker
Link to post
Share on other sites

Potrzebuje sznurówek do Corcoranów, ale najdłuższe rzemyki jakie znalazłem to 140 cm. Wolałbym 150, żeby móc przewiązać je dookoła buta, lecz niestety nie potrafię nigdzie takowych znaleźć.

Czy 140 cm wystarczają do tego by but był wygodnie związany?

Czy może używacie innych sznurowadeł?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...