Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rekonstrukcja i stylizacja - linki i porady


Recommended Posts

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kupiłem takie. Wyglądają spoko.

feSn4if.jpg

 

W przeciągu tygodnia-dwóch będę zamawiał Jumpsuit z Nestofa i zastanawiam się, czy wybrać rozmiar 46, czy 48. Jest tam dość duża rozpiętość jeśli chodzi o obwód w klatce, bo 108 i 120. Nie wiem ile luzu zostawić sobie mając równe 100, żeby nie wyglądało ani na przyciasny, ani jak "po starszym bracie".

Edited by Budweiser
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

W sumie skoro tyle osób się wypowiedziało tutaj, to czemu i ja nie mógłbym dodać swoich kilku groszy? A nóż-widelec komuś sie przyda. 

W każdym razie, po latach spędzonych w reko i w ASH, trochę doświadczenia się uzbierało i mam kilka przemyśleń. 

Zacznijmy od najważniejszej kwestii: szpadak czy piechociarz. Choć jest to nadal kwestia indywidualna jednak, każdy przyzna że szpadaki przyciągają (nie czarujmy się, Kompania Braci zrobił swoje), choć pod względem realizmu (i zdrowego rozsądku), 90% armii US stanowiła piechota. Ale jak wspomniałem, jeśli ktoś się widzi tylko jako "skrzeczący łorzeł" to nie będziemy go zmuszac do  zmiany poglądów. Jednak wypowiem się co do kwestii pieniążków, bo to jest sprawa niemalże najważniejsza. Prócz tego dochodzi kwestia praktyczna. Dlatego muszę polecić strój którym szczerze powiedziawszy gardziłem większość życia, a mówię o stroju HBT. Czemu zachęcam do jego kupna? Z kilku powodów: można go kupić taniej niż M41+M37, jest wykonany z innego materiału (nie jest to przekleństwo wełniaków) dlatego w czasie imprez letnich nie ugotujesz się w tym. Trzeci powód dla którego można zastanowić się nad HBT, to że w zestawie dochodzi jeszcze czepka z kaszkietem, co pozwoli na początku nie kupować od razu hełmu M1 (lub jego powojennych kopii). Oprócz tego jest jeszcze M43, który przyda się i na szpadaka i piechotę. Z tego miejsca gorąco zachęcam do robienia piechoty, choć wiem że jest to mniej sexy niż szpadaki ale jako piechociarz nie potrzebujesz tyle szpeju (np mundur HBT, czapka, pas, buty, opinacze, manierka i możesz dodać szelki i jest gites malina). Jest też kwestia bucików. Niestety, jeśli chodzi o buty, w Polsce to jest porażka. Ani piechota ani szpadak nie może liczyć na porządne buty w przystępnej cenie. Jednakże, jako piechociaż możesz kupić buty które w miarę przypominają service shoes. A czemu tak można? Bo opinacze (które są must have dla piechoty) zakrywają 85-90% buta. Więc nawet jeśli masz na butach hello kitty, to jest duża szansa że opinacz Ci to zakryje. 

Co do broni, to tutaj niestety jest większy problem. Standardowo, niezależnie co się wybierze, żołnierz powinien mieć Garanda. Ostatnio trochę potaniały, np od A&K kosztuje już 1300 zł: https://www.taniemilitaria.pl/pl,replika-karabinu-a-k-m1-garand-a-k,0,5,6,7,18808.html (kiedy piszę te słowa jest promocja). Jako piechociarz możesz również biegać z M1 Carbine (w wersji z kolbą drewnianą), choć na obecną chwilę nic takiego w rozsądnej cenie nie ma (choć osobiście pracuję aby swojego denixa M1 Carbine przerobić na asg). Jak już wcześniej moi przedmówcy wspomnieli (a ich tips'y są bardzo przydatne) najpopularniejszy jest Thompson. Więc jeśli chcesz sie wyróżniać i nie powielać schematów, możesz zainwestować w M3 Grease Gun bądź w replikę customową (np Springfield 1903 od Zeba). Jeśli chodzi o broń długą, to za różowo nie jest, ale co chwile wychodzi coś nowego, więc trzeba czekać.  

Jest lepiej jeśli chodzi o broń krótką. Ostatnio Army Armament wypuściło stwojego Colta 1911. Nie powala jakością wykonania ani nie wiem jak sprawdzi się na dłuższą metę (mam go od 3 miesięcy) ale cena jest przyzwoita. 

Jeśli dobrze poszukasz, to koszt takiej sylwetki piechociarza będzie przyzwoity: HBT 300-400 zł, buty ok 350 zł, opinacze 60-80 zł, szpej dodatkowy do 200-300 zł. Razem wyjdzie Cię max 1100-1200 zł (bez hełmu tutaj liczę i bez broni). Fakt, nie jest to mało, ale ludzie którzy bawią się w normalne ASG to wydają dużo więcej na szpej. Tutaj macie linki poglądowe do sylwetek HBT i M43:
 

http://www.sofmilitary.co.uk/media/163884/img_6870_copy_770x533.jpg M43

https://farm9.staticflickr.com/8259/8663724681_8b4cb975a1_b.jpg HBT

Link to post
Share on other sites

Kuba088 - fajnie, że napisałeś optymistycznie o HBT. Miałem okazję biegać w pożyczonym komplecie i faktycznie jest niesamowicie praktyczny. Myślę od pewnego czasu aby zainwestować w ten mundur pod kątem piechociarza właśnie. Tym bardziej, że można wówczas biegać na każdej imprezie ASH bez względu na założony w scenariuszu okres działań czy front Aliancki.

Niemniej jednak koszt kurtki i spodni nie powinien przekroczyć 300zł aby zachęcił chętnych do zakupu. W Nestofie jest w cenie 255,- za całość + ewentualne koszty przesyłki. Do tego tak jak piszesz niezbędne będą opinacze, pas, manierka. Szelki ułatwiają noszenie pasa z obciążeniem ale nie są niezbędne - tak na początek, bo potem jak człowiek zaczyna obwieszać się jak choinka to... : D

 

Link to post
Share on other sites

Dlatego napisałem że możesz szelki dodać. Ale bez nich latałem na Bizercie i super było :) Wtedy to też komuś pożyczałem kompet HBT, ale nie pamiętam komu. No niestety, ale munduru za darmo nikt nie dostanie. Ale jak zaznaczyłem, dobry szpej (w tym mundur) do współczesnego ASG też trochę kosztuje, więc jeśli kogoś stać na repliki G&P, HPA czy porządny mundur multicam to też musi wydać sporo hajsu. A tutaj tak drogo w sumie nie jest jakby nie patrzeć. Oczywiście, jeśli kupujesz tylko i wyłącznie z paragraf 22 czy nestofa to się wykosztujesz na nówkach. Ale z odrobiną cierpliwości na alledrogo czy OLX wyhaczysz fajny sprzęt. Poza tym niektórzy kończą z reko/ASH bądź jak Cortes, przebranżowiają się :D i wyprzedają szpej za grosze. No i jest też jedna opcja dla nowych w tym środowisku. Można na początek pożyczyć to czy owo, jak czegoś brakuje. Sam robię to gdy tylko nadaży się okazja :)

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Co prawda inne pytanie szanowni towarzysze ale czy wiecie może ile wyniesie cło za ściągnięcie spodni us army ze stanów. Chodzi o to ile mogą narzucić cła bo koszty spodni i przesyłki znam ale nie chce aby cło za spodnie wyniosło nagle prawie 2/3 wartości spodni i nie wiem czy ewentualnie nie odpuścić sobie 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
W dniu 18.04.2019 o 12:37, szymzet2000 napisał:

Budweiser te sznurówki rzemykowe w którym miejscu się skończyły jak je założyłeś na buty i czy mógłbyś podesłać zdjęcia jak się prezentują na corcoranch 

Były troche za krótkie. Przeciągałem co drugie oczka. Pękły po pierwszym wypadzie. 

Link to post
Share on other sites

Młody jeśli chcesz możesz spróbować sciganać przez Nestofa z Sofu mundur m42 firmy kay Canvas. Ja osobiście ściągnęłam przez nestofa pare rzeczy zarówno z qmi i Sofu i nie narzekałem tylko dość długo czekałem ale to nie był aż tak duży problem jeśli ma się trochę cierpliwości. 

Tem mundur powinien być okey znajomy ma i chwali: https://www.sofmilitary.co.uk/us-ww2-1942-m42-reinforced-jump-suit-by-kay-canvas.html

Link to post
Share on other sites

Szymzet tu właśnie chodzi o te rozmiarówki które są że tak to ujmę z dupy rozpisane na stronach.

Wymienię w Nestofie na mniejszy rozmiar ale obawiam się, że bluza w 42 będzie za mala skoro 46 jest ok. Problem w tym, że Nestof odpisał mi, że nie da się dobrać oddzielnie spodni i bluzy jedynie komplet.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...