Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rekonstrukcja i stylizacja - linki i porady


Recommended Posts

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

17 minut temu, Kolba_DK napisał:

A inne pytanie: jak stosowne przepisy normują położenie naszywek na mundurze "spadaka" (zarówno jednostki jak i stopnia)? Czy były zmiany takich regulacji w czasie trwania WW2?

Ja sugerowałem się linkiem wrzuconym przez Sikora w tym temacie:

https://wmasg.com/pl/forum/topic/167552-rangi-insygnia-hierarchia-us-army/

 

Co do rozmiarów to właśnie różnie z tym jest. Ja spodnie mam idealne, ale bluza mogłaby być nieco większa. 

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem gdzieś tak większość żołnierzy naszywała naszywkę tak na długość 2/4 cm od łączenia bluzy torsu z rękawem. Podrzucam zdjęcia jak to wyglądało mnie więcej. Jeśli były dodatkowe kieszenie doszyte na rękaw bluzy to na kieszeni naszywano stopień (tak jak widać na zdjęciu nr1) jak nie było kieszeni to około 3/5 cm chyba pod naszywką jednostki naszywano stopnie. 

CCFF42F7-2FC9-4004-A333-F050AE26FF56.jpeg

EE24721F-861B-4C15-9592-D6C42D1EF37A.jpeg

Link to post
Share on other sites

Sikor masz rację, pomierzyłem spodnie i chyba producent się nieco pomylił. Na stemplu jest 44r a w rzeczywistości dostałem 50.

Rozmiar 46 - szerokość w ramionach 52 cm, obwód w klatce 108 cm, długość rękawa od ramienia 64 cm, długość całkowita bluzy 79 cm, obwód pasa spodni 106 cm, długość nogawki od kroku 86 cm, długość całkowita spodni 114 cm

Rozmiar 50 - szerokość w ramionach 56 cm, obwód w klatce 126 cm, długość rękawa od ramienia 67 cm, długość całkowita bluzy 83 cm, obwód pasa spodni 118 cm, długość nogawki od kroku 88 cm, długość całkowita spodni 116 cm

spodnie.jpg

Edited by Młody_brt
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...