Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pęknięty orion SA -E14


Recommended Posts

Witam

Kupiłem sprężynę m120 specny >> https://www.militaria.pl/specna_arms/sprezyna_specna_arms_m120_spe-08-023655_g_p107188.xml

Wsadziłem do Edge e-14 i rozwaliło gearbox. Nowa sprężyna była około 3cm dłuższa niż stockowa i ta dodatkowa m90.

Myślałem że się po prostu ściśnie i będzie ok.

Moje pytanie jest takie, czy m120 specny to przesada dla oriona czy źle wybrałem sprężynę i powinna być tej samej długości co te stockowe?

Na chwilę przed pęknięciem wypluła 380fps na 0.25

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie wrzucałeś mocniejszą sprężynę aby uzyskać więcej fps-ów. Zrobiłeś to w najgorszy sposób. Wpierw cały układ się uszczelnia, smaruje, ect. Dopiero końcowym etapem jest wymiana sprężyny na mocniejszą. Jak masz nieszczelności i/lub strzelasz na pusto to pewnie i m110 sprawi że gb klęknie.

Link to post
Share on other sites

Te sprężyny dołączane do repliki chyba są w ogóle krótsze niż standardowe.

Ale kupiłeś też sprężynę od Specny w w dodatku tylko M120, więc wszystko powinno być ok.

Jak nie zapomnę to wieczorem zmierzę ile cm mają standardowe sprężyny, a ile te co były w stocku Specny.

Link to post
Share on other sites

Sprężyna stockowa ma 14cm długości a ta m120 17,3cm.

Co do wcześniejsze wypowiedzi kolegi Elco odnosnie szczelności to przyznam że nie sprawdzałem przed wymianą.

Replikę kupiłem używaną i nic nie robiłem. Poczytałem trochę że m120 powinno wytrzymać na luzie to odkręciłem kolbę i wsadziłem.

Specjalnie kupiłem m120 od specny żeby mieć pewność ze to nie jakaś markowa co nadmiarem mocy posypie mi szkielet.

Po rozebraniu szkieletu okazuje się że szczelności to w zasadzie nie ma.

Cylinder + głowica cylindra + dysza trzymają bardzo fajnie.

Po zatkaniu głowicy cylindra, tłok lata jak chce, zero oporu i jakiegokolwiek efektu strzykawki.

Myślicie że brak szczelności na tłoku może być przyczyną? czy skutkiem awarii szkieletu?

 

 

orion.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...