Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

II wojna swiatowa - mundur i oporzadzenie



Recommended Posts

Witam.

Jak w temacie. Szukalem tematow podobnych do tego na wmasg lecz nic nie znalazlem. Czy ktos z Was wie moze gdzie i za ile mozna dostac AMERYKANSKI mudur, helm, oporzadzenie ( pay, szelki, manierki takie tam )

Raczej nie oryginaly tylko reprodukcje. Jesli ktos wie i chcialoby mu sie cos napisac to bardzo prosze :) Pozdrawiam

Simon

 

PS ankieta: ktory mundur z II wojny podoba Ci sie najbardziej?

Link to post
Share on other sites
Guest british
Z tego samego powodu, jak z Anglikami, Rosjanami i Polakami - ktos ich nie wpisal do ankiety :wink:

 

no co Ty 8O . jeśli już robić ankietę z cyklu 'kogo to obchodzi', to lepiej robić ją z głową.

Link to post
Share on other sites
W Trojmiescie sie odbywaja

Wymagana jest przynajmiej stylizacja mudnuru na II WW

 

Przejrzałem temat, znalazłem fotki i powiem jedno - zazdroszczę :D

Daleko do was z Krakowa jak by nie patrzeć, a tu jeszcze na taki szatański pomysł nikt nie wpadł. Życzę wszystkim m1, thompsonów, mauserów, mp 40stek i niemca który trafi w totka 6 by wesprzeć atakujących mg3. :] No i mam nadzieję że jak za 2 lata zobaczę fotki to już wszyscy będą się pięknie i ładnie prezentować w rekonstrukcjach - imo - świetna sprawa :]

Link to post
Share on other sites

nawet nie wiem czy HBT fatigues można nazwać mundurem ;)

tak jak np m42 czy m43 jest typem umundurowania(kurtka, spodnie) - zaprojektowanym w jakiś sposób tak umundurowanie USMC to były po prostu gacie i koszula ;) z w miarę wytrzymałego splotu HBT :)

no teoretycznie mundurem można nazwać kamuflaż ale też na tym samym materiale leciało, a zamienili na hbt bo stwierdzili, że jeansowy materiał ma nie ten kolorek co trzeba ;)

 

tak jak np w umundurowaniu amerykańskiej piechoty w europie przeważały spodnie wełniane i kurtki(parsons, tanker) tak np na pacyfiku były to znowu spodnie i gacie hbt, takie w jakich w fabrykach w usa ludzie zasuwali i robili bomby i inny szpej zeby mieli z czego strzelać ;)

 

no i oczywiście całkowicie pomijam fakt ze USMC dbało tylko o to żeby mieć bluzę z godłem USMC i czapke tak zeby była płaska powierzchnia z przodu(czasem z wpiętym EGA, czasem bez, pod koniec wojny na cover p44 juz na stałe) - reszta taka jak spodnie czy wyposażenie było w gestii "co sie dostało w transporcie"

 

zasade reenactingu jakiejś jednostki na zasadzie "tylko to i nic innego" jest o tyle błędna że każdy unit improwizował, każdy żołnierz niezależnie od specjalizacji starał się spersonalizować wyposażenie :) - czego przykładem są fajnie wyglądający reenactorzy spadochroniarzy US, tzn nie w polsce, za granicą - tam każdy reenactor ma naprawde wszystko dopracowane do ostatnich szczegółów w stylu gąbek amortyzującyh pod szelki, zamocowania jakiegoś pakietu medycznego czy niekonwencjalnego umieszczenia holstera czy liny :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...