Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mini Uzi Co2 Cyber Gun VS Kwc ??


Recommended Posts

Achhh, odkopię sobie temat sprzed roku :D

 

No więc tak - wygląda na to, ze jest różnica między wersją KWC i CG. Ja od dzisiaj jestem posiadaczem wersji CG. Pierwszą sprawą jest opakowanie - CG przychodzi w kartonie, KWC w walizeczce. No nic, walizka fajna sprawa, ale wersja KWC od dawna jest niedostępna w Polsce i nie tylko w Polsce :( Druga sprawa - FPSy. Jeszcze swojego nie mierzyłem na chrono, ale ma nie więcej niż 350fps. Z jednej strony dobrze - można bez przeszkód używać na budynkach. Z drugiej źle - strzelam się głównie na milsimach, a wtedy przydają się mocniejsze repliki, to UZI miało być na razie zapasem, a po dostaniu zapasowych magów miało zostać główną repliką... No trudno. Za to wygląda na to, ze wraz ze zmniejszeniem prędkości wylotowej kulek poszło zmniejszenie zużywania gazu. Na semi z jednego naboju CO2 mogę wystrzelić 55-60 kulek (magazynek mieści 39 sztuk +/- jedna). Na full auto mogę jedną serią wystrzelić pełnego maga, potem z drugiego jedna krótka seryjka i koniec. Mowa o temperaturze pokojowej oczywiście.

 

To tyle z rzeczy, które ja mogę powiedzieć.

Sam natomiast mam kilka pytań - które części wykonane z metalu mają posiadacze KWC - bo to co do tej pory czytałem jest niejednoznaczne. U mnie z metalu jest górna pokrywa komory zamkowej, bebechu i pierdoły typu spust, rączka przełądowania, zaczepy do pasa itp. A z tego co wyczytałem odnośnie KWC metalowa powinna być także komora zamkowa - konkretnie jej górna część, z tymi poziomymi podłużnymi przetłoczeniami i osłonami przyrządów celowniczych. Jeśli w wersji KWC faktycznie jest ona metalowa to jestem zawiedziony swoim CG :(

Druga rzecz, o której chciałbym wiedzieć, to opcje tuningu. Nie chcę na razie rozbierać repliki na części pierwsze, więc pytam - jak jest z lufą? Precka od AEGa będzie pasować? Jakaś opcja wymiany gumki HU na lepszą?

 

To w sumie tyle.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No we wieści - mierzyłem dziś UZI na chrono i jestem zdruzgotany - średnio 275fps... Wczoraj, po teście puszkowym obstawiałem 330-350fps, ale dziś lipa - pojedynczy strzał przestał przebijać choć jedną ściankę, czyli coś się że tak powiem "rypło".

Niby 275fps to nie tragedia, szczególnie ze to replika do walki na krótki dystans, ale jednak w każdej swojej replice starałem się nie schodzić poniżej 330fps... Poza tym skoro z dnia na dzień 50fps idzie w las, to co będzie za tydzień...? :wink:

Link to post
Share on other sites

Witam jestem posiadaczem mini uzi od kwc w wersji export czyli wraz z walizką, replike zakupiłem w asg szopie, na chrono srednia repliki to 450 fps. Wykonanie repliki moim zdaniem jest rewelacyjne szkoda jednak że nie zrobili jej full metal :) Jeden 12g co2 przy strzelaniu pojedynczym starcza na około 50 równych wystrzałów , następne 10 to już jakieś 380 fps, czyli ogółem 60 kulek ;) Przy FULL auto nabój staracza na jeden magazynek i csyyyyyy ;) Jedyną wadą repliki jaką zauważyłem jest zaciąganie czasem dwóch kulek do lufy i 3ba je wyciągać. A o to kilka fotek :

 

http://img37.imagefra.me/img/img37/2/9/26/...4dm_4de668a.jpg

 

http://img39.imagefra.me/img/img39/2/9/26/...4em_853cd5d.jpg

 

http://img39.imagefra.me/img/img39/2/9/26/...4fm_43c0e0f.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

A jak wygląda sprawa końca kulek, replika przestaje, czy strzela dalej jak np. MP5k.

I jeszcze taka sytuacja: pożyczam giwere koledze X, kolega X ładuje szitowe kulki i rysuje lufe, lufa nie nadaje sie do użytku ,Grand Mastery nie trafiają z 10 metrów w puszke coli :-F .

Albo gumka HU sie wyciera (wiadomo) i ze starości i stanu zużycia nie nadaje się do dalszego eksploatowania w replice i stąd moje dwa pytania:

Czy da się wymienić lufę na (!!) jakąkolwiek lufę precyzyjną dostępną na rynku?

Czy gumke HU da sie wymienić na jakąkolwiek...? Jak wyżej.

Edited by ramiel
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Z metalu jest niewiele elementów:

 

*plastik:

-korpus

-przyrządy celownicze

-chwyt

 

 

*metal:

-górna pokrywa zamka jest ze stali

-rączka przeładowania

-lufa zewnętrzna

-regulacja HU

-elementy wewnętrzne (ZnAl lub jakiś SiAl- siluminopodobne)

-magazynek

-pierdółki jeszcze jakieś się pewnie znajdą

 

Ponoć po przeróbce łatwo jest całkiem włożyć do zdekowanej / ostrej wersji mini uzi. (trzyma niby wymiary ostrej, ale ile w tym prawdy to niestety nie wiem)

Widziałem zdjęcia w której porównywali ostrą i replikę i rzeczywiście wyglądają podobnie...

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Stali tam to co kot napłakał, wątpię żeby w najnowszej wersji (2011) zmienili cokolwiek poza wnętrzem...

 

 

witam koledzy, odświeżam kotleta, aktualnie są w sprzedaży mini uzi cyberguna za 565zł i kwc za 589zł. Który ewentualnie wybrać???

Ponoć niby to to samo, ale może jednak ... są różnice??? Proszę o radę.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Jak wygląda systemu HU w Uzi od KWC? Czy jest możliwe zainstalowanie precki i gumki HU w standardzie gazowym?

 

Halo, jest tam kto? Nikt z użytkowników nie zastanawiał się nad przerobieniem HU na normalny system? Może macie jakieś linki do zagranicznych forów, foty tego systemu HU? Jaka jest długość lufy wewnętrznej?

 

Może ktoś coś powiedzieć o tej wersji Mini Uzi, która jest teraz w dobrej cenie na military.pl?

http://www.military....tolet-asg_3377t

 

Z tego co mówi obsługa sklepu jest to starsza wersja, full metal. Nie wiem jak z kompatybilnością magazynków od KWC oraz częściami tejże firmy.

 

Czy posiada ktoś instrukcję rozkładania Uzi?

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...