Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Well R8 czyli kopia G3 SAS plus stała kolba - mini recenzja


Recommended Posts

Prosze bardzo, oto cos w stylu podsumowania:P

 

 

Kupilem g3sas(dalej bede pisal poprosu G3) kilka dni temu i we wtorke wreszcie doszedl:]

 

Zakupiony na evike.com, kosztowal mnie ze sprezyna m100 i 1000 kulek 0.2g $115.

 

Pudelko ladne. Widnieje kilka ciekawych napisow jak np. sdr8, oraz reklamy kulek 0.2 i 0.25 no i zdjecie naszego karabinu.

 

Po otwarciu widzimy sam karabin, ladowarke, bateria, wycior, magazynek, dwie szyny RIS(trzeci jest juz dopieta), kolimator(lezy w pudelku, nie mam zamiaru uzywac), 500 kulek 0,12g, pasek nosny oraz montaz wysoki.

 

Pasek poszedl po igle i teraz spelnia swoje zadanie.

 

Mialem wczesniej M15A4 CA i Betke TM wiec do nich bede moje nowe malenstwo porownywal. Niestety g3 prezentuje sie gorzej. Oczywiscie nie ma co prownywac ABS do zimnego metalu z CA ale spokojnie moge powiedziec ze Beta wyglada lepiej. Wydaje sie byc ciezsza niz G3(pewnie ze wzgledu na baterie large, gorne metalowe body no i rurke metalowa pod body). Gorne body rowniez sprawia iluzje ze beta jest metalowa. G3 jest z ladnego matowego ABS, no wlasnie ABS:/, w kilku miejsca mamy imitacje spawow itp. Ogolnie jesli Czoper mowi, ze w wygladzie nie ma roznicy z G3sas tm to zdecydowanie preferowal bym bete tm:P

 

Metalowe sa spust, szyny i blokada magazynku. Niestety muszka i przeziernik sa plastikowe, tak samo jak magazynek.

 

Co do zazutow, ze trzeszczy, u mnie nic a nic nie trzeszczyt. Wszystko jest solidnie dokrecone, i ladnie wpasowane. Jedyny mankament to kolba na ktorej odstaje troche plastiku po odlewie.

 

Zaraz po ogledzinach i naladowaniu baterii(zostawilem ja do ladowania na ponad 8 godzin. Zapomnialem o niej:P) wychodze na dwor na testy. Zanim nawet zaczalem strzelac jakas babka na mnie krzyczy "Ty terorysto, prawo cie dorwie!!"

 

Wystarczajacy dowod na to, ze replika wyglada realistycznie. Spolecznosci prosze sie nie martwic, sytuacja zdazyla sie w USA, mialem pomaranczowa koncowke na lufie i uprzejmie wytlumaczylem pani o co chodzi.

 

Pierwsze zaskocznie, po wyregulowania HU, trafielm puszke po coli z 20m, w pozycji stojacej!!!

 

Na pusze, z jednego metra, pozostaj bardzo gleboki wgniecie, niestety nie przebija jej.

 

Kulka na stockowej sprezynie leci na jakiej 40m, mysle ze czlowieka mozna spokojnie "zastrzelic ze 30 m". Ogolnie celnosc ZNACZNIE lepsza niz betka:P Powodme jest dluzsza lufa.

 

Dzwiek G3 jest podobny do M15A4, co oznacza, ze slychac silnik:/ Betka niestety pod tym wzgledme jest lepsza, ta brzmi prawie jak prawdziwa ostra, tylko znacznie cichsza.

 

Wczoraj znudzony postanowilem ja otworzyc (g3 nie betke).

 

Dla wszystkich ktozy pojda w me slady krotka instrukcja. Odkrecamy wszystki srubki w body, uwaga sruba na srodku rekojsca to atrapa! Otwieramy denko rekojsca, wymujemy silnik i odkrecamy dwi sruby na dnie rekojsca. Demontujemy rekojesc, wyciagamy cale plastikowe opakowanie w ktorym znajduje sie selektor ognie, okrecamy ostania srubke obok zwalniacza magazynku i rozpolawiamy body. Teraz mamy golego gear boxa w rekach:]

 

Ja osobiscie zmagalem sie z body kilka ladnych godziny potym jak chcialem wstawic M100. Na moje nieszczecie albo silnik albo bateria nie moze pocaignac tejze sprezyny(nie obrazilbym sie gdyby szanowni znawcy mi powiedzieli).

 

O gear boxie nie moge powiedziec wiele, nie jestem znawca, ale po tycch dwoch probach uruchomienia GB na M100 zebatki i tlok nie mialy sladu zuzycie. Acha, caly gearbox jest obficie zatopiony w smarze.

 

Ogolnie jestem bardzo zadowolony, po tym jak go dociaze i uda mi sie ja uruchomic na m100. Bede najszczesliwszym uzytkownikiem ASG, (no moze z metal body, bylbym jeszcze bardziej szczesliwy;)

 

Warta swoje ceny, szczegolnie teraz po takim dobrym dla nas kursie dolara;) i cenie 299PLN na airsoftguns.pl

 

Uwaga, sa dwie wersje well'a G3SAS, R8 i Lorci(lorcin kosztuje $60). Jest z gorszego plastiu, i nie jestem pewien, ale chyba ma metal body, inny kolimator i dwa dlugie magi.

 

Dla Moderatorow: Jestem teraz w kraju zaa wielkiej wody i niestety nie mam jak uzywac polskich znakow.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzieki arafat:]

 

Moja cyfrowke zostawilem u znajmoych w aucie:/ A wlasciwie sama wyskoczyla z kieszeni. W poniedzialek bede ja mial to dam zdjecia:] Pytanie tylko po co, skoro Czoper dal ich wiele:]

 

Mozesz sie ktos wypowiedziec na temat baterii?

 

Mam zamiar za niedlugo kupic jakas, nie za droga a dobra(marzenie:P)

 

Oto wybory:

 

http://www.evike.com/Merchant2/merchant.mv...ttery_LargeType

 

8,4 V i NiCd - raczje nie pociagnie:(

 

http://www.evike.com/Merchant2/merchant.mv...=Battery_Custom

 

9.6V znowu NiCd

 

http://www.evike.com/Merchant2/merchant.mv...ttery_smalltype

 

9.6 i NiMh :] niestety $5 drozsza:] niz ta druga a ma mniejsza pojemnosc,

Link to post
Share on other sites

zamówilem g wczoraj bo przedluzyli promocje.Kolimator to zupelny kicz wg mnie:) a szyny sobie dorobie.jelsi placic za szyny (co prawada metal ale po co?)i kiczowaty kolimator to za 60 kilka zl mamy chnskie m16 gdzie szyn mamy w p*zdu i jeszcze troche:)A co do bateri to poszukajcie jeszcze na modelarskich stronach bo to ejst praktycznie to samo nawet wtyczki.Jest to wtyk Tamyalub mini tamya a glownie spotyka sie nimh

Link to post
Share on other sites

Wlasciwie, to standardowa bateria, wlasnie znajduje sie w forgripie;)

 

Tak jak obiecalem, oto kilka zdjec.

 

Jak dostane wieksza baterie, to bede otwieral gearbox w celu wsadzenia mocniejszej sprezyny. Wtedy porobia zdjecia flakow:]

 

Jesli macie jakies zyczenia co do zdjec to piszcie:]

 

W pelnej okazalosci

 

hpim13732uj.th.jpg

 

Wyjscie na magazynek

 

hpim13748fo.th.jpg

 

Zdjety forgrip

 

hpim13755mf.th.jpg

 

Standardowa bateria

 

hpim13760yb.th.jpg

 

Standardowy, niestety plastikowy magazynek

 

hpim13779dx.th.jpg

 

Magazynek ze standardowymi kulkami 0.12g

 

hpim13787jo.th.jpg

 

Lufa, bez forgripa

 

hpim13797hk.th.jpg

 

Tlumik plomienia(w polsce nie powinien byc pomaranczowy)

 

hpim13808xh.th.jpg

 

Tlumik po zdjeciu i koncowka lufy wewnetrznej

 

hpim13814rn.th.jpg

 

Przeziernik(niestety BARDZO plastikowy:/)

 

hpim13824hm.th.jpg

 

Selektor ognia, wbrew pozorm jest metalowy.

 

hpim13831to.th.jpg

 

rekojesc, i selektor ognia

 

hpim13843cj.th.jpg

 

Widok z perspektywy strzelca leworecznego:]

 

hpim13856ot.th.jpg

 

Przeziernik i muszka

 

hpim13864sq.th.jpg

 

Stopka kolby

 

hpim13872cc.th.jpg

 

hpim13884zp.th.jpg

 

hpim13898uz.th.jpg

 

Wewnatrz kolby

 

hpim13901yv.th.jpg

 

hpim13918pt.th.jpg

 

Odwaznik betonowy zamiast baterii large(takiz dostalem z G3 musialem go tylko opkleic tasma bo sie zaczal sypac)

 

hpim13925ji.th.jpg

Link to post
Share on other sites

130% powinna uciagnac stockowa bateria bez jakiegos silnego spadku ROF'u, ale PEWNY NIE JESTEM! Zakladajac, ze toto samo co R6, to tam bateria uciaga 1305 bez problemu! Ale przy okazji wymien tez prowadnice sprezyny - przy tej konfiguracji i tak ta wellowska plastikowa niedlugo sie rozpadnie (miesiac?), a po co dwa razy otwierac gearbox? Zwlaszcza ze dobrze pamietam meczarnie z montazem sprezynki przyspustowej - tak silnego cholerstwa jescze nie widzialem. Sily troche mam, ale mocowalem sie z tym dobre pol godziny!

Link to post
Share on other sites

Kupiłem. Jeszcze nie sprawdzana w terenie (będzie jutro :D ). Na razie wszystko ok, tylko:

1. Tylnie przyrządy celownicze wykonane kiepsko - już w mp5 TM spring były lepsze. :?

2. Magazynek jest do bani. Przestaje podawać kulki po ok 5-8 i trzeba podkręcać hi-capa :? Pytanie do posiadaczy tego modelu - też macie ten problem?

Ktoś obczaja czy będą pasować low-capy stara z machinegun.pl?

Link to post
Share on other sites

Fajna zabawka z tego G3. Mala relacja z zabawy w modyfikacje: probowalem w weekend przelozyc do niego kolbe rozkladana od MP5SD6 JG. I nie weszla :( Zmasakrowalem ja Dremelem ale w koncu pojade do LeroyMerlin po jakies cos co wstawie jako szyny, bo prowadnice na body sa za waskie na zwykle. A juz widze jak bedzie kozacko wygladac i dzialac - bo stala kolba troche bez sensu przy tak dluuuuuuuugiej lufie :wink:

 

Inna sprawa ze wtedy gun staje sie nieprzyzwowicie lekki bo nie ma betonu z kolby 8)

Link to post
Share on other sites

W moim po pierwszej strzelance w terenie spadła spręzynka w hicapie, która działa jak zapadka antypowrotna. Naprawione w 5 minut ale cały hicap rozkcony. :)

Plan na najbliższe zabawy to:

wymiana dyszy, głowicy tłoka i cylindra na stokowe z CA MP5 (akurat mam na stanie). Zastanawiam się czy sam cylinder tez nie wymienić.

z zewnątrz front i rozkładana kolba od MP5SD, ale to muszę dokupić więc może od jakiegoś LPEG-a...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...