Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rekonstrukcja i stylizacja - linki i porady


Recommended Posts

  • 1 year later...
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...
  • 4 months later...

Ostatnio kupiłem latarkę Narva. Próbowałem przymocować ją do mojego knochensacka, okazało się jednak, że odległość pomiędzy trzema kolejnymi guzikami jest trochę za duża od tej pomiędzy wcięciami na guziki na obu paskach latarki. Czy latarkę tą mocowano na jeden guzik? Zakładam, że nie, bo po co wtedy dwa paski. Czy w takim razie odległość między guzikami w normalnym mundurze (bez kamuflażu) jest inna i odpowiednia do latarki? Spotkaliście się z jakimiś zdjęciami, na których są żołnierze niemieccy z tą latarką?

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 3 years later...
  • 2 weeks later...

I kolejna stronka:

http://www.achtung-blitzkrieg.com/

Rzeczy głównie dla Niemców.

Z takich ciekawostek to może tablice informacyjne z nazwami miast (fajnie budowało by to klimat):

http://www.achtung-blitzkrieg.com/ww2-flags-banners-and-road-signs-wwii-german-uniforms-c102x2962180

Tylko że ceny w funtach więc dość drogo...

Ale może kogoś zainteresuje.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Warto dodać, że te hełmy do wytłoczka szklano-żywiczna (czyli mata szklana + żywica epoksydowa).

 

Takie wytłoczki (naleśnik brytyjski, Adriana) tylko bez fasunku to ostatnio w antykwariacie Łódzkiej filmówki kupowałem po 10zł sztuka. Ale fajnie wiedzieć, że ktoś robi kopie hełmów z 2WW.

Link to post
Share on other sites

Ty mnie nie strasz bo ja już zamówiłem... Widzę że kilka osób też coś kupiło.

Chociażby ten:

25952cf4ab54f4c9.jpg

HEŁM RADZIECKI WZ36 SSH-36

POPULARNE OKREŚLENIE "CHAŁCHIN-GOŁKA

Ciekawe czy doczytali:

(sprzedawany hełm nie posiada gwiazdy - taką kalkomanię można dokupić)

Link to post
Share on other sites

(...) Na początku proponowałbym Schwimmwagena z 1943 roku. (...)

A ja bym proponował byś przestał spamować i trollować te tematy, bo Twoje kolejne posty noszą znamiona takiej działalności. Koledzy wielokrotnie Cię o to prosili.

To ostatnie ostrzeżenie.

Link to post
Share on other sites

Ziemniacek, jak stać Cię na zakup auta z '40 to sobie kup. To forum jest o stylizacji w głównej mierze. Nikt nie będzie kupował samochodów czy rowerów, zostaw to na tematyczne fora dla rekonstruktorów, chociaż zakładam, że osoby w reko i tak już to znają/przeglądają w poszukiwani.

 

Nikogo stąd nie interesują gazety, auta czy ubrania rekonstrukcyjne po za podstawowymi bo to jest STYLIZACJA, nie rekonstrukcja. Takie posty to pisz sobie na forach dla rekonstruktorów, no chyba, że tam już Cię zbanowali i teraz śmiecisz tutaj.

Nie mniej, jak dla mnie to to ostatni raz, kolejny wpis z propozycjami dziwnych sklepów, albo kloc z opisem całego asortymentu i zgłaszam to do admina.

Link to post
Share on other sites

Paczuszka z FRP doszla. Schludnie zapakowany helm. Sama folia. Helm wyglada na dobrze wykonany.

Naklejki od razu naklejone. Warto dodac ze w bonusie dostalem 6 dodatkowych naklejek to sie ceni.

Z wad pasek trzymajacy glowe zrobiony z rzemyków. Tak wiec bardzo delikatny.

Crash testow nie robilem. Zobaczymy jak sie sprawdzi w boju. W koncu to nie stal.

Zdjecia mam jak ktos chce moge wrzucic.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Gucio,
do mnie napisałeś ładną wiadomość, a na forum już jakieś smęty odstawiasz.

1. Po pierwsze nie napisałeś po której stronie barykady chcesz grać alianci PL/UK/US/ZSRR czy OŚ niemce, włosi, japończycy. To skąd my mamy wiedzieć na jaką stronę Cię pokierować.
poza tym chyba nic nie czytałeś bo jest już sporo info gdzie i czego szukać. Gdybyś coś poczytał wiedziałbyś chociaż gdzie pytać, i jak pytać.

2. JW,

3. I znów widać, że niewiele czasu poświęciłeś na przestudiowanie forum. Jest dział nazwany IMPREZY ASH i zapewne tam się coś dowiesz o strzelaniu w klimatach WWII.

Gdybyś jeszcze taką wiad.wysłał komuś na priv to można by to zrozumieć, boś zagubiony, ale walić tak na forum, to już lekka przegina.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...