Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GAZ - Jakość


Recommended Posts

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mnie intryguje np to czemu butla z propanem (niebieska) jest reklamowana jako 2l? za cholere nie widzę tam pojemności 2L ale i tak nie wiem jak to do konca mierzyć... może ktoś sie orientuje na czym polega pojemność gazu wyrażana w litrach któę to są po prostu decymetrami sześciennymi a w butli niebieskiej za cholere nie zmieścisz 2dm sześciennych czegokolwiek(plus fakt ze jest na niej napisane 400g)...

 

jak to przeliczac? bo rodzaje gazu to jedno ale troche czuje sie dymany kiedy kupuje butle z gazem 2l która ma podobne wymiary jak butla z gazem 1l w innym sklepie, WTF???

Link to post
Share on other sites

Oto, co udało mi się dowiedzieć:

Propan jest cieczą, a wiec jest nieściśliwy- wielkość opakowania nie robi tu różnicy- wlejemy go tylko tyle, ile się zmieści- jak z woda.

Rozwiązanie może być inne- nie chodzi o dwa litry, tylko dwa kilogramy, bo w takich jednostkach gazy są zwykle sprzedawane. Propan, który kupujemy jest gazem technicznym, więc jest, co najmniej bardzo prawdopodobne, że w ten sposób jest właśnie opisywany...

Wychodzi z tego niestety przykry wniosek, że jesteśmy nabijani w butelkę i wcale nie otrzymujemy 2x więcej gazu za ta samą cenę :?

 

[ Dodano: Wto 10 Sty, 2006 ]

No dobra- luknołem na butle- 400g...

Może jednak ta butla mieści 2l? :? Brak dalszych pomysłów...

Czy na tej butli jest napisane że ma 2l? Właśnie jedna do mnie jedzie, wiec może uda mi się jakoś sprawdzić ile tego jest naprawde...

Link to post
Share on other sites

Przepraszam ze sie wcinam, ale pytanie tyczy sie gazu, tylko w innym aspekcie. Mam zamiar kupic Socoma STTI, na gaz wlasnie i zastanawia mnie (nie moglem wygooglowac informacji) na ile strzalow (ew przeladowania magazynkow do pelna kulkami) starczy jedno nabicie magazynka gazem.

Interesuje mnie rowniez na ile nabic magazynka starcza srednio butelka gazu ktorej uzywacie..

 

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Kto z was używał już propanu i czy te 2l czy 2kg rzeczywiście starczają na 2x dłużej niż green gazu?? Nie chodzi mi tu o jakieś wyliczenia tylko o własne odczucia. Może ktoś kto już długo używa gaziaków będzie w stanie na to pytanie odpowiedzieć. A jeśli jednak nie starczają na te 2x dłużej to czy i ile można zaoszczędzić używając propanu?

Link to post
Share on other sites
Bralem to pod uwage  :?  Nowa pucha ULTRAIR gdy sie nia potrzasnie to czuc jak ciecz sie przlewa, obstawiam max 1/3 gazu w stanie plynnym. CG niemal 100% to ciecz. No coz pozostaje mi przetestowanie ;)

 

Butla z gazem nigdy niejest nabita do pełna :!:

Przecież butle są nabijane pod ciśnieniem :!:

Powiem tak butla z propanem ma pojemność 1L i jest nabita pod ciśnieniem 25 bar.

Ja mam socoma i używam propanu. Jedno nabicie starcza:

a)w zimie na jakieś 1.5 maga

B)w lato na jakieś 3 magi

Link to post
Share on other sites

Ja do tematu podchodzę w ten sposób:

Kupiłem adapter do propanu. Wcale nie myślałem że butla mieści 2l gazu i będzie to jakoś mega, super, kiper tańsze od GG. Objętościowo widać że gazu jest więcej(na oko 1,3 l) a jest on tańszy i łatwo dostępny w sklepach typu castorama(nie musze za każdym razem płacąc za przesyłkę gdy kupuje gaz).

Acha gazu w butli nie ma 400 g(gram) tylko 400 gm.(nie mam pojęcia co to za jednostka)

Możemy też odczytać, że masa netto to 14.1 oz. co w przeliczeniu daje 399,735 g (więc chyba jednak gm. oznacza gramy :roll: )

 

Podsumowując: imho i tak opłaca się strzelać propanem(ostatnio trochę mniej bo GG potaniał -> patrz np.taiwangun) pod warunkiem że nie przeszkadzają nam gabaryty butli(bo jeśli tak to nic się nie poradzi i trzeba jechać na 0,5l GG)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Ok. Zagadka się rozwiązała: Właśnie otrzymałem moją butle z propanem. Ma ona wagę 400g (nie wiem skąd wziołeś gm... :? ) i pojemność 1000ml :!: (jest to jak byk napisane na opakowaniu, nie wspominając już o tym, że widać to po butli). Zaniepokojony, o co tak właściwie w tym chodzi i czy ktoś mnie nie kantuje, zadzwoniłem do MG. Odpowiedz, jaka otrzymałem, można streścić mniej więcej tak:

-Firmy robiące, GG "kantują" klientów i pomimo tego, że na opakowaniu napisane jest, że zawierają 1000ml. jest go tam w rzeczywistości o połowę mniej. Sprzedając butle z propanem, przyleli standardy airsoftowe, czyli pojemność rzeczywistą pomnożyli przez dwa. Faktycznie- butle z propanem są wyraźnie cięższe i nie wynika to jedynie z ich solidniejszej budowy).

Link to post
Share on other sites

Intryguje mnie teraz jedna sprawa. Jak wiadomo AirSoftGuns.pl sprzedaje głównie szmelc(nie jestem tak zielony jak by wskazywała na to ilość postów :)) (poza gazową M700 KJ Works’a), lecz maja też w ofercie coś co mnie zainteresowało, mianowicie jest to Green Gaz (http://airsoftguns.pl/?v=191&). I tu mam pytanie. Czy ktoś z was korzystał z tego gazu? Czy daje on osiągi takie jak inne firmowe gazy, czy też jest on tak dobry jak reszta oferty? I czy nadawał by się do zastosowania w Mk1 Carabine bez pogorszenia osiągów. Jest on dosyć tani i mógł by stanowic ciekawe źródło napędu do gaziaków :).

Link to post
Share on other sites
nie wiem skąd wziołeś gm

 

Z mojej butli z propanem…

Specjalnie odszukałem stare zużyte butle i na pozostałych 2 z nieco inny designem etykiety jest faktycznie napisane „400g”. Nie zmienia to jednak faktu że na jednej jest „400gm.”

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Coż. niedawno dołaczyłem do grona radosnych uzytkownkow gaziaków. Sprzedawca w military powiedziale mi ze: "propan niszczy repliki gazowe. Powoduje zniszczenia uszczelek w broni." i mam pytanko do was co o tym "propane sadzicie" jak czesto samrujecie napędzane propenem repliki bez BB (o ile czesciej niz kieyd byly napedzane GG).

 

P.S. Czy ktos uzywal tego GG od UHC/HFC ?? i czy wie czy warto go kupic (bo cena 40zł za 1000 ml jest naprawde niezla.)

Link to post
Share on other sites

cerber powiem to tak jak uzywasz propanu z MG to po strzelance radze nasmarowac Gaziaka by uszczelki wytrzymaly dlużej. jak uzywasz Green Gzu to masz ryzyko ze uszczelki tez szlak trafi ale mniejsze. podobno GG ma cos w sobie jakis olej silikonowy czy cus.

Link to post
Share on other sites
P.S. Czy ktos uzywal tego GG od UHC/HFC ?? i czy wie czy warto go kupic (bo cena 40zł za 1000 ml jest naprawde niezla.)

GG jak GG. Ale teraz sobie nie postrzelasz z nim. Na letnim przy +10 stopniach już miałem duże problemy. Zimowy ma tylko kilka stopni większą tolerancję.

Link to post
Share on other sites
podobno GG ma cos w sobie jakis olej silikonowy czy cus

Dokładnie tak ale nie dużo tego i tak trzeba smarować i tak trzeba smarować. Co do tej pojemności butli można by to obliczyć jest 400 G gazu (można sprawdzić zważyc pełna butle i pusta butle) Jezeli gaz waży 400 g ma 2 l (2000 ml) to jego gęstość wychodzi 0.20 g/ml Czy tak jest nie wiadomo nie ma tego jak sprawdzić może w punkcie gazów technicznch spytać oni jakoś sprawdzą ciśnienie w butli albo coś.

Link to post
Share on other sites

Dzięki, szkoda, ze adapter do propanu taki drogi :/ coz narazie poczekam do lata. ;) Bo propan sam w sobie drogi nie jest - ale na adapter sporo kasy pojdzie.

 

P.S. Wiem, ze w magu gaz sie zostawia jak gaziaka nie uzwyamy - ale czy magazynek zostawiamy w broni ??? :) ? trzymamy osobno czy bez roznicy ?

 

P.S.2. Widzialem ze butla GG Cyberguna zimowego ma tolerancje od +4. Jak to dziala w praktyce ?

 

P.S.3. Wie ktos gedzie w 3 miescie mozna dostac kulki 0.33g ? Na military nie ma (moze bedą w nowej dostawie styczen/luty) a nie chcialbym placic 16zł za kulki + 10 za wysylke ;) ^^

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...