Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam ,

 

 

Własnie przeczytałem o tej replice i dacie jej wyjścia na rynek coś koło wakacji ( czyli u nas we wrześniu :( ) . Chciałbm aby temat ten został poswiecony temu co sądzicie o tym nowym gunie ze stajni TM .

Również był bym wdzieczny jeśli byście pisali co nowego słychac w kwesti Mp7

 

mini_1136896616.jpg

 

Po za tym będzie to najprawdopodobniej hybryda między AEG i AEP.

 

Pozdrawiam ,

 

 

Fizia

Link to post
Share on other sites
  • Replies 203
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam ,

 

 

 

Ja też zaczne zbierać , ale do wakcji daleko . Co mnie ciekawi to czy będzie można stować jakąś większą baterie czy tak jak w G36 C TM do stocka jest zalecana 8.4 mini bo inaczej może się coś spieprzyć .

 

No i czy będzie go można lekko pdkręcić chodziaz żeby miał tak z 290 - 300 fps

 

Myśle , że będzie to ogromna konkurencja dla kurtza i PDW jako boczna broń snajpera . Nasuwa się taka myśl czy doczekamy sie kiedyś

repliki Glauberyta ???

 

Ps. zamieściłem orginał aby pokazać jak to cudo naprawde wygląda :twisted:

 

Pozdrawiam ,

 

 

Fizia

Link to post
Share on other sites

Tia, tylko na fotce Remova to cudo jest już tak udziwnione, że jest większe od MP5K (choć oczywiście wygląda kozacko). Czyli raczej tak średnio w takim wypadku nadaje się na "broń boczną snajpera".

Nie mówiąc już, że jeśli teoria Johana o baterii 7,2V na fotce potwierdzi się (i utrzyma), to będzie to strzelać gorzej niż Kurz.

 

Proponuję zakończyć gdybanie i grzecznie poczekać na jakieś fakty. Nie chciałbym, żeby ten wątek zaczął wyglądać za chwilę jak ten o MP5 od Wella, ta replika na takie traktowanie nie zasługuje... :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Na zdjęciu w gablocie widać obok mp7 aku. Wielkość każe sądzić, że będzie to 7,2 na ogniwach small, czyli standardowo NiCd kr-600e czy jakoś tak.

 

Do AEP'ów TM wstawia mniejszy akumulatorek - 7,2 200mAh, który wygląda inaczej i nie ma wtyczki.

 

Czy będzie pasował - jasne :) jak zrobisz przejściówkę :), tylko, że batka od aepa niczego nie pociągnie, a zwykła rozszarpie AEP'a na strzepy :)

 

Link do foty:

 

http://www.machinegun.pl/sklep/images/tm_a...ku_g18c_200.jpg

Link to post
Share on other sites

Przejściówkę/adapter zrobić całkiem prosto: podstawka z blaszkami kontaktowymi do baterii od gocka i wychodząca złączka/styki o rozstawie kompatybilnym z mp7(bo podobnie jak glock bateryjka nie ma wtyczki). Nie ma to jednak większego sensu bo 200mAh to niestety bardzo mało.

 

Acha, TM podaje że bateryjka ma mieć 500mAh czyli coś jeszcze mniejszego niż standardowe mini 600mAh ale nadal ponad 2 razy większe niż batka glocka AEP

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

mini_1138137826.jpg

 

Schemat mechanizmu. Widać, że będzie to coś pomiędzy AEG'iem, a AEP'em. Głowica cylindra podobnie jak w p90 z dyszą umieszczoną u góry, dwurzędowy, pełnowymiarowy magazynek, silnik przypomina ten od famasa (kształtem :) ); Akumulator o złączce podobnej do tej z AEP'ów, ale o pojemności 500mAh (ciekawe czy da się rozbudować akumulator o dodatkowe ogniwa :) ).

 

90m/s to całkiem nieźle, jeśli dorzucić do tego precyzyjną lufę, lekko zmodyfikowany akumulator i odrobinę silniejszą sprężynę, to jeśli wyciągnie to to np. 310fps i rof na poziomie 1100 to będzie piękna zabawka :)

 

Gallain: widziałeś komentarze na zachodnich forum? Ludzie sikają w majtki :) Pytanie jest nie czy się przyjmie, tylko czy trzeba będzie czekać dłużej niż kilka miesięcy, aż przyjdzie Twoja kolej :)

Link to post
Share on other sites

Ja też nie liczę na to, że nad lufę wejdzie większa. Ale jeśli to są rzeczywiście ogniwa small, to znaczy, że wchodzą 1050 NiMh + może dwa ogniwa w przednim gripie (tej rozkładanej rączce). 9.6V pociągnie bez problemu stockową sprężynę CA, a to przy szczelnym zaespole cylindra i preclufie spoko da 320fps:).

 

Pytanie jaki tam jest cylinder i sprężyna, bo z tego kąta nie widać dokładnie. Może być jednak nie wymiarowa.

Link to post
Share on other sites

Nawet jeśli te części by pasowały, to bałbym się wkładać w tego guna batki 9.6V i sprężyny 130% - nie zapominajmy, że nie jest to "rasowy AEG", tylko mutant AEG i AEP.

Moim zdaniem pistolet idealny do CQB i jako boczna na zimę lub dla snajpera.

Ciekaw jestem tylko jak będzie z wytrzymałością tego potworka (270fps przy 7.2V :|), ale tu stgaram się uspokoić - w końcu to TM. No i oczywiście jak z kosztem części typu magi i baterie. A co do ładowarki do tych bateryjek, to mm nadzieję, że będzie już w komplecie.

 

Tak czy siak: już wiem co będzie moją bronią boczną w przyszłą zimę :twisted:

Link to post
Share on other sites

Odnośnie baterii: wygląda na to ze wymian jest bardzo prosta i szybka wiec pojemnością bym się nie martwił(zawsze można mieć 2). Za to miejsce na dodatkowe ogniwo żeby chociaż 8,4V wyciągnąć to faktycznie ciekawa sprawa…

Zawsze można też używać baterii na pasku…

 

Odnośnie up’ów:

Obstawiam ze zespół tłoka i cylindra będą inne niż w rasowych AEGach. Specjalnie mnie to jednak nie martwi(no może poza wyższą cena „nietypowych” części :roll: ) – wystarczy popatrzeć na części(w tym i baterie) do glocka AEP, sporo się ich pojawiło więc zmontowanie zestawiku 320 fps dla mp7 nie powinno być problemem.

 

@gallain: widzę że to samo nam chodzi po głowie :P zakładamy klub „UMP&MP7 fans”? :D :wink:

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Acha, TM podaje że bateryjka ma mieć 500mAh czyli coś jeszcze mniejszego niż standardowe mini 600mAh ale nadal ponad 2 razy większe niż batka glocka AEP

 

Ogniwa "small" (czyli "fachowo" 2/3A) i 500mAh?

To może Sanyo N-500AR?

Bez wczytania się w napisy są nie do odróżnienia od KR600E:

http://sanyo.wslogic.com/pdf/pdfs/N-500AR.pdf

 

U nas kilka osób ma baterie "small" zbudowane na tych ogniwach.

Zachowują się praktycznie tak samo jak te na KR-600AE.

 

Jeśli to są faktycznie te ogniwa - ciekawe po co TM tak kombinuje... :?:

Może są tańsze...

 

Przy okazji - link do strony Marui o MP7 na poprzedniej stronie wątku był coś nieteges. Ten jest ok.

 

[ Dodano: Sro Sty 25, 2006 9:25 am ]

Przyjrzałem się proporcjom ogniw na dostępnych fotkach. Jak dla mnie stosunek średnicy do długości nie wygląda jak w ogniwach 2/3A. Są dłuższe (lub węższe). To raczej nie są ogniwa w typie tych od standardowych bateryjek "small-type".

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem, jesli MP7 ma byc bronia boczna czy bronia sluzaca do walki w ograniczonej przestrzeni (budynki itp), to jego fabryczne osiagi powinny byc wiecej niz wystarczajace i zastanawianie sie z gory jak go "zupgrejdowac" pachnie lekkim nonsensem. Nie uwazacie?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...