Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

To akurat temat znany powszechnie osobom które samodzielnie montują chłodzenie na procesorach i kartach grafiki w swoich komputerach. Nawet nie sama obecność a jakość pasty potrafi diametralnie zmienić właściwości odprowadzania ciepła z układu.

BTW IRL1414 nie ma ;) domyślam się, że chodziło o 1404

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 857
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cześć,

odrobinę znam się na elektronice i mam stacje lutowniczą, więc pomyślałem, że spróbuję samodzielnie wykonać jakiś bardziej zaawansowany układ. Ma działać na replice cqb, więc raczej niewielkie opory i single, ale zależy mi na dobrej reakcji na spust. Układ ma być raczej budżetowy, bez zbędnych bajerów. Czy mógłby ktoś napisać w skrócie, co obecnie wrzuca się do takich mosfetów? Nie oczekuję od nikogo gotowca, ale może są jakieś poradniki z przykładowymi schamatami? Jak coś, to programować potrafię, ale nie wiem czy jest sens wsadzać tu jakiś mikrokontroler.

Link to post
Share on other sites

Cześć,

odrobinę znam się na elektronice i mam stacje lutowniczą, więc pomyślałem, że spróbuję samodzielnie wykonać jakiś bardziej zaawansowany układ. Ma działać na replice cqb, więc raczej niewielkie opory i single, ale zależy mi na dobrej reakcji na spust. Układ ma być raczej budżetowy, bez zbędnych bajerów. Czy mógłby ktoś napisać w skrócie, co obecnie wrzuca się do takich mosfetów? Nie oczekuję od nikogo gotowca, ale może są jakieś poradniki z przykładowymi schamatami? Jak coś, to programować potrafię, ale nie wiem czy jest sens wsadzać tu jakiś mikrokontroler.

Jak chcesz spróbować to możesz zerknąć na mój układ. Gdybyś chciał to nowszą wersję układu mogę podesłać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 5 months later...

Panowie mam problem. Składam sobie mosfet na dwóch IRF1404, wszystko działa ok. Chciałem ostatnio dorzucić hamulec, zakupiłem IRF4905 po podłączeniu zgodnie ze schematami na singlu wszystko działa ok, ale po  przejściu na auto, po kilku strzałach tranzystor stopujący 4905 wybucha....ktoś może poradzić co idzie nie tak??

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

@szymo86

Albo prady hamujace sa za duze dla tego mosfeta i jeden strzal wyrabia a ciagle nie bo nie nadaza z odprowadzaniem ciepla. Moze napiecia jakie sie i dukuja na silniku podczas hamowania sa dla niego za wysokie. Trzecia mozliwosc to sytuacja gdy 1404 jeszcze sie nie zamknal i nadal troche przewodzi a juz sie otwiera 4905. Powoduje to przeplyw dodatkowego pradu przez 4905.

Innym powodem moze byc zbyta wolne otwieranie 4905 co powoduje przeplyw duzych pradow i wydzielanie wiekszej mocy na zlaczu.

Zamieszczales tu schemat ukladu?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...