Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

R5 Well Upgrade


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Żeby mieć te 300 fps to powinno wystarczyć! ale radził by dodać jeszcze do tego łożyska ślizgowe z metalu (CA są za jakieś 35zł) bo te plastiki mogą się wytrzec i zębatki będa mieć luz a wtedy mozesz sobie je spieprzyć a nowe około 150 zł więc lepiej dodać te 35 zł niż potem płacić 150 ;).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mianowicie pół roku temu na allegro kupiłem taniego shootguna Cymy model P.788 ( czarno srebrny )za 29' date='90 od użytkownika o nazwie ixiox z czystej ciekawości. ..[/quote']

Jednak zauważyłem że sprężyna z tego shootguna jest rozmiarowo niemal identyczna jak stockowa z well. Ściskając te dwie sprężyny w rękach można odczuć iż sprężyna z shootguna daje większy opór' date=' więc długo nie wyśląc włożyłem ją do do GB WELLA.

Efekt zaskakujący!!!

[/quote']

Same bzdury! Też miałem tego shotguna, wyjąłem 2 dni temu sprężynę i chciałem włożyć w g-boxa. Okazało się że jest za mała, za cienka i za długa. Za to kilka godzin zajęło mi poskładanie gb-a do kupy, bo nie mogłem ustawić selektora (nie chodził auto.) Nie wiem czy dostałeś cudowny egzemplarz, ale wściekły jestem, bo rozprułem go bez potrzeby :evil: . Jednak wykosztuje się na sprężynę i wcisnę 50 zeta do gba, mając normalną sprężynę do normalnego gearboxa. Byle gównem upgradu nie zrobisz, MacGuyver to tylko bajka. Jedyne co mi wyszło tanim kosztem, to preclufa z OBI za 4 zeta, opłacało się bo hula pięknie w MP5, ale wymagała dłuugiej i zegarmistrzowskiej wręcz obróbki.... :?

Link to post
Share on other sites
Jaką rurkę kupiłeś??

Aluminiowa 8mm, na dziale narzędzia kilka ich było. Po wypolerowaniu i wycięciu przepustu na hop-up i nacięć na mocowanie idealna. Dowód: kulki Cyberguna przelatują powolutku, inne bezfirmowe 0.25g co któraś się zacina. Skupienie w MP5 wzrosło z ok 3-4 m na 30 odległości do jakiś 40-50 cm!!! Rewelacja! 4 PLN + robota w piwnicy! :wink:

 

PS. Mosiężne ósemki mają śr wew. 7mm, więc niestety odpada. Mam jednak nadzieję że aluminium się tak szybko nie zedrze, byle nie było piachu :lol:

Link to post
Share on other sites

Same bzdury! Też miałem tego shotguna, wyjąłem 2 dni temu sprężynę i chciałem włożyć w g-boxa. Okazało się że jest za mała, za cienka i za długa. Za to kilka godzin zajęło mi poskładanie gb-a do kupy, bo nie mogłem ustawić selektora (nie chodził auto.) Nie wiem czy dostałeś cudowny egzemplarz, ale wściekły jestem, bo rozprułem go bez potrzeby :evil:  . Jednak wykosztuje się na sprężynę i wcisnę 50 zeta do gba, mając normalną sprężynę do normalnego gearboxa. Byle gównem upgradu nie zrobisz, MacGuyver to tylko bajka. Jedyne co mi wyszło tanim kosztem, to preclufa z OBI za 4 zeta, opłacało się bo hula pięknie w MP5, ale wymagała dłuugiej i zegarmistrzowskiej wręcz obróbki....  :?

 

Facet zastanów się co ty piszesz!! Skoro nie jesteś za zręczny i zbyt pojętny to nie zabieraj się to roboty i oszczędź sobie swoje komentarze wyciągnięte z dupy.

" Kilka godzin"
Facet ja gearbox rozkładam na części pierwsze i składam w pół godziny a jeżeli tobie to zajeło kilka godzin jest dowodem że nierozkręcałeśgo za często ( podejrzewam że pierwszy raz).

 

Co do spężyny:

2033025ws.th.jpg

Ta jaśniejsza to stockowa sprężyna od WELLa i widać gołym okiem że są prawie identyczne i nie będzie problemów z zamontowaniem jej.

 

A i mówisz że byle gównem upgrade nie zrobisz a sam wstawiłeś rurke z obi aluminiową ( a jak wiadomo aluminium w ciepłych temperaturach się rozszerza ) za 4 zł.

A teraz na spokojnie:

być może kupiłeś inny model shootguna a nie ten który opisywałem bo jak wiadomo jest ich pełno chociażby na samym allegro. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do tej sprężyny to zapraszam do Warszawy pokaże z jakiego shootguna jest sprężyna pokaże jak Mp5 strzela na stockowej a potem na shootgunowej sprężynie. A już po wszystkim pujdziemy na Warszawską strzelanke.

Zapraszam 888 112 981 prosze o kontakt dzień przed planowanym przyjazdem.

A i jeszcze jedno MacGuyver to nie bajka.

Link to post
Share on other sites

Ok, ok, zdjęcie mówi samo za siebie, są identyczne. Widocznie dostałem inną, "limitowaną" może serię shitu z chin :wink:. Może tamten shotgun też jest Wella? Nie do wiary że są tak zbliżone. Ale dowód jest...

 

Gearboxów nie rozbieram codziennie, v2 akurat po raz pierwszy, ale to nie miało nic wspólnego ze sprężyną. Po prostu mam fabrycznie problemy z selektorem (ten problem z tego co piszecie na forum się powtarza).

 

Co do lufy to nie martwiłbym się nagrzaniem (chyba że od usmażonej baterii :lol: ), każda lufa się nieco rozszerza, natomiast na pewno jest za miękka i czas pokaże kiedy się wytrze. Jednak jakbym miał wydać 200+ zł na chromowaną lufkę, to wolę alu dorabiać i mieć coś w kieszeni. Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
a tak na 400 FPS co trza by bylo wymienic Smile ps: mam juz zmieniona lufe na taka od AUGa Tokio Marui

 

 

Jak chcesz mieć 400 fps to polecam zrobić ten tiuning (chodzi o ten pierwszy 405 - 415 fps) ze względu na G-Box`a, bo 110 guardera jeszcze wytrzyma! A jak nie chce ci się dawać kasy na uszczelnianie to musiał byś kupić jakieś 190 PDI, metalowe łożyska ślizgowe, metalowa prowadnice sprężyny (najlepiej łożyskowaną), i wzmocnioną głowice tłoka CA. Ale nie wiadomo czy G-Box to wytrzyma a nowy wzmocniony CA kosztuje około 150 zł :(.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Sorry że tu ale nigdzie indziej nie widziałem odpowiedniego topicu :roll:

 

Po pierwsze:

- Czy zasięg skuteczny jest chociaż odrobine większy niż zasięg glocka KSC?

- Jak z trwałością (oczywiście ciągle mowa o stocku)?

 

No i w sumie to tyle :F

Link to post
Share on other sites

Tak jak gdzieś napisałem, MP5 Wella to loteria, mój egzemplarz niesie naprawdę różnie. Nie wiem czemu. Czasem wali jak sprężynka z kiosku, a czasem całkiem ładnie niesie, ale zdecydowanie krótszy zasięg niż z pistolca gazowego. Widziałem Wella co nosił bardzo daleko, wyglądało jak 300kilka fps, na stocku ofkoz. Z obserwacji działania 4 Welli + mój - bez rewelacji. Coś w granicach 2/3 drogi między syfAEGami, a firmowym sprzętem typu CA.

Co do wytrzymałości (Mp5tki długo nie mam), sprężyna stockowa jest naprawdę słaba w stosunku do zębatek, więc powinno być OK i chodzić długo. Po ok. 1500 kulek tylko zębatka silnika lekko starta na brzegach, poza tym nic.

Link to post
Share on other sites

Z wyłączonym hop-upem niecałe 20m, a z hopem na maxa do ok. 25 leci, potem lekko w górę do jakiś 30-35, ale z reguły bliżej. Piszę o stocku, teraz mam włożoną Guarderę SP100, to lepiej: na czysto jakieś 30m na pewniaka, z hopem dalej, ale już mniej nosi max dałbym 40m. Ale jest poprawa, bo zasięg skuteczny jest dopóki hop-up nie zadziała, potem już fruwa. Minus to szybkostrzelność znacznie spadła, wpakuje jeszcze bat 9.6V.

 

Biłem się z nią na otwartym terenie, nie sprawdza się w haszczach wogóle, ale w budynkach/ terenie zabudowanym, stock spokojnie starczy.

Link to post
Share on other sites

Witam! Ja Wraz z zakupem mojego Wella wziąłem od razu sprężynę SP130, stalową łozyskowaną prowadnicę G&G oraz aluminiową łożyskowaną głowicę tłoka. Pierwszego dnia wsadziłem sprężynę, prowadnice i ... bateria nie dała rady sprężynie :-) Co za zaskoczenie, prawda? :lol:

Tak więc wróciłem do poprzedniej konfiguracji. Po kilku dniach przyszedł mi z Allegro akumulator 12V 3,3 Ah. Wsadziłem wzystko od nowa- ale bez głowicy tłoka- sam palec i spreżynę. Podłączyłem akumulator i na stałe zamontowałem go na kolbie. Efekt- niesamowita szybkostrzelność, brak awarii. Kolejna modyfikacją było dorobienie dłuuugiej atrapy tłumika dżwięku tak aby zmieściła się lufa 510mm od Steyr'a.

W takiej konfiguracji broń przetrwała około 30tyś kulek- bez awarii. Po tej liczbie zjadł sie tłok (zeby na nim) i musiałem wymienić wstawiając od razu wytrzymalsze elementy. Chodzi mi o to iz z Wella można za małe pieniądze mieć naprawdę dobrą parasnajperkę. Ja za ok 700zł za całość mam 450fps i bardzo dobra celność. Zębatki, GB nie mają uszkodzeń.

Może poprostu miałem szczęście i trafiłem na dobry sort.

Link to post
Share on other sites

:lol: Ja też mam problem ze sprężyną. Wstawiłem 170% CA i...... działał :) wstawiłem troche wzmocnionych części i łozyskowaną prowadnice i..... nie działa bo nie pomyślałem o tym że łożyska na prowadnicy oprócz tego że się krencą to działają też jak podkładka pod sprężyne ;) i teraz czeka mnie wymiana bateri na 9,4 V 1200 mAh.

 

 

KGFHJWF jaką masz szybkostrzelość na bateri 12 V?

 

 

Pozdro Michoxx :F

Link to post
Share on other sites

130 PDI da ci jakieś 290 - 300 fps juz lepiej kup 110 ms Guardera bo daje około 320 -330 fps kupisz sobie jeszcze do niej metalową prowadnice i jak chcesz to jeszcze bym radził wzmocnioną zółtą głowice tłoka CA (20 zł) i już będziesz mieć troch fps więcej fps.

 

 

 

Pozdro Michoxx :F

Link to post
Share on other sites

Ja mam zmaiar kupić sprężyne m100 systemy i do tego żółtą głowice tłoka (później). I chyba powinno to dać 310fps jeżeli się nie myle. A powiedzcie mi jak długo wytrzyma z takimi bebechami? I czy te 310fps to wystarczająco dużo?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...