Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pokaż swój CIEKAWY sprzęt cz. 3


Recommended Posts

  • Replies 234
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja na razie jestem bez broni, no ale popatrzmy.

 

zbrojownia0011pl.th.jpg

 

1. Buty - wiem tylko tyle, że dostałam je od żołnierza, który sam służył w woju brytyjskim przez 25 lat i schodził kawał świata. Na wkladkach do butów była data produkcji - 1985 rok. Nie wiem, czy faktycznie używał je od tamtego roku, ale to chyba wątpliwe...?

2. Siatka maskująca w roli "legalnego szalika" - innymi słowy, nie czepiają się o to.

3. Beret szkocki wraz z aluminiową oznaką mojego batalionu - The Black Watch. Jeśli kiedyś wam wpadnie w ręce - to kupujcie używany, bo nowy to tragedia. Po założeniu go na głowę wygląda się jak grzybek - dużo starań kosztuje "ułożenie go regulaminowo".

4. Bluza - nosimy tylko w jesień i zimię.

5. Soldier 95 Combat Jacket Rip-stop. Dobra kurta.

6. T-shirt oliwkowy.

7. Manierka US - jakaś podróba. O ile pokrowiec jest jak nowy, o tyle sama aluminiowa manierka jest strasznie zdezelowana - ale nadaje się do użytku. Kupiłam ją w Anglii na carboot'dzie za 50 pensów. Kobieta, która to sprzedawała, nawet nie wiedziała, ile za nią za wołać :)

8. Soldier 95 Combat Trouser - najwygodniejsze spodnie, jakie miałam okazję nosić. Świetne kieszenie.

9. Pistol Belt oliwkowy - firmy Web-tex . Kupiłam na carboot'dzie za Ł5 - oczywiście przepłaciłam, w sklepie był o połowę tańszy.

10. I znowu - Soldier 95 Combat Jacket Rip-stop - tym razem w desert camo.

11. Soldier 95 Shirt. Jedyne, co można uznać za wadę to fakt, iż koszulę tą [tak samo, jak t-shirt] trzeba wpuszczać w "spodnie". Czyli, zanim przejdzie się do załatwiania potrzeby fizjologicznej, czeka wszystkich cała procedura "ściągania gaci" - a gdy już się skończy to, co chce - czeka następna procedura "ubierania się". Jest to trochę upierdliwe.

 

Wszystko oprócz pasa pokazanego na zdjęciu [dali mi inny, ale ja wolę swój - o to też mordy nie prują], manierki i "szalika" - to własność Armii Brytoli, która wspaniałomyślnie obdarowała mnie tym wygodnym wdziankiem.  :)

Link to post
Share on other sites

m15a4ris9eb.th.jpg

 

- CA M15A4 R.I.S.

- Kolimator Waltera - na zdjęciu nieco przekombinowałem :) chciałem zaburzyć trochę geometrię montażu

- puszkę noszę podpiętą z drugiej strony karabinka, bo brzydka jest na maksa

- dla klimatu foty wrzucone jakieś graty: kopia hełmu PASGT, bolle x500, nakolanniki Strike Systems, kominiarka i rękawice nomexowe

Link to post
Share on other sites

Mój może wygląda na pierwszy rzut oka bardzo niepozonie... ot M15A4 Rifle... nic bardziej mylnego...

 

Replika nie była kupiona gotowa tylko została zbudowana od zera z kupionych luzem części.

 

Body pochodzi od M15A2 Carbine - lufa ma dokręcaną mosiężną przedłużkę, mam też zarówno krótkie jak i długie łoże i moge w kazdej chwili przeroboć go na Carbine jeśli w planie jest dużo CQB :) Oczywiście do tego tez druga lufa wewnętrzna :)

 

Aha, "rączka transportowa" potraktowana została kątówką, w jej miejsce przyśrubowany został RIS od M4A1.

 

Na drugim zdjęciu widać trademarki Diemaco - zostaną jeszcze poprawione u fachwego grawera - sprawa jest już umówiona :) Rączka zamkowa ma tez kanadyjską wersjęzatrzasku (z C7A2) - dwustronną, z długą zakrzywioną wajchą. Wybrałem Diemaco C7A1 ze wględu na to, iż jest to replika dla mojej żony, która jest Kanadyjką... jak tylko uciułam trochę gotówki zrobię sobie Beryla ;)

 

Jeszcze jeden szczegół - wywaliłem tą typową dla CA imitację zamka typu "chiński Rolex ze stadionu dziesięciolecia" i zamontowałem imitacjęruchomego zamka, analogiczną jak w Marui z tą różnicą, że jest przyśrubowana na stałe do rączki zamkowej. Odciągnięcie rączki zamkowej otwiera okno wyrzutnika i odciąga zamek, odsłaniając HU. Nie wraca jednak samoczynnie, więc regulacja HU jest wygodna i łatwa. Moim skromnym zdaniem idealne rozwiązanie - mamy i realizm (ruchomy zamek), i wygodę (nie przycina palców).

 

Z klapki wyrzutnika oraz "zamka" usunąłem tą wstrętną czarną farbę - obie te części są teraz oksydowane.

 

Ot, i tyle... Mam nadzieję że się podoba. Jakieś uwagi może? :)

 

EDIT: Widzę że jakiś mod się tu straszliwie kaleczy próbując zrobić miniaturki zdjęć, więc wyręczam :twisted:

 

dsc00021il.th.jpg

dsc00036pm.th.jpg

 

A co do uwagi że A2 byłoby ciekawsze... byłoby, ale po tym jak pociąłem sobie kable rozkładając i składając zapragnąłem baterię w kolbię i stanęło na A1. Nigdy więcej baterii w foregripie...

 

EDIT: jeśli czyta to Trael, niech się bardzo uważnie przyjży zdjęciom... A nuż pozna starego znajomego ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

< Przegląda > M-ka,, M-ka <ziew> M-ka... oo, jakie śliczne Diemaco :D. NIby to samo, a jednak cieplejsze skojarzenia wywołuje :D. Częćś gratów ( darowałem sobie pustynny DPM, kombinezonik AT, kominiarki,gogle, Mp5 SD3 UHC itp ). Poniżej ( chyba każdy wie co jest co :D :

mini_1147709307.jpg

mini_1147709310.jpg

mini_1147709319.jpg

 

A to i tak tylko tło dla mojej ukochanej Dominisi :

Dominika

 

G3 SG/1 Tokyo Marui

 

+ Full metal ( body, szyny RAS itp )

+ Bipod CA

+ wysoki montaż TM

+ Puszka CA

+ Tłumik dźwięku 40 na 290mm KA

+ Zestaw cylindra o powiększonej średnicy

+ Gearbox V.2 wzmocniony HurricanE

+ prec lufa 6.04 650 mm od PSG-1

mini_1147709321.jpg

mini_1147709324.jpg

mini_1147708740.jpg

W planach jeszcze kilka dodatków :D.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Moja Emka:

 

15ki1.th.jpg 21lq1.th.jpg

37ht.th.jpg 46bc.th.jpg

59nj1.th.jpg 60ql.th.jpg

 

Co my tu mamy...

 

- M15A4 SPC od Classic Army

- Latarka taktyczna od Walthera (z flip-up-coverem zdjętym z drugiego kolimatora coby się nie brudziła i w lesie nie świeciła za bardzo)

- Replika Aimpointa od Guardera

- Green Laser Pointer (35mw) kopia Surefire chyba od G&P (na zdjęciu zaklejony okular ze względów bezpieczeństwa, do tego rozkręcony pressure switch, sam laser to raczej dla wyglądu, mówiąc delikatnie nie wypada tego używać na szczelankach)

- Zespół szczerbinki CQB chyba od Classica

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich. A oto moje zabawki

http://www.ja-zz.neostrada.pl/gear.jpg

http://www.ja-zz.neostrada.pl/pat.jpg

http://www.ja-zz.neostrada.pl/doav_front_side.jpg

http://www.ja-zz.neostrada.pl/doav_right_side.jpg

http://www.ja-zz.neostrada.pl/doav_left_side.jpg

http://www.ja-zz.neostrada.pl/doav_back_side.jpg

http://www.ja-zz.neostrada.pl/spr1.jpg

http://www.ja-zz.neostrada.pl/spr2.jpg

 

Co się na zdjęciach znajduje:

 

Umundurowanie:

--------------

Buty - BW

Bluza Woodland BDU

Spodnie Woodland BDU

Arafatka Olive

 

 

Wyposażenie:

------------

Gogle bolle X800

Nakolanniki Czarne - Hatch

rękawice Nomex Olive

Pas LC-2 Oliv

Kabura udowa Olive

Camelbak - Woodland

Smycz do Pistoletu (własnej produkcji)

Dump Pouch - by SUPER

Black Hawk S.T.R.I.K.E. DOAV Vest - Olive Drab (sprowadzony z USA przez Szaszłyka)

Panel udowy mały (MIWO)

Ładownice 1 mag. beryl - 2szt. (MIWO)

kieszenie na latarkę takt. - 2szt. (MIWO)

Ład. pistoletowa 2mag (MIWO)

Kieszeń na opatrunek (MIWO)

kieszeń na radio (MIWO)

Cargo małe (MIWO)

5.56 Double Magazine Pocket - 4szt. (SDS)

100 Rund Magazine Pocket - 1szt. (SDS)

Handgrenade Pocket - 2szt. (SDS)

Waist Pack (SDS)

Medic Pocket (SDS)

Pistol ammo pocket 2szt. (SDS)

Replika Granatu dymnego (RED SMOKE)

Radiotelefon TC-1

 

 

Uzbrojenie:

-----------

M15A2 Tactical Carabine SPR MK12 Mod1

glock 19 KSC

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sprzęt do czarnej:

 

s60002546yr.th.jpg

 

-Czarny kombinezon MAG + naszywka ekipy

-Kamizelka taktyczna MK

-Gogle Bolle X800

-Ładownica udowa na 4 magazynki do MP5 (made by Kthulhu)

-Pasek taktyczny

-Kominiarka bawełniana

-Kabura udowa Strike System średnia (lekko brudna po ostatniej strzelance) a w niej Glock17 STTi (spring)

-MP5A2 TLF CA + pasek trzypunktowy + niska szyna CA

 

 

 

A tak to wygląda w praktyce:

 

 

czarna0jf.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Moja eMka zmieniła nieco wygląd :)

 

img35928yf.th.jpg

 

img35932mr.th.jpg

 

 

Na zdjęciu M4A1 ICSa, Ka-Bar, WinGun 101b. Zdjąłem ACOGa, bo nie jest pomalowany i przyrodzeniowo wygląda :( (jest pokryty warstewką gumy, więc farba nie będzie się trzymać :/). Na karabinku założona latarka Surefire Centurion 2. Pas własnego pomysłu (można stosować jak 1-, 2- lub 3-punktowy).

 

 

W rzeczywistości nie odstaje tak bardzo od munduru - zieleń jest prawie identyczna z tą z MARPATa. Tylko inny materiał więc swiatło inaczej się odbija.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...