Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

XM8 BE - mini recenzja


Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Potwierdzam: brytyjski sklep Actionhobbys (www.actionhobbys.co.uk) otrzymał przedwczoraj pierwszą partię XM'ów z metalowym gearboxem. A stąd już niedaleko do G36K i SL9.

Wedle sprzedawcy, wykręca równe 300 fpsów na kulkach .2g . W zestawie hi-cap na 450 kulek. Pewnie w przeciągu tygodnia ktoś z Arnie's to kupi i przetestuje.

Link to post
Share on other sites

Replika jest ogolnie wykonana dosc kiepsko. Slabej jakosci, trzeszczacy i niezbyt spasowany plastik, przelacznik ognia pracujacy jak w zabawce, o braku przyrzadow celowniczych juz wyzej bylo. Watpie aby zalozenie metalowego gearboxa istotnie poprawilo odbior tego modelu, a nawet 300 fpsow przy slabej jakosci hop-upie tez pewnie nie da jakis przyzwoitych osiagow.

 

Pomijajac przecietna (zeby nie powiedziec - niska) jakosc, w momencie jak US Army zrezygnowalo z dalszego rozwoju XM8 mysle, ze zainteresowanie replika maniakow asg tez sie znaczaco zmniejszy...

Link to post
Share on other sites

dla mniej kumatych link: XM8 BE

 

zainteresował mnie opis tej repliki, np:

 

Fixed top sight - czyli "stały górny celownik", celownik... nie wpominają że jest to atrapa, czyli wreszcie mamy jakiś przyrząd celowniczy? edit: przy XM8 z plastikowym GB też to piszą, a więc nic z tego :/

 

Black rubber grips as per the real XM-8 - czyli "czarne gumowe łoże jak w prawdziwym XM8", chodzi o tę czarną część z przodu, to chyba też różnica w stosunku do XMa z plastikowym GB?edit: i tu podobnie... pozostają więc fpsy... :/

 

300 fps with 0.2 BB's - przy AK47 CYMY też tyle podają, a więc w rzeczywistości będzie to 280-290 fpsów, czyli i tak nieźle

 

jeśli się w czymś mylę, to poprawcie mnie...

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 2 months later...

Hhe. Jak to kogoś jeszcze interesuje to ja kupiłem go i dzisiaj dostałem. Nie dam rady jeszcze napisać o tym jak strzela, bo obok mnie leży ładujący się akumulator (w zestawie jest całkowicie rozładowany). Ale jeśli idzie o wrażenia wizualne:

 

1. Jest ciężki (ponad 3kg) i jak dla mnie wygląda na solidnie zrobiony (moja subiektywna opinia), ale szerokie są niestety łączenia tworzyw. :/

 

2. Kolimator to atrapa, która tylko przeszkadza, ale to już wiecie.

 

3. Nie wiem jak w waszych wersjach, ale w mojej nic nie skrzypi...

 

Teraz jak to pisze to jestem już po próbnym przestrzelaniu ;). Co mogę o nim powiedzieć to tak:

 

1. Rozrzut kulek na odległości 20 metrów to około 30 cm na full auto i jakieś 20 na semi auto.

 

2. Zasięg skuteczny to powiedziałbym około 30 metrów, co do fps to jest to około 300, może trochę mniej (porównując z innymi asgie). Strzelałem na kulkach 0.23.

 

3. Nie wiem czy to tylko mój, ale mam wrażenie, że hi-cap, który jest w zestawie czasem nie podaje kulek (ale możliwe też, że to moje wrażenie, przyznam, że mam pierwszy raz broń z hi-capem).

 

4. Jeśli idzie też o jego moc, nie wiem jak to określić więc go porównam. Jak z niego dostałem z jakichś 15-20 metrów to boli mniej więcej tak, jak z shotguna z DE za jakieś 70 złotych (mosberg m47).

 

 

Jak mi się rzuci coś jeszcze w oczy to napiszę.

 

Pisałem tu o broni, którą zamówiłem z www.airsoftguns.pl

 

http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-po...B-PRZECENA.html

 

Nie przerabiałem w niej nic bo się nie znam, dostałem ją dziś więc piszę jakie ma osiągi nówka, w której nikt nie grzebał.

 

Jak na 300 złotych to wg mnie sprawuje się doskonale. ;)

Edited by Bajeczny1990
Link to post
Share on other sites

Szczerze? ;) Odrąbać na pewno, ale śrubek nie widać, więc po prostu ściągnąć kolisratora się nie da. ;) Co do rączki to już z nią można robić co się chce, ściągać, rozciągać, malować, itp. ;)

 

Aha i zauważyłem, że ostatnio całkowicie znikł ten mg ze sklepów. Ktoś wie co się stało? ;)

Edited by Bajeczny1990
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Wiem, że stary temat i dawno nikt tu nie pisał, ale jeśli ktoś ma jeszcze ten problem to może się go pozbyć. Atrapę lunety da się wyjąć, trzeba jednak rozpinować gnata aż do gearboxa, wtedy znajdziemy dojście do śrubek pozwalających odkręcić plastik, który blokuje lunetę.

 

Stara luneta dosłownie NIE POZWALAŁA celować z tej broni. Po odkręceniu jej możemy bawić się w najróżniejsze rzeczy.

 

Zauważyłem, że doskonale pasuje tam szyna RIS z shitguna M47 z DE. Wystarcz wwiercić śrubki w rączkę do noszenia broni oraz z tyłu nad kolbą i wstawić choćby kolimator z DE. Różnica kolosalna, można precyzyjnie celować. Całość nie zabiera więcej niż 30 minut.

 

Fotka mojego xma:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f46c14f5c8fbf0fe.html

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Jestem od stycznia posiadaczem XM-8 AGM (DE) i mam pytanko bo mam hop-up niekompatybilny - przez to gumka i lufa też :evil: jak wygląda w BE zespół hop-up`a bo planuję ustandaryzować nieco swoją replikę. Z fotek na 1 stronie hop-up wygląda tak jakby magazynek wchodził do niego bez żadnej rurki która powinna wchodzić do magazynka :roll: jak to dokładnie jest ten element jest umieszczony w body?? Prosiłbym o oświecenie mnie ;-) . Chodzi mi oczywiście o wersję z metalowym gearboxem BE. Standardowe gumki i lufy od aegów można podmieniać?

Mój xm-8 wygląda tak:

32b39b6581c1848fm.jpg

9aed59808ac1e2f6m.jpg

Tak tłumik płomienia z auga - replikę dostałem z czerwonym tłumikiem - dlatego

Niby wszystko jest dobrze z hop-upem ale męczy mnie to że gdy gumka się zużyje to zostanę z repliką która mogę powiesić na ścianę...

Btw.

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=...mp;#entry696196 moje przeżycia z nią ;)

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...