Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning M733 tm-proszę o pomocną radę


Recommended Posts

Jestem nowy i mało zoriwntowany w sprawach tuningu (tyle co przeczytałem na forum) I tu moje pytanie. Kupiłem M733 TM nie byłem jeszcze na żadnej strzelance, ale z tego zo przeczytałem, to większość ma nieźle ztuningowaną swoją broń i nie ukrywam, że ja też mam taki zamiar. Więć od czego mam zacząć mój tuning, dodam też, że nie śpie na pieniądzach...nie od razu kraków zbudowali...finalnie chciałbym mieć ok 400fps. I czy bawiąc się stockową bronią dam sobie radę, czy będe poza zasięgiem strzału bardziej zaawansowanych graczy, gdy oni będą we mnie walić bez problemu? :?

Link to post
Share on other sites

Posiadając stockową broń i strzelając sie z innymi którzy mają silniejsze repliki jest takie sobie... :? To co możesz zmienić w swojej replice aby polepszyć osiągi to:

tłok wzmocniony np.CA 65zł

głowica tłoka CA 19zł

prowadnica CA 49zł

łożyska metalowe 6mm CA 29zł

sprężyna 150PDI 49zł

oraz bateria 9,6 1100mAh cena niepamiętam ponad 120zł

Za około 300zł będziesz miał znacznie lepszy zasięg a części np. zębatki wymieniłbyś później po zużyciu na CA za 139zł

 

Pozdrawiam pidzejfat

Link to post
Share on other sites

Ponieważ piszesz o tuningu mocowym to Ci podpowiem, że to taki sam tuning jaki wykonuje się na każdym Gear Box'ie ver. 2. Sporo tego było na naszym forum. Aby było Ci łatwiej szukać w tym podforum szukaj informacji o MP5 i M16 jak i ich klonów.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Jest też opcja bardzo ekonomiczna, która w przypadku AEGów TM daje w miarę dobre rezultaty - wymiana samej sprężyny na ~120PDI (mogą być np. stockowe sprężyny z AEGów CA lub ICS).

Trzeba by tylko lekko nawiercić głowicę tłoka (a konkterniej taką okrągłą zaślepkę) i odsłonić śrubę skręcająca tłok, głowicę i sprężynę do kupy.

Zrobiłem tak w dwóch AEGach TM (SIG 552 i M4) i użytkownicy byli bardzo zadowoleni ;)

Link to post
Share on other sites

No jeżeli nie potrafisz sam rozłożyć i złożyć to musisz poprosić kogoś z warszawy żeby ci pomógł... Mam nadzieje że ktoś sie znajdzie kto by pomógł :?

 

[ Dodano: Sro 18 Sty, 2006 ]

No jeżeli nie potrafisz sam rozłożyć i złożyć to musisz poprosić kogoś z maniaków z warszawy żeby ci pomógł... Mam nadzieje że ktoś sie znajdzie kto by pomógł :?

Link to post
Share on other sites

Yyy, troche mi sie wydaje że przsadzasz... Już na takim zestawie jaki ci podałem będziesz miał około 370fps czyli z 40-45m zasięgu skutecznego co jest dużo. A przy 190pdi musiałbyś wymienić wszystko co znajduje sie w gearboxie. Uwierz mi 150 pdi wystarczy zasięg będzie znacznie lepszy :wink:

Link to post
Share on other sites

czy preclufy są uniwersalne, czy musze jakąś specjalną do mojego modelu? a gumka sylikonowa jeśli dobrze rozumuje, to głównie do strzelania na mrozie, tak?(hop-up)?

pidżejfat, masz jakieś linki do tych części co mi podałeś? Widzę, że to są części od CA, to chyba lepiej bym zrobił jakbym poczekał, dołożył nieco hajsu i kupił od razu broń CA. :?

Link to post
Share on other sites
kup systemy

Systema niestety nie robi luf do M733 (300mm). Jeżeli masz kasę to kup to lub to.

Silikonowa gumka HU jest całoroczna, ma tylko taką właściwość, że nie twardnieje na mrozie ;)

lepiej bym zrobił jakbym poczekał, dołożył nieco hajsu i kupił od razu broń CA.

Człowiek się na błędach uczy ;)

Może wstrzymaj się z tuningiem, sprzedaj M733 i kup coś z CA właśnie :roll:

Link to post
Share on other sites

Dopiero co M733 kupiłem,a już mam się go pozbywać :( , nie nie, na super wypasiony sprzęt mam jeszcze czas (jeszcze nawet munduru nie mam i jak tu się ludziom pokazać :wink: ) zrobie taki tuning co mi podpowiedział pidżejfat, chyba nie najgorzej na tym wyjdę, jak sądzisz? Potem zawsze mogę sprzedać tego, albo będe cały czas powoli w niego inwestował... ta preclufa czaderska, ale cena kosmiczna.Zastanawiam się ile dodaje zasięgu w porównaniu do zwykłej mosiężnej lufy.

A i bym zapomniał, zauważyłem, że w mojej broni, nie za bardzo, ale jednak, rusza się lufa, niepokoi mnie to i nie wiem czy to wada konstrukcyjna i wszystkie tak mają, czy tylko mój model. Coś obiło mi się o uszy, że w emkach właśnie lufy się "gibają" można coś z tym zrobić??? wkurza mnie to zdziebko :evil:

Link to post
Share on other sites

Tak zgadza się. Lufa wew. w M733 ma 300mm następną długością jest 363mm(M4) dalej 395mm(HK51) a potem 407mm i 455mm(AK47). Czyli jest do wyboru do koloru. Z resztą jeśli chciałbyś dłuższą a tanio to możesz wybrać równierz stockowe lufy(2nd hand :/). Lufa wew. + tłumik jako maskowanie = wieeeeleee kombinacji. Popatrz po sklepach, sprawdź wymiary i dobierz sobie tak jak Ci pasuje wizualnie, osiągami jak i dla Twojej kieszeni. Powodzenia :D

Link to post
Share on other sites

Napisz jak rozpoznać cylinder typ 0 to dam znać. Ja do swojem M733 wstawiłęm lufę 363mm i powiem że zasięg raczej się nie zmienił ale celność znacznie poszła do góry. Co do maskowania najlepszym sposobem jest tłumik dźwięku od XM ale cena na Machinengunie zwala mnie z nóg.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...