Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M60 TOP - czy warto go kupic ?


Recommended Posts

Panie Pesus the Hunter ^^ chce kupic to m60 poniewaz po pierwsze zbieram umundorowanie z okresu wojny w vietnamie po drugie chce miec jakis ciezki karabin a po trzecie mam jakis dziwny pociag do m60 >serduszka< ^^ a jesli chodzi o wymiane cale GB to ile to by kosztowalo ?

Link to post
Share on other sites

chyba koszty... :wink:

zagadaj do Supera z Fok Częstochowa, oni chcą sprzedać swoją "świnię" już z poprawionym gb itd...

A sprowadzić stocka się wogóle nie opłaca, bo psuje się w nim wszystko-od mocowania dwójnogu po gb własnie, poza tym giwera jest bardzo "plastikowa". Idealnym rozwiązaniem byłoby, żeby CA wypusciło swoje m60 :twisted:

Link to post
Share on other sites

dokaldnie sie na tym nie znam ale sa 2 drogi upgradeu:

 

1 to czesci angs/pgc - zebatki , zestaw cylinder , tlok itp komplecik ok 120-150$

2 to przerobic i wstawic gbox v3 od kalacha itp (wiele sklepow w HK robi tak sprzedajac customy , podejrzewam ze spory % ceny to robocizna)

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Odgrzeję ten niemal roczny temat :)

 

Niesamowicie się napaliłem na M60. MINIMI już mnie kompletnie nie kręci, ale M60... miodzio. No i musze wiedzieć, czy warto ruszyć się z łóżka i znaleźć sobie pracę, czy raczej odpuścić sobie tą replikę.

 

Po pierwsze - wszyscy piszą, że szybko sypie się tłok i mieszek. Szybko tzn? Po ilu tys kulek? Przy jak intensywnym użytkowaniu? Tłok to jeszcze mały problem, bo właśnie pojawiły się w ASG Shopie. Gorzej z tym cały mieszkiem.

Ktoś w innym temacie pisał ze zębatki też się wycierają :? Rozumiem, ze sa inne niż w typowych gearboxach?

 

Brymer - naprawdę wszystko tak w nim pada? I sprawia plastikowe wrażenie? Najbardziej zależy mi na jak najlepszym wykonaniu zewnętrznym, wrażeniu "real steel" i w miarę bezawaryjnej pracu w stocku/lekkim tuningu do około 380fps.

 

Będę dźwięczny za wszystkie informacje. Skontaktowałem się też z Super'em, czekam na jego odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
Idealnym rozwiązaniem byłoby, żeby CA wypusciło swoje m60 :twisted:
Nie wiem, czy to taka dobra wiadomość, ale jeden koleś z Hong Kongu przy każdej okazji newsa o chińskim M249/M60 na Arnie's twierdzi, że w produkcji są obydwa...

Chociaż znając Chińczyków, to priorytetowe jest to, co bardziej trendy, czyli Minimi.

Link to post
Share on other sites

witam

kumpel z grupy jest posiadaczem modelu M60 DX (deluxe). Z plastikowością nie jest źle, większość elementów, które powinny być metalowe takie są i są dość solidne. kolba i przedni chwyt trochę psują wrażenie bo abs z którego są wykonane jest trochę, ekhm, badziewny.

waży swoje i ogólnie wrażenie jest imponujące, szczególnie z podczepioną taśmą amunicyjną.

 

co do strzelania to jest to bieda z nędzą. wali tragicznie i zepsuła się zanim opróżniliśmy jeden magazynek (1000 kulek :/). kumpel miał ją upgradować ale nie znam rezultatów tych planów.

Link to post
Share on other sites

Wyskoczę jak FIlip z konopii:

Co Top zrobił co się nie psuje i nie kosztuje fortunę??

Na przykładzie mp40 - Tuning do 350FPS to koszta zbliżone 1000zł.

Gdyby TOP zorbił coś w standardzie np. GB V.2 czy V.3 nie było by problemu.

Ogólnie odnosze się do tego że Top jest fuj....ale repliki wizualnie sa b.ładne no i chyba jedyne.

Monopoliści.

Dlaczego TM, CA czy G&G nie zrobi M60? (nic mi o tym nie wiadomo jak zorbili to uznajcie nmei za wariata)?

Takich pytań jest chyba masa! Dlaczego inne firmy te znane jak TM,CA,G&G nie robia czegoś co wzbudziło by wielkei zainteresowanie jak np. STG44, MG, VIS itd. ?

Rany ale offTop

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

OK. Mam obecnie na warsztacie M60 TOPa. Jak to rozebrałem to myślałem, że upadnę z krzesła... totalna porażka. Kto wymyślał tę replikę. Przednia cześć i tylna połączone są 2 śrubami, mieszek oczywiście rozerwany na kilka kawałków (nie wiem czy w wyniku normalnego użytkowania, czy prób naprawy), wał wychodzący z silnika przez całą długość repliki - dopiero na końcu ma zębatkę do "gearboxa", a zębatkę od "magazynka" w połowie, która zresztą przy większym oporze nie da rady zakręcić bo jest luźna, poskręcany śrubami ampułowymi, czego nie będę komentować o ile rozbierania niektórych replik sprawia przyjemność, tu niestety nie można tego powiedzieć, 2 lub 3 zęby już wyrwane z zębatek, nie wspomnę już o śmiesznym magazynku wsypowym którego połączenie z układem "tłok-cyliner" (który jest właściwie mieszkiem :wink:) pozostawia wiele do rzeczenia.

 

Ale do brzegu. Jako, że jak już wcześniej wspomniałem mieszek poszedł się kochać, nie chcę wsadzać znów tego samego i planuję standardowy cylinder+tłok. Wiem, że robi coś takiego Gurader, czy może ktoś jeszcze? I ewentualnie gdzie takie coś można kupić.

Edited by woma
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

siedze tak od paru miesiecy i sie zastanawiam nad M60 bede mial 4 tys do rozdysponowania, i 2000 $ za M60 Inokatsu to jest dosyc spora cena (ale ta firma ma to do siebie ) co prawda bulisz niezla kase ale dostajesz replike identyczna jak oryginał ( wielki plus za to ) firma TOP to porazka az strach wydawac pieniadze . I tutaj moje pytanie czy wie ktos moze czy panowie z CA lub inna ,,komercyjna" firma ma zamiar wypuscic M60 ??moze idac za ciosem (M15VN) nareszcie powstanie swinka do wietnamu ?

Link to post
Share on other sites
Wersja Mk1 ma być, ale później, szkielet GB jest zerżnięty z CA249, w zestawie elektryczny pudełkowy, a Krakmana zapytam kiedy replika wreszcie pokaże się w którymkolwiek sklepie na świecie (jak nie u Gunnera albo RSOV, to pewnie jakiś napalony Filipińczyk da na Arnie's znać, że ktoś to ściągnął).

Ciekawe, kiedy M60. To będzie ciekawe dopiero

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...