Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dzięki wielkie. Właśnie nastąpił zakup :). Poza tym z czasem pewnie będę myślał o wymianie silnika, baterii, szkieletu gearbox-a i całej obudowy :) :o.

 

Jest sens? Kup Cymę, wyjdzie taniej. Najwyżej później przełożysz sobie to co już zmieniłeś do niej. Szkielet GB w Cymie jest podobno wytrzymalszy niż JG, silnik to pikuś, nie wiem po co zmieniać, a baterię zawsze można kupić, przyda się do każdej repliki.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Miałem/mam dwie takie Mp5 - jedna jest cały czas na chodzie, z drugiej sprzedałem body. Ten pierwszy GB wystrzelił~15000 kul i strzela nadal, ten odpoczywający, trochę starszy wystrzelał ~35000 kul i strzelać może dalej. Rozkręciłem go i wszystko jest w porządku, wszystkie zęby są całe, na tłoku również, stępiły się troche te, które stykają się z zębami silnika. Szkielet nie wygląda jakby miał pękać ani nic takiego. Zęby na silniku również są całe. Mam tylko jeden problem. Aktualnie używana MP5tka leżała przez pół roku i nie była strzelana. Przez ten czas stało się coś z hopem. Nie podkręcał kul w ogóle. Smarowałem robiłem co mogłem - żadnych efektów. Wymieniłem go na innego z chińskiej repliki. Sytuacja się powtórzyła. Jestem w dupie. MP5 strzela może na 25 metrów przy czym z 15m za nic nie trafilibyście w kartke a3.

Edited by Rosomak15
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Mam takie pytanie z GB wyjęte - czy w dyszy powinna byc uszczelka? Pytam bo sprawdzałem czy ta dysza jest szczelna, wysunąłem ją nieco, zatkałem palcem, a potem naciskałem na tłok (oczywiście operacja z wyciągnietymy bebechami), zdziwiłem się bo powietrze uciekało tylną częścią dyszy.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

mam pytanie czy warto tuningować tą mp5 jg? mam ją w wersji sd5 i 300zł na tuning replika jest używana (rok jej pyknoł miesiąc temu) co warto w niej wymienić na początek ? i czy da sie ją przerobić na wersje mp5 a2 ?

 

Jak wsadze do niej m120 guardera , silikonowa gumke guardera i doszczelnie bedzie widać różnice i czy bedzie dobrze wszystko działało?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Przepraszam za odkop, ale po co zakładać nowy temat? ;)

Mam dylemat. Myślę nad kupnem MP5'ki ze Zbrojowni (MP5SD6 [JG067MG]) za 385 zł. Po przeczytaniu tego tematu wydaję mi się, że ta replika jest nawet godna polecenia, ale z jakiegoś powodu do cymkę 028 polecają, a nie to. Jak myślicie, opłaca się brać?

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 10 months later...

Piszcie ludzie piszcie bo sam zapatruje się na którąś z MP5'tek JG i ciekaw jestem opinii.

Osobiście zauroczyła mnie JG070MG, przemawia do mnie bateria w kolbie, oraz duża jej pojemność.

 

Rozpoczynam przygodę z ASG:)

Witam na forum

 

Mam pytanko, przy takiej ilości fps jak podają sklepy (powyżej 350 fps) powinno używać się kulek 0,25g. Jednak czytając forum zauważyłem, że dużo użytkowników mp5ek kupuje kulki 0,20g. Przypadek? Nie?

Edited by OgarnijRozkme
Link to post
Share on other sites

:) Póki mam to mogę komuś pomóc :D

 

Posiadam JG 069 z wymienionymi bebechami takimi jak:

 

łożyska/sprężyna/gumka hop up'a/bateria/silniczek

 

Naprawdę fajna replika, kupiłem jakiś pół roku temu, sprawuje się naprawdę fajnie. Jak na swoją cenę naprawdę fajnie wykonana, po zmianie silnika/kabli i baterii mam największy ROF ze wszystkich z grupki :D Ale mam 1 problem, nie zawsze podaje kulki, oczywiście to rzadkość :) Mp5 JG są naprawdę fajne! Polecam :)

 

Niestety, niedługo będę musiał się wypisać z użytkowników Mp5 JG gdyż jest na sprzedaż :D Ale póki co naprawdę fajna replika :)

Link to post
Share on other sites

Mógłbyś rozwinąć trochę kwestię tuningu?

Jaką konkretnie gumkę kupiłeś? Łożyska? Sprężyna? Silniczek ?

 

Wiem jak silikonowe gumki hop-up wpływają na osiągi i użytkowanie repliki, lecz kwestia sprężyny i łożyska to już czarna dziura, wprowadzisz mnie trochę?

 

Druga sprawa, wymieniałeś baterię bo była za słaba, padała Ci podczas zabawy czy na wstępie kupiłeś coś o większej pojemności? Bo jak rozumiem wymieniłeś baterię tylko ze względu na jej pojemność - długo zabawy repliką tak?

 

Z góry przepraszam jeśli pytania są trywialne

Link to post
Share on other sites

Ja używałem przez ostatni rok Mp5 SD6 JG. Była w niej wymieniona gumka na systema energy i silnik na jakiś od CA. I muszę przyznać że po przemieleniu jakiś 25 - 30k kulek nadal trzyma się świetnie. Zero jakichkolwiek uszkodzeń czy uszczerbków, po za złamanymi oczkami do mocowania frontu...

Jest to naprawdę replika godna polecenia w tym przedziale cenowym:D

Edited by Szpaku03
Link to post
Share on other sites

Mógłbyś rozwinąć trochę kwestię tuningu?

Jaką konkretnie gumkę kupiłeś? Łożyska? Sprężyna? Silniczek ?

 

Wiem jak silikonowe gumki hop-up wpływają na osiągi i użytkowanie repliki, lecz kwestia sprężyny i łożyska to już czarna dziura, wprowadzisz mnie trochę?

 

Druga sprawa, wymieniałeś baterię bo była za słaba, padała Ci podczas zabawy czy na wstępie kupiłeś coś o większej pojemności? Bo jak rozumiem wymieniłeś baterię tylko ze względu na jej pojemność - długo zabawy repliką tak?

 

Z góry przepraszam jeśli pytania są trywialne

 

Już ci odpowiadam :) Pytajcie śmiało:

 

1-

Zmiany w replice:

-Sprężyna SP120

-Łożyskowana wzmocniona prowadnica sprężyny PJ

-Łożyska Metalowe PJ

-Gumka Hop Up zielona G&G

-Silniczek ICS Turbo Tak mówił poprzedni właściciel, nie wiem gdzie to pisze, ale ROF ma super

-- Co do łożysk - Zmienione przez poprzedniego właściciela, według mnie jedyne co robią to więcej wytrzymują, mniej się psują i są bardziej niezawodne :)

Sprężyna dodaje FPS'ów nie wiem co więcej pisać :) Zwykła SP 120, odpowiednia do tej repliki, nie rozwali jej w pół po 10 strzałach, ja wystrzeliłem już z 8tysiecy kulek, poprzedni właściciel 2 tysiące i działa wszystko :)

Baterię wymieniłem, bo tak o mi się chciało :D Chciałem zobaczyć jak to będzie działało na lepszej baterii, i dobrze zrobiłem, stock działał bez problemu, strzelanki 5-7h wytrzymywał, niestety dłużej musiałem pożyczać, więc postanowiłem zakupić drugą baterię aby mieć jakąś zapasową a firefoxa używać jako głównej i mieć większy ROF (Rate of fire - szybkostrzelność)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Czołem!

 

Używam MP5-J JG chińczyk nie chińczyk ja nie mogę marudzić, działa dobrze, nawet w full stocku miała niewielki rozsiew. Chociaż może miała, to było dawno więc mam prawo już nie pamiętać, wymieniłem bebechy kilka lat temu i nie mogę narzekać. Mobilny, leciutki, a jak się robi za zająca to jest to często zaleta.

 

Pzdr

Iwan

Link to post
Share on other sites

MP5SD5

 

Skrócony tłumik aby z pełna kolba maszyna bez problemów mieściła się w futrynie drzwi, batka w kolbie 2S 3,3 Ah

Jeżeli używam jako dodatkową montuje rozsuwana kolbę, batka leci w przedni chwyt 2S 1,8 Ah dwa listki.

Ogólnie chodzi w stocku poza gumka, kablami i silnikiem.

Mój przebieg jakiej 15 tyś. wcześniej nieznany ale znaczny bo silnik był zajechany .

I zużycie części znikome.

Działa dalej przy 340 fps oraz średnich 23 rps zależy jaki pakiet zasila.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Widzę, że jest tu paru właścicieli JG MP5.

No to mam pytanie. Chciałbym w mojej replice wymienić głowice tłoka i cylindra na ciche, lufę na preckę no i przy okazji gumkę hop-up, okablowanie na niskooporowe z mosfetem. Niestety nie wiem jakie są w gearboxie łożyska, a domyślam się, że plasticzane, no i jakiej średnicy. Gdyby ktoś odpowiedział mi na temat tych łożysk bardzo był bym wdzięczny, bo nie chcę rozbierać repliki dwa razy.

Dziękuję

Link to post
Share on other sites

Ma ktoś dokładne wymiary tego kółka, które przesuwa płytkę selektora (wersja z obustronnym selektorem)?

Ewentualnie same to kółko?

Nie chce wydawać prawie 50 złotych, za kawałek metalu, gdy za całą replikę dałem 35...

W szczególności gdy mam możliwość wycięcia WaterJetem, za piwko.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...