Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 6 months later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Replika jest, jaka jest. To znaczy, że jeżeli myślisz, że się zaczniesz tą repliką bawić prosto z pudełka to się nie oszukuj. Sama replika jest tania. Żeby coś z tego zrobić trzeba rozebrać I gruntownie przebudować , a to się wiąże z dodatkowymi kosztami. Jak dla mnie (jak I wielu innych użytkowników) "składanie" się do strzału nie należy do najergonomiczniejszych w karabinkach z rodziny MP5. Sprawę załatwia dedykowana szyna RIS I kolimator. Najładniej I najzgrabniej wygląda moim zdaniem ten otwarty z czterema rodzajami hologramu (czy jak to się tam nazywa).

Czy warto kupić tą replikę? Moim zdaniem jak się Tobie podoba to kup, ale licz się z dodatkowymi kosztami coby coś z tym fantem zrobić.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Dawno takich pierdów nie czytałem.

 

Prosto z pudełka replika strzela bez problemów i ładnie jak na taką cenę.

 

Jakieś rozbieranie i gruntowne przebudowywanie zostawię bez komentarza.

 

Ergonomię również, wróć do kałacha, tam masz mega ergonomię.

 

A wracając do pytania, to rzeczywiście - jeżeli to musi być ten kształt i wygląd, to taniej nie znajdziesz niczego sensownego, a jedynym wydatkiem jest gumka hop up od systemy czy G&G.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites
(...)Jak dla mnie (jak I wielu innych użytkowników) "składanie" się do strzału nie należy do najergonomiczniejszych w karabinkach z rodziny MP5.(...)

Większość bzdur jakie napisałeś skomentował Lesio. Ja od siebie skomentuję jeszcze tę jedną - jeśli MP5 ma tak złą ergonomię, to czemu jest używane na całym świecie przez siły specjalne :icon_question:

Poza tym nie wypowiadaj się w imieniu "wielu innych użytkowników" bo to jest nadużycie :icon_exclaim: :icon_evil:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

"składanie" się do strzału nie należy do najergonomiczniejszych w karabinkach z rodziny MP5.

 

Częściowo jest to prawda, gdy np. chcesz używać maski typu stalker, lub innej. Wtedy złożenie się w sposób poprawny do mechanicznych przyrządów jest niemalże niemożliwe.

Jeśli chodzi o samą replikę to lepiej jest chyba wziąść mp5 cymy - sprawdzone, polecane, choć nieco droższe.

Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć także, że jeśli chcesz mieć wersję SD/z tłumikiem to powinieneś albo przedłużyć lufę wewnętrzną, albo rozwiercić nieco wylot z tłumika np. do średnicy 9.5mm - jak w ostrym. Dzięki temu unikniesz notorycznego rozbijania się kulek o wnętrze tłumika dźwięku.

Link to post
Share on other sites

Częściowo jest to prawda, gdy np. chcesz używać maski typu stalker, lub innej. Wtedy złożenie się w sposób poprawny do mechanicznych przyrządów jest niemalże niemożliwe.

 

Właśnie o to mi chodziło

 

Dawno takich pierdów nie czytałem.

 

Prosto z pudełka replika strzela bez problemów i ładnie jak na taką cenę.

 

Jakieś rozbieranie i gruntowne przebudowywanie zostawię bez komentarza.

 

Ergonomię również, wróć do kałacha, tam masz mega ergonomię.

 

A wracając do pytania, to rzeczywiście - jeżeli to musi być ten kształt i wygląd, to taniej nie znajdziesz niczego sensownego, a jedynym wydatkiem jest gumka hop up od systemy czy G&G.

 

Lesio. Bardzo przepraszam, ale jestem wysoki i szeroki, a swoją drogą to gruby też, tak więc jak wyglądasz jak ćwierć chłopa to i składanie się do MP5-tki nie stanowi dla Ciebie problemu. Kałacha to miałem tylko jak byłem w wojsku, a to było ostatnio 20 lat temu bez paru miesięcy. Jestem zwolennikiem eMek, a nie kałachów.

Około dwa lata temu kupiłem od krakmanów MP5 SD6 firmy JG. No i jakoś nie poniosły mnie plastikowe łożyska, dokładność poskładania, luzujący się hop-up, no i niemożność trafienia gościa z odległości około 35 metrów. Tyle z tego co pamiętam. Tak więc jest możliwość, że trafiłem na wyjątkowo upierdliwy egzemplaż, co też przedstawia się na moją ocenę. Jest to jednak moje zdanie na temat tej repliki, wyrobione na podstawie organoleptycznej (czytaj: posiadałem ją), a nie, że o niej czytałem. Jeżeli miałeś/masz i jesteś zadowolony to Szczęść Boże, ale ja następnym razem jak mnie najdzie na MP5-tkę to bardziej się zainteresuję cymą albo g&g, a JG sobie odpuszczę.

 

Większość bzdur jakie napisałeś skomentował Lesio. Ja od siebie skomentuję jeszcze tę jedną - jeśli MP5 ma tak złą ergonomię, to czemu jest używane na całym świecie przez siły specjalne :icon_question:

Poza tym nie wypowiadaj się w imieniu "wielu innych użytkowników" bo to jest nadużycie :icon_exclaim: :icon_evil:

 

Powała.

Nie denerwuj się. Chodziło mi o wygodę składanie się do mechanicznych przyrządów celowniczych (to się właśnie nazywa ergonomia). Nie mów mi, że dostałeś MP5 po raz pierwszy do łapek i od razu naturalnie się do niej złożyłeś? No jeżeli tak, to szacun, bo ja musiałem się przyzwyczaić.

Może jedziecie w tym roku na Borderwar, moglibyśmy się spotkać, wypić piwko, porozmawiać. Zobaczylibyście jak smerfusiowo wygląda MP5 w moich łapkach i o czym wyżej pisałem.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wiesz, bardziej chodziło mi o to, że samych mp5 od JG miałem kilkanaście, nawet teraz u mnie dwie leżą, i wg mnie osiągami biją na łeb m4 od JG czy BOYI.

A co do ergonomii, to jak ćwierć chłopa nie wyglądam, 184 mam, więc i najniższyn ie jestem, a jakoś mp5 mi bardzo pasuje. Może to kwestia tego, że właśnie od kałachów zaczynałem i teraz wszystko, co jest bardziej ergonomiczne (a czy to trudne?) jest dla mnie wygodne.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Mam pytanko. Posiadam wersję SD6 i na niej dostałem taką szynę http://www.suncomic..../mp5 rail.1.jpg

Niestety, przez te łagodne zejścia do zaczepów na body nie mogę tam wstawić EO551 - jest zbyt długi i zaczep RIS nie daje się zahaczyć. Czy stosuje ktoś szynę taką jak http://cdn3.volusion....jpg?1386948839 ta tutaj i wie która pasuje do plastikowego body od SD6? Nie chcę wtopić bez sensu kasy w szynę która nie będzie mi pasować. W Polsce znalazłem ich kilka, np. http://azteko.pl/nis...5g3-p-2692.html (CYMA) lub http://gunfire.pl/pr...-MP5-niska.html (CG). Z góry dzięki!

 

Dla potomności - taka szyna o wcięciu na całej długości

 

pol_pl_Gorna-szyna-RIS-22mm-1152199016_1.jpg

 

pasowała bez problemu i EO ładnie na niej siedzi.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...