Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Swiss Arms Black Eagle M6 [CG] / M50 [DE] / Master Sniper M324 [UTG] / Steyr SSG69 P2 [ASG-DK]


Recommended Posts

okleiłem i hop-up i głowice cylindra' date=' z tym że taśma ta notorycznie z tego cylingra jest zdzierana[/quote']

Zrób tak jak ja. Naciągnij na ten cycek gumkę od wentylka i obcinaj ją po kawałku, aż będzie on wchodził w miarę swobodnie do komory HU.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 385
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co to za różnica 20 czy 22mm :P powiedzcie wy mi, jakimi kulkami strzelacie z naszego cudnego karabinu? To prawda, że 0.2 są za lekkie?

 

Kolejna sprawa: kogoś tam irytował pas nośny, a ściślej jego obijanie się o łoże. No cóż, w moim już jeden karabińczyk szlag trafił.

 

[ Dodano: Sun 09 Jul, 2006 ]

O ile ten wasz patent z wentylem poprawia osiągi?

 

Btw, jeśli mogę zaczerpnąć rady starszych kolegów - jaką lunetę polecacie do tego sprzętu?

 

Bo kolimatory i "kolminatory" z airsoftguns.pl chyba odpadają... ?

 

P.S. Jakieś macie sezutkowe te karabiny bo mój ma szynę 20 mm :P

Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem do M6 i Aps2 doskonale nadaje się lunetka 3-9x40 na niskim montażu. Oczywiście można założyc coś innego, kwestia zamożności i potrzeb - jak we wszystkim z resztą :D

 

A co to tego dzióbka z mechanizmu tłoka, to faktycznie taśma zjeżdża po kilku strzałach. Można użyć gumki z wentylka lub tzw. rurki termokurczliwej, którą stosuje się do izolacji kabli. Można to kupić w sklepach elektrycznych i elektronicznych, wszelkie rozmiary i grubości a kosztuje to grosze.

Link to post
Share on other sites

ja strzelam z M6 kulkami 0,2 g i leca calkiem dobrze chociaz jak mocno zawieje to leca na bok (ale to na otwartej przestrzeni) czesciej strzelam sie w lesie i na terenie zabudowany, a zeby kulkami 0,2 g dobrze strzelac to radze dac HU na normal

 

a co do lunety to nie mam jeszcze i strzelam bez przyrzadow celowniczych i calkiem dobrze mi idzie (wystarczy wziasc oko nad lufe i celowac nia 5cm - 10cm pod celem), ale mam rowniez zamiar kupic TASCO 3-9x40 bo to chyba najlepsza lunetka moim zdaniem do tej giwery ;]

Link to post
Share on other sites

a ja mam pytanie do posiadaczy, bo się zastanawiam nad kupnem i pewnie to zrobie, czekam jeszcze na natchnienie..

 

otóż, czy wie ktoś jaka jest długość lufy wewnętrznej? bo chyba jest takowa ?:)

może dałoby rade wstawić stockową lufę od jakiejś długiej spluwy z CA/TM np. 510mm od m16..

Link to post
Share on other sites

Aha, jeszcze jedno. Czy ktoś z was miał jakieś "przypały" ze śrubkami w M6? Bo ja mam problem z tą umieszczoną najbliżej dolnego risa. Główka była tak zjechana, że nie dało się jej wykręcić. Właśnie jestem w trakcie walki z nią za pomocą wiertarki... ale generalnie nie wiem, czy to coś da.

 

Co byście poradzili?

Link to post
Share on other sites

Eh widze ze nie tylko ja miałem pecha. Wyrobiła mi się główka śruby mocowanej w kolbie pod hop up. Musiałem to rozwiercić wiertarką. Aby zapobiec takim niespodziankom, zastapiłem wszystkie śruby zwykłymi na śrubokręt płaski - na krzyżyk byłyby lepsza, ale takie akturat miałem. Brzeszczot i pilnik pomogą w dopasowaniu.

 

A co do wcześniejszego pytania, to lufa wewnątrzana ma o ile dobrze pamiętam 453mm, albo coś bardzo blisko koło tego. Czekam własnie aż przyjdzie mi zamówiona lufa z m16 na 509mm. Lufa ta ma wycięcie na gumke hu, tak że chyba wywale nakładke plastikową, wtedy nie będzie potrzeby uszczelniac czegokolwiek :D natomiast co do długości, to trzaba będzie dorobić tłumik. Pobawie sie tym jak lufa przyjdzie.

Link to post
Share on other sites

Świetnie! Takiej odpowiedzi potrzebowałem :)

Dłuższa lufa i węższa napewno poprawi co nieco w tej repliczce ;) a tłumik czy nawet jakiś lekko przedłużający zespół muszki byłby niezłą metodą maskowania :)

 

cudo.. cudo.. jeszcze tylko niech te upgrady wkońcu zrobią, albo niech coś napiszą bo ludzie się niecierpliwią a tu ani widu ani słychu..

 

Dzieki Mendi, pozdro :)

Link to post
Share on other sites
Czekam własnie aż przyjdzie mi zamówiona lufa z m16 na 509mm. Lufa ta ma wycięcie na gumke hu, tak że chyba wywale nakładke plastikową, wtedy nie będzie potrzeby uszczelniac czegokolwiek

 

Radzę się dobrze zastanowić nad taką decyzją. Dlaczego ?? Ano w M6 jest BAX czyli lufa z gumką muszą być ustawione idealnie pionowo bo inaczej BAX nie będzie prawidłowo "kręcił". Dlatego najprawdopodobniej w M6 na koncówkę lufy wchodzi komora HU z tworzywa z założoną na nią gumką i "wypustem" który wchodzi w szczelinę w metalowej obudowie komory HU żeby ustalić całość w jedynym słusznym położeniu czyli pionowo do góry tą częścią gumy która jest "obsługiwana" przez BAX.

 

Mogę nie mieć racji ale właśnie tak widzę "zasadność" rozwiązania komory HU i możłiwy "problem" z lufą z "wycięciem" na gumę.

Link to post
Share on other sites

Zasada jest prosta we wszystkich urządzeniach które ktoś zaprojektował: Jak są gdzies jakieś części to są po to żeby tam były. Więc to nie jest noobowe pytanie tylko pozbawione chwili rozsądnego zastanowienia się nad problemem.

 

Czy jak jedną śrubę mocującą koło w samochodzie urwę to mogę dalej jeździć ?? Czy nie grozi to zniszczeniem/uszkodzeniem całości ??

 

Odpowiedz sobie sam na swoje pytanie.

Link to post
Share on other sites

W sumie to raczej do działu tuning sie nadaje, ale widzę że tu się bardziej ludzie udzielaja niz tam.

 

Co do tej lufy z wycięciem, to podkreślam że CHYBA powinna pasować, jeśli nie to zawsze można ją przyciąć, przerobić i załozyć oryginalną nakładke z gumką hu z APS2 (czy m6 jak kto woli). Kwestia dostania lufy do łapki i bliższych oglądzin.

 

Natomiast jeśli chodzi o ta śrubkę, mocujacą zamek i lufe, no to oczywiście powinna tam zostać. U mnie ta śrubka też sie wyrobiła, wogóle te śruby wszystkie jakieś takie tandetne aluminiowe. Nie ma problemu z dobraniem i docięciem stalowych śrub, gwint jest drobny ale standardowy. Polecam wymienić 3 śruby mocujące kolbę i zamek oraz śrubkę łączącą lufe i zamek.

Po każdej strzelance czyśzcze i smaruje broń, a te śrubki trzeba do tej czynności odkręcić.

Link to post
Share on other sites

Nie chciał bym cię martwić ale wszystkie śruby są imbusowe

 

U mnie wyrobiła się ta pod lufą ale dziś wymieniłaem ją na inną

 

Kupiłem odrazu te do kolby

udało mi się dostać identyczne (wymiarami) śruby imbusowe ale te nowe są zrobione ze stali

 

Za 8 śrubek dałem 1 zł

lepiej dać tą złotówkę niż rozwiercać uszkodzone

Link to post
Share on other sites
PS do Grey Fox'a: nie rozumiem czemu się pieklisz. Moim zdaniem lepiej, żeby wszystko było w jednym poście niż porozrzucane po 5 osobnych tematach z pytaniami o lufę, lunetę, montaż do lunety itd. Jak ktoś jest zainteresowany kupnem to przeczyta cały temat od deski do deski i to jednym tchem (przynajmniej ja tak miałem). Ten post to zbiór wielu cennych recenzji, informacji, wyjaśnień i spekulacji o przyszłość M6

 

Nie masz kompletnie racji Waść. Teraz ten temat ma 12 stron z czego swobodnie możnaby wywalić połowę bo tylko tyle jest faktycznie "wartościowych" postów.

 

Dlatego ktoś podzielił forum na różne "kategorie" żeby łatwiej było coś konkretnego znaleźć. Więc prośba do "nowych" nie piszcie tu o wszystkim i o niczym.

Z założenia ten temat miał być ogólnie o replice, o jej parametrach, jakości i wyglądzie. To wszystko.

 

Są osobne gdzie można sobie pisac o upgrade'ach, lunetach, malowaniu itp.

 

Gwarantuje że łatwiej znaleźć informację w 5 tematach z których klażdy ma 10 stron niż w jednym który będzie miał tych stron 120.

Link to post
Share on other sites

O upgrade kit'ach pisałem Ja

Tą informajce znalazłem na amerykańskim forum (nie pamiętam jakim)

była tam zawarta informacja o upgradach do UTG m324 Master Sniper

czyli M6 innego producenta

Informacja ta została potwierdzona przez UTG w mailu

Skoro UTG wypusci upgrady to Cybergun i DE też to zrobi

Jeśli nie to i tak można będzie sciągnąc ze stanów wersje UTG

Link to post
Share on other sites

(Jeśli wolno mi się wtrącić) myślę, że w każdym sklepie z art. metalowymi, np. w podwarszawskim Asmecie :)

 

No cóż, ja jestem skazany na chyboczącą lufę, ponieważ moja siłowa rozprawa z uciążliwą śrubką skończyła się wyrwaniem gwintu. Jakoś się trzyma...

Link to post
Share on other sites
No cóż, ja jestem skazany na chyboczącą lufę, ponieważ moja siłowa rozprawa z uciążliwą śrubką skończyła się wyrwaniem gwintu. Jakoś się trzyma...

 

w elementach z tworzywa zalać żywicą zostawić na minimum 24 H i potem delikatnie rozwiercić małym a poźniej coraz większym wiertłem do średnicy pozwalającej odpowiednio nagwintować otwory.

 

W elementach metalowych jedyne wyjście to przegwintować na większą średnicę. Jeżeli w miejscu w którym rozwaliłeś gwint jest i jedna i druga opcja (metalowa część i plastikowa) to na początek rozwiercasz/przegwintowywujesz część metalową i potem do jej średnicy dostosowujesz otwór i gwint w części z tworzywa.

 

Wbrew pozorom całkiem prosta sprawa pod warunkiem zaopatrzenia się w odpowiednie gwintowniki i wiertła.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie i tak jest ciche... w porównaniu z np. AK47 (czy tam AKM jeden pies) Cyber Guna.

 

Ja też mam pytanie - co stało się z tematem "uszczelnianie hop up w M6"?

 

Dzisiaj rozebrałem moją "cudeńko repliczkę", nasmarowałem szynę spustu, trochę hop up, wnętrze tłoka i dźwignie - blokującą i cięgno zamka.

 

Osiągi się nieco poprawiły, ale kulki 0.28g dalej lecą tylko na jakieś 30-35m :(

 

Pytanie do thora_ : rozumiem, że uszczelkę z wentylu rowerowego mam założyć na ten "cycek" od tłoka, czy na coś jeszcze? Mam ją czymś przyklejać, czy sama się będzie trzymać?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...