Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Swiss Arms Black Eagle M6 [CG] / M50 [DE] / Master Sniper M324 [UTG] / Steyr SSG69 P2 [ASG-DK]


Recommended Posts

Drodzy Panowie,

strzelam z APS2 kulkami guarder 0,28g gdyż na lżejszych trzeba skręceć hopa na normal, bo w niebo idą pięknym lobem. Zasięg skuteczny w korpus człowieka mam 45m (hu podkręcony na połowe), oczywiście replika strzela dalej, czasami na około 60m ale to już jest loteria.....

 

Wpadły mi w łapki ostatnio kulki Extreme Precission 0,30g i musze przyznać że jestem nimi bardzo mile zaskoczony. Póki co w moim APS mam lufe stockową 6,08 509mm CA, precka jest w planach na przyszłość. W mojej replice mogłem podkręcić hu na max, cięższe kulki poprawiły celność bez wyraźnego spadku zasięgu!

 

Dodam jeszcze że te kulki 0,30g były używane w replikach z preckami systema i nie było zacięć.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 385
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A tak przy okazji, psikanie w szczeline magazynka uważam za pomysł poroniony ;/

 

Moim zdaniem aby prawidłowo przesmarowac i zakonserwować replike trzeba włożyć w to troche wysiłku:

-rozkręcić śruby i oddzielić mechanizm od łoża,

-odrecić śrube mocującą lufe zewn. i odłączyć od mechanizmu,

-wybić pin i wyjąć zespół tłoka.

 

Następnie wszystko przetrzeć szmatką by usunąć zabrudzenia, w razie czego użyć benzyny. Sprężynę najlepiej pokryć smarem molibdenowym - wystarczy odrobina a zniweluje to brzęczenie po strzale. Do cylindra przez otwór proponuje wstrzyknąć troszkę smaru silikonowego lub teflonowego (najlepiej w sprayu).

 

Po nasmarowaniu włożyć zespół spustu na miejsce (można przed tym psiknąć te plastikowe uszczelki wewnątrz prowadnicy sprayem), założyć pin i postrzelać około 15 razy. Zapyta ktoś po co? A po to żeby hu nie zapaćkać! Przy strzale wydostaje się nadmiar smaru. Gdy już nie widać chmurki smaru, można przykręcić lufe i składać reszte w całość. Niby dużo roboty, ale w praktyce 15 min i gotowe.

 

Dla upartych: jeśli ktoś chce pokryć lufe wewnątrz teflonem lub silikonem to proponuje ją wyciągnąć z karabinu i odłączyć od hu a dopiero poźniej smarować. Patent z psikaniem do lufy złożonego karabinu i czekanie aż ścieknie też uważam za poroniony....

 

DO ADMINA: Wiem że to raczej do działu tuning lub konserwacja jest, w razie zamętu jakiegoś proszę przenieść post w odpowiednie miejsce i przepraszam za bałagan :D

Link to post
Share on other sites

Słuchajcie ja mam dziwny problem innego typu... nie wiem na czym to polega ale po podkręceniu hopa hulki nie lecą w góre...

a właściwie nie tylko w góre... mianowcie po pewnym dystansie skręcają ostro w prawo... naprawde ostro... na strzelance nie stanowi problemu, bo dzieje się to pow. zas. 50 m. ale dziwnie to wyglądało jak przestrzeliwywałem w ogrodzie... boje, się czy to nie jakś usterka hopa, która się potem może zemścić...

P.

Link to post
Share on other sites

Powyżej 50m kulka ma prawo lecieć sobie gdzie chce. U mnie najczęściej leci w prawo. Ale panowie, nie oszukujmy sie, to replika ASG a nie broń ostra! Skuteczny strzał jest w granicach 50m lub mniej, to że kulka leci dalej i frunie sobie gdzie wiatr zawieje to fakt, replika za 300zł nawet z prec lufą nie zapewni wam 100m skuteczności :D

Link to post
Share on other sites

Na lunecie nie chcę oszczędzać... po prostu zanim ją kupie, chcę mieć jakiś sposób na celowanie.

 

Problem w tym, że ja umiem sobie poradzić szyną i końcem lufy, ale kiedy zakładam na karabin ubranko, uniemożliwia to celowanie... dlatego myślałem o jakiejś tęgiej muszce.

 

Można dorobić jakąkolwiek, nawet z jakiegoś ming xinga.

Link to post
Share on other sites
Czy te magi beda pasowaly do m6 z CG

 

 

A po co więcej magów do M6/APS2 ???

 

Ludzie kupujecie M6/APS2 bo jest tanią repliką ASG ?? Czy dlatego że to jest Bolt-Action snajperka ???

 

Jeżeli to pierwsze to sory za moje pytanie i więcej sie nie będę dziwił pytaniom typu "kiedy do M6/APS2 będą HiCapy na 400 kulek??" ........

 

A jeżeli dlatego że to drugie to sorka ale dwa magi po 25 kulek to i tak za dużo jeżeli chodzi o specyfikę użycia tego typu repliki.

Link to post
Share on other sites

Jedna rzecz mnie zastanawia... :mrgreen: ja do dziś nawet kropli nie wpuściłem w żadne miejsce mojej M6 :shock:

 

[ Dodano: Czw 24 Sie, 2006 ]

Spoko jak potradfisz posługiwac się śrubokrętem to spoko otwieraj tylko uważaj na 2 (DWIE) spreżynki i jeden mały "pypeć" bo lubią ginąć ;)

Link to post
Share on other sites

Najpierw nasmaruj jak pisał Michu jak po tym nie zmieni sie nic in plus to rozłóż komorę Hu i sprawdź czy wszystko ok z gumką czy nie jest przecięta, poszarpana, zawinięta itp. A przy okazji możesz uszczelnić komore przed złożeniem spowrotem (chyba że już to robiłes ale raczej nie ;) )

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...