Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ok Pany kupiłem sobie ten oto pakiecik LI PO DO AK STICK, od razu mówię pasuje do ak które posiada EBB, wchodzi w środek okładzin, latające suwadło nie przeszkadza w niczym, nie uszkodzi pakietu (cm 0.50 itp), tylko teraz moje pytanko czy taki akumulator trzeba wcześniej jakoś formatować czy nie?? jak tak to ile razy rozładować ile razy naładować pod rząd??

 

co do ładowarki imax b6 ma nawet ustawienie do ładowania 5A, do ładowania li poli, na razie ładuję 0.5 zobaczymy jak to pójdzie, tylko ciekawe czy sama wyłączy się jeszcze :D

 

do batki kupiłem jeszcze to cacuchno, raczej się przyda BIPER ALARM

 

jest to moje pierwsze doświadczenie z bateriami li pol, mam nadzieję że niczego nie spieprzę, jak by ktoś używał ładowarki IMAX b6 i dokładnie wie co i jak, prosił bym o jakieś większe info na pw

Link to post
Share on other sites

Od zrazu zaznaczam że nei mam zielonego pojecia o li-ion, li-poly , li-fe itd,

Ale prosze wytłumaczcie mi jedno np.

@seger jak dwie strony wcześniej mogłeś polecić li-pol do stock g&P 11.1v, to będzie miało chorego rof-a, przecież jak jest możliwe aby bo chwili to nie rozwaliło gb skoro producent zaleca tam 7.2 oraz 8.4???

 

zresztą atk samo z cm EBB 0.50 nie rozwali to jej?

Edited by quad
Link to post
Share on other sites

Siemka chyba zabiłem lipo ... aktualnie nie mam w domu ładowarki ale napiecie spadło do 8.4 (lipo 11.1) czy da sie to odratowac czy batka do wywalenia ?

 

Buzzera miałem sle sie gó*** zaje**** odłączyło ... przy "zaklejaniu kolby"

Edited by MoniT
Link to post
Share on other sites

Przy rozładowywaniu mojego Li-Po firefox na jednej z cel nagle spadło napięcie do 2,52V. Nic się nie stało. Po prostu podłączyłem do ładowania i luks. Nie wiem może miałem szczęście.

 

rozładowywałem i ładowałem na mikroklocku rc power bc6

Edited by Dziobak95
Link to post
Share on other sites

Panowie właśnie jeszcze jedno mi się przypomniało!!, jak z tymi buzzerami jest?? jak wyżej kolega napisał, podpina się je co jakiś czas by sprawdzić, ja dziś latałem (pierwszy raz ) z li pol i buzerkiem podłączonym non stop, później mnie denerwował, bo ciągle przy strzelaniu piszczał (prawie ciągle), boję się że rozładuję ją zbyt bardzo i rozwalę aku, czy można z nim latać cały czas podpiętym??!! batka 1200mah 20c 11.1 FIREFOX, wystrzeliłem dziś około 3 hi capów na niej i jeszcze śmiało śmiga, po zmierzeniu miernikiem, napięcie jest kolo 11.2-11.3 volta jeszcze, czyli liczę że koło 5-6 magów powinienem wystrzelić spokojnie, ciekawe czy jak spadnie do około 9.2 v czy replika przestanie strzelać, w razie gdy zapomniał bym wsadzić buzera albo nie zdążył sprawdzić batki buzerem :???:

 

PS: @Seger i nie off top panuje tylko te wszystkie pytania związane są z li polami i ich eksploatacją :D

Edited by rademenes83
Link to post
Share on other sites

buzzer podpiety pobiera prad cały czas. tak samo monitory napięcia z wyswietlaczem. wg mnie na respie sprawdzac z resztą jak bateria juz wyczerpuje sie widac ze spada mocno rof :)

 

 

no w sumie dokładnie, ale nie raz tak jest że walisz i nagle praktycznie stop :D ale spoko już mniej więcej kumam

Link to post
Share on other sites

Panowie właśnie jeszcze jedno mi się przypomniało!!, jak z tymi buzzerami jest?? jak wyżej kolega napisał, podpina się je co jakiś czas by sprawdzić, ja dziś latałem (pierwszy raz ) z li pol i buzerkiem podłączonym non stop, później mnie denerwował, bo ciągle przy strzelaniu piszczał (prawie ciągle), boję się że rozładuję ją zbyt bardzo i rozwalę aku, czy można z nim latać cały czas podpiętym??!! batka 1200mah 20c 11.1 FIREFOX, wystrzeliłem dziś około 3 hi capów na niej i jeszcze śmiało śmiga, po zmierzeniu miernikiem, napięcie jest kolo 11.2-11.3 volta jeszcze, czyli liczę że koło 5-6 magów powinienem wystrzelić spokojnie, ciekawe czy jak spadnie do około 9.2 v czy replika przestanie strzelać, w razie gdy zapomniał bym wsadzić buzera albo nie zdążył sprawdzić batki buzerem :???:

Mam podobnie z takim samym Li-polem i buzzerem, po prostu pakiet mało wydajny jest i alarm piszczy w momencie strzału (u mnie nie za każdym razem), potem dalej jest OK. Buzzer zakładam przed strzelaniem, odłączam po strzelance. Raz zostawiłem na 2 dni w ustronnym miejscu (nie słyszałem alarmu) i stała się ciemność, ale na szczęście pakiet wstał bez cudowania.

Link to post
Share on other sites

czyli 3 takie lipole spokojnie wystarczą szkoda że nie ma stików o większej pojemności było by świetnie, myślę że 5 hi capów spokojnie pociągnie, taki pakiet li pola na capri jest określany jak pojemność około nimha 12v 2000mah czyli nawet nawet, na batce ni mh 9.6 2200 mah spokojnie te 6 magów wywale i jeszcze starczy, zrobię testy niedługo na ile magów starcza to dam znać

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...