Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

Nie ma tu znaczenia typ ogniw jak już pisałem. NiCd czy NiMH też lepiej dla baterii ładować dobrą ładowarką. Miałem kiedyś ładowarkę "mikroprocesorową" po 1,5 roku kupiłem z kumplem na spółkę lepszą ładowarkę i byłem załamany po tym co zobaczyłem co zostało z moich aku po ładowaniu pseudo mikroprocesorówką. Po porządnym reanimowaniu na lepszej ładowarce moje pakiety NiCd i NiMH zaczęły działać o niebo lepiej i dłużej. Czasem lepiej posłuchać rad doświadczonych. Nikt do niczego nie zmusza.

 

Btw, nie zawsze to co popularne jest dobre ;)

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kicpa - nie twierdze że drogie łądowarki są złe. Twierdze że ich cena jest nie adekwatna do tego co oferują - a raczej czym się różnią od "zwykłych".

- Sam napisałeś że na zwykłej ładowarce dałeś rade 1,5 roku grać - jeśli co półtora roku przyjdzie mi wydać 150pln na dobą batke do mojej gufnianej ładowarki za 100zł to super - zamiast 500zł na jedną ładowarkę będę mógł kupić 3 baterie na 5 lat - i na pewno wyjdę na tym lepiej niż gdybym kupił jedną lipo i ładowarkę za 500.

 

nie wspomnę o fakcie że ryzyko uszkodzenia mechanicznego LiPo jest większe od zwykłej batki co przekłąda się na ryzyko uszkodzenia jej w porównywalnym okresie.

 

Reasumując - jeśli znajdziesz ładowarkę do bateri LiPo którą ze szczerym sercem mógł byś polecić forumowiczom jednak w cenie powiedzmy 100-150pln to zgodzę się z Wami że gra jest warta tej świeczki - inaczej sorry - ale nie ma takiej reguły w ekonomi która by wskazała że jedna LiPo z łądowarką jest bezpieczniejszym biznesem od 3 "zwykłych" baterii ze "zwykłą" ładowarką = cena ta sama - dywersyfikacja porażki bez porównania na korzyść zwykłych baterii.

Link to post
Share on other sites

są do li-po nawet za 40zł ładowarki ale to gówno.

po drugie. li-po ładuje sie przez złacze zasilajace a balansujace służy do balansowania cel.

gówniane łądowarki łąduja przez złacze balansujące. projektant przyżydził zrobił gówno a sklep wciska ze zajebisty 9 szmelc) za 80zł... czy nie rozumiesz ze łądowarka " normalna" ma rozładowac, naładowac pakiet, jak go nabije pod korek zasygnalizowac to i przestać łądowac a nie wbijać prad dalej podnoszac napiecie dalej na ogniwach przez 10 godzin bo użytkownik wyszedł z domu/ zmarł/ wyjechał ? i spowodowac pożar chaty ?

 

wiem ze wiekszośc ludzi w asg przywykła do gównianej łądowareczki z zestawu, lub batimexowego tego czegośc co ma 2 natęzenia pradu i nie ładuje baterii 9 ogniwowych :P

ale widocznie czas nadszedł aby ich odzwyczaić od używania gówna, wylewajac kubeł zimnej wody ( w postaci informacji).

wiesz, nie namawiam ludzi aby kupowali ładowarki dobre ale tylko ich uświadamiam ze gówna sie nie używa tylko spuszcza w klozecie.

Link to post
Share on other sites

Seger - po co mi tłumaczysz działanie taniej ładowarki ?

 

jak na moje może mieć 25 wejść i 13 wyjść na balancery, rozbalancery i nawet sralancery - za cene tej hiper ładowarki mam 3 baterie które nie mają problemu z wejściami itd.

 

Napisałem - nie neguje jakości baterii LiPo - a jedynie dziwną historie dotyczącą zalecanych ładowarek. Nie przesadzajmy repliki to nie laboratoryjne urządzenia które przestają działać jeśli zasilanie ma odchył 1-5%... sądzę że nawet 25% spadku mocy nie odciśnie się zbyt mocna na jej działaniu.

 

Poza tym przedstawiłem czystą i prostą kalkulację - nawet jeśli to gufno do spuszczania w klozecie - to jak na razie ekonomiczniej jest je spuszczać co 1.5 roku niż ideologicznie się zadowolić super ładowarką i pozostać ręką w nocniku bo batka LiPo nie wytrzymała nawet 2 lat.

 

Jeszcze raz Chłopaki - nie chcę negować używania LiPo - chcę jej użyć - ale przedstawcie rozwiązanie dostępne dla przeciętnego zjadacza chleba - Zimny kubeł w postaci informacji OKM - to już mamy - Ale teraz dajmy kubeł ciepłej wody na pocieszenie - Dobrą - nie najlepszą ale dobrą ładowarkę w realnej cenie - realnej dla przeciętnego gracza.

 

Taki kubeł będzie dla wszystkich z korzyścią.

Link to post
Share on other sites

Padaka tak dałem radę 1,5 roku, ale 2 aku z 5 nie dało radę. Ty dalej nie rozumiesz chyba że kupując taką lepszą ładowarkę masz ładowarkę która zapewnia porządne ładowanie praktycznie każdego typu ogniw.

 

Lepsze ładowarki różnią się właśnie tym że dla każdego typu ogniw posiadają inne tryby ładowania które sprawiają że pakiet ładuje się lepiej i posiada później lepszą wydajność prądową.

 

Ale jeżeli wiesz lepiej że niczym się nie różnią w ładowaniu to ok ;)

Link to post
Share on other sites

Powtarzam - nie neguje LiPo, nie neguje Waszej wiedzy - przecież nie pytał bym Was o zdanie gdybym go nie szanował.

 

Jedynie chcę doprowadzić do wskazania kompromisu - pomiędzy ceną a możliwościami/jakością ładowarki tak by zakup LiPo (która wymaga bardziej specjalistycznego ładowania) był w zasięgu nas przeciętnych AEG'owców.

 

Wy jako znawcy tematu powinniście w tym pomóc - ja szarak nie rozróżnię totalnego badziewa z chin od czegoś co może b yć ok - bo obaj sprzedawcy będą to zachwalać.

 

Dlatego Prośba do Was o pomoc ...analize... wnioski i może wszyscy zaczniemy korzystać z LiPo... :)

 

 

---------------------------------------------------------------------------

 

no i dostałem kilka PM'ek

 

Super - mam już 2 faworytów - w cenie poniżej 200pln o to właśnie chodzi - tylko czemu ich nie podacie tu ?

 

qrde - chłopaki czy to jest tak że wyłamanie się z trendu (min 500pln) zostanie skarane na forum i zacznie się łajn na tego co zaproponuje w niższym przedziale kwotowym ?

... bo nie rozumiem ... może zróbmy tabelkę - 2 kategorie - dla zjadaczy i dla PRO (ciśnie się złośliwie "dla lanserów ... z drugiej strony nie ma nic złego w lansie - jeśli nie jest lansem dla samego faktu)

 

czyli ładowarki nie najlepsze - ale jednak pozwalające na jako taki komfort użytkowania baterii LiPo w "realnych cenach" do max 250pln.

 

i drugą powyżej tej kwoty dla pozostałych.

 

Określmy również co całkowicie dyskryminuje ładowarki do użytku z lipo.

Edited by Padaka
Link to post
Share on other sites

Jest dużo informacji, po co pisać je po 3 razy? Jest też temat o ładowarkach.

 

Btw. Wytłumacz mi co ma ładowarka do lansu? Bo dalej tego nie pojmuję jakoś. Ładowarka leży w domu, chyba że ty swoją nosisz ze sobą i się nią chwalisz? ;)

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

choćby po to byś mógł tu na forum napisać że ją masz ... do kretyńskiego pytania taka sama odpowiedź. nie wyrywaj zdania z kontekstu - mówimy o całości - kilka postów wyżej zgodzono się ze mną że wydatek 1000pln tylko po to by móc powiedziec że ma się lipo to bardziej lans niż praktyczne/ekonomiczne rozwiązanie.

 

Może zauważyłeś że wątek ma już 40 stron i kopanie go nie jest zbyt łatwym rozwiązaniem - dlatego staram się uzyskać konkretne odpowiedzi w temacie nie zastanawiając się czy będzie to wykorzystane dla lansu czy nie - chcę ułatwić podjęcie świadomej decyzji sobie i innym.

Bez bełkotu marketingowego że poniżej 500pln nie ma sensu się zabierać - bo jak się okazuje - MOŻNA.

 

 

--------Sory Kicpa za "ostrość" wypowiedzi - ale nie smęcę i nie zadaje pyatnia na zasadzie wpadam na forum i z lenistwa wpisuje po raz 100000 post z tym samym pytaniem. Szukam roziązania - i mnie zdenerfofało :) to pytanie o lans łądowarką :)

 

Sorx.

Edited by Padaka
Link to post
Share on other sites

Btw. Wytłumacz mi co ma ładowarka do lansu? Bo dalej tego nie pojmuję jakoś.

Nie robisz sobie z ładowarką słit foci na nk?:D

 

Co do argumentu cenowego:

Dobrą ładowarkę do wszystkiego kupisz za te 300-400 zł

Kupując (co najwyżej średnie ładowarki) osobno do każdego rodzaju ogniw wyjdzie ze 100+ przesyłką za ładowarkę ni-mh/ni-cd

100+ przesyłka za ładowarkę li-po

Łącznie około 250 zł.

Life nie naładujesz, li-po bez porządnego balancera też strach ładować.

Spalisz 1 baterię przez złą ładowarkę i już wychodzi koszt dobrej ładowarki.

Link to post
Share on other sites

Ale ja chcę ładowarkę do LiPO - będę miał LiPo w replikach to po kiego czorta mi ładowarka do innych aku ? po to by sobie z nimi robić zdjęcia na NK ( hehe Zelber - dobry tekst)

 

czyli jednak wychodzi że średnia ładowarka + balancer - spokojnie da się zamknąć w 200/250pln - a skoro tak to rentowność inwestycji i całego posunięcia rośnie ...

 

kurde - coś mi tu zajeżdża mitem cały ten temat... :) a takich było od groma w starożytnej Grecji - a jak wiemy nie wiele z niej pozostało....

 

Może jeszcze ze 2 strony postów i jednak dojdziemy do wniosku że da sioę żyć z LiPo i ładowarką do 250 :)

 

oby... oby... wierzę w Was :)

Edited by Padaka
Link to post
Share on other sites

Weż pod uwagęjeszcze to, że większość profesjonalnych ładowarek (nie tylko LiPo) zasilanych jest z 12V, więc potrzeba przejścia z 230V zmienny na stały 12V (można kupić za ok 100 pln, lub zrobić samemu z zasilacza do pc).

 

Czyli:

- ładowarka od 150 pln (tylko LiPo)

- balanser do max 4 celi 50 pln

- zasilacz ok 100 pln

Razem min 300pln, poniżej tego będzie trudno zejść, jeśli chcemy kupić coś porządnego.

Dopłacasz 100pln i masz bardzo dobry kombajn, ładujący LiPo, LiFe, LiIon, NiMH, NiCd. Jeśli używasz elektryki używającej baterii CR123, to ładowanie LiIon będzie bardzo przydatne.

 

(za swoją wiedzę dziękuję Segerowi :P )

Edited by Gallain
Link to post
Share on other sites

szczupe - ile Twoich znajomych zajechało swoje baterie - z winy taniości ładowarki ? ile znajomych - z Twojego otoczenia - nie z zasłyszanych opowieści na forach lub zlotach - od ludzi których pierwszy raz widzisz słyszysz ?

 

Przełóż to na ilość tych którzy jednak tego nie doświadczyli - i wyciągnij wnioski.

 

Pisałęm że oszczędny płaci dwa razy - ale pisałem też, że nie zawsze to powiedzenie jest przysłowiem, za to często sloganem - powtarzanym w kółko i przy każdej okazji - nie chcę ładowarki za 50pln - zgadzam się że to może być bubel - ale rozmawiamy o przedziale 200-250pln. !!!!!!!!!!!

 

 

------------------------------------- Gallain -----------------------

 

tak pamiętam o tym.... nie komplikujmy na razie tematu - pozostańmy przy ogólnej nazwie "ładowarka"

 

:)

----------------------------------------------------------------------

Poza tym - co? po prostu doradzacie iść do sklepu i powiedzieć - " ładowarkę za 500pln poproszę" ?

 

bo jak na razie to tylko to słyszę.. :)

 

a może pójdę i powiem - " poproszę łądowarkę za 250pln - ale proszę by miała x;y;z;"

 

i powiedzcie mi czym mam zastąpić to X , Y , Z. - będzie to konstruktywne podejście :)

---------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------

 

Gallain - Super - mamy drogowskaz - (pomijam zasilacz - na razie)

 

Teraz poszukajmy jakie to mogą być ładowarki do 150 -

i jaki balancer w granicach 50 -

 

Seger - Kicpa - prośba do Was - gdzie szukać - co polecacie ?

 

 

------------------------------------------------------------------

zczerze? 95% ekipy do której należę (Sorki chłopaki ) !

hehe a kto im kazał kupować ładowarki za 50 pln na straganie :) :) ?

 

Pamiętaj mówimy o znacznie większej kwocie - poważniejszym sprzęcie.

Edited by Padaka
Link to post
Share on other sites

szczupe - ile Twoich znajomych zajechało swoje baterie - z winy taniości ładowarki ? ile znajomych - z Twojego otoczenia - nie z zasłyszanych opowieści na forach lub zlotach - od ludzi których pierwszy raz widzisz słyszysz ?

 

Szczerze? 95% ekipy do której należę (Sorki chłopaki ;-) ) !

Ale nie do takich rozmów jest ten temat.

 

Za 250 zł przy odrobinie wytrwałości w szperaniu w necie dostaniesz iMaxB6 lub inną pokrewną ładowarkę modelarską z zasilaczem.

Link to post
Share on other sites

Może nie są to najlepsze ładowarki na świecie (z tego co wiem), ale w tym przedziale cenowym chyba nie znajdziesz nic lepszego. Sąto kombajny ładujące wszystko, ale nie mają w komplecie zasilacza:

1. IMAX B5

2. IMAX B6

 

Co do zażynania batek i ładowarek:

Miałem mikroprocesorówkę za 100pln (typ MW cośtam, ta co nie ładujue pakietów z 9 ogniw). Działała rok, spaliła się. Pożyczyłem od kumpla identyczną, też się spaliła, zabierając ze sobą pakiet za 250pln. Cała zabawa kosztowała mnie ponad 450 pln + inne batki, które zajechałem na niej, ale co prawda nie skończyły tak widowiskowo jak wspomniana batka, ale np pakiet 12V 2000mAh large dałał mniejszy rof niż 1100 9.6V small. Oczywiście kumplowi oddałem kasę. Wtedy zainwestowałem w porządnego ansmanna za ponad 3 stówki + zasilacz 12V i jestem z niego super zadowolony od 3 lat. Teraz przerzuciłem się na LiPolki i nauczony doświadczeniem od razu kupiłem porządną ładowarkę Robbe.

Edited by Gallain
Link to post
Share on other sites

Padaka sorki ale chyba chcesz zostać kolejnym wybawicielem AS. Takie odnoszę wrażenie.

 

Najpierw pomyśl. przeczytałeś cały temat i dalej sam nie wiesz co chcesz i co dobre a chcesz robić poradnik. Weź pod uwagę to że są tu bardziej doświadczeni od ciebie, którzy swoją wiedzę opierają na latach doświadczeń, nie tylko z AS ale i z modelarstwem. Starasz się zabłysnąć ale ciężko ci to wychodzi.

 

Tak na prawdę wszyscy jesteśmy w zmowie z producentami "ładowarek za 500zł" i płacą nam za to żeby na różnych forach pisać żeby je kupować...

 

Żeby kupić LiPo z ładowarką możesz nawet wydać tylko 150-200zł. Ale równie dobrze możesz kupić za 200-300zł sam pakiet. Często cena mówi też o jakości a jak użytkownicy to potwierdzają to tak jest. Ja tam np. wolę LiFe niż LiPo ;)

 

 

Gdzie szukać?

Podobno czytałeś temat...

np. post 718 i 719 w tym temacie?

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Starasz się zabłysnąć ale ciężko ci to wychodzi.

 

- lol - po co mnie atakujesz ? brak Ci argumentów ? edit- po co ten sarkazm napisz jeszcze raz że muszę kupić za minimum 500pln ładowarkę nie ważne jaką ważne że za 500. Bo właśnie to się dowiedziałem z tych 40 stron...

Nie chcę być wybawicielem - ale życie nie jest takie proste by określać je tylko białym i czarnym - niestety potrzebne są szarości.... i ja do nich się zaliczam w kwesti tematu jakim są ładowarki do LiPo - nie chcę czarnego za 50pln z bazaru - nie mogę posiadać białego za 500 - szukam szarego za 250 - jasne ?

 

Tak na prawdę wszyscy jesteśmy w zmowie z producentami "ładowarek za 500zł" i płacą nam za to żeby na różnych forach pisać żeby je kupować...

Ponosi Cię - kilka krotnie z pełnym szacunkiem do Wasej wiedzy się odniosłem. Nigdy nie skrytykowałem wiedzy i doświadczenia - prosiłem jedynie o spojrzenmie na sprawę pod innym kątem. Tak patrząc przez pryzmat człowieka dla którego wydanie 500pln to jednak ogromny budżet - po to tylko by móc raz na 2-3 tygodnie naładować batke - wytłumacz to żonie gdy Wasz budżet miesięczny wynosi np 2000pln. ( podarujcie sobie teksty w stylu - to nie baw się w ASG)

 

Żeby kupić LiPo z ładowarką możesz nawet wydać tylko 150-200zł. Ale równie dobrze możesz kupić za 200-300zł sam pakiet. Często cena mówi też o jakości a jak użytkownicy to potwierdzają to tak jest. Ja tam np. wolę LiFe niż LiPo ;)

Gdzie szukać?

Podobno czytałeś temat...

np. post 718 i 719 w tym temacie?

 

tak czytałem i nadal wrócę do tego że poprzednie wskazówki były do seri "500" - czyli abstrahowały od tego o czym piszę teraz.....

Edited by Padaka
Link to post
Share on other sites

Chłopaki plis, ogarnijcie się trochę, bo rzeczowa dyskusja przeradza się we flejma. Padaka wyszedł z dobrą inicjatywą znalezienia w miarę taniej ładowarki, która "od biedy się nada".

 

Niestety, Padaka, w tym temacie jakość idzie krok krok z ceną i niestety tak jest, że dobra ładowarka z zaislaczem to wydatek rzędu min 400pln.

 

Do 250 znajdziesz coś, co naładuje i rozładuje LiPo, ale nie będzie to tak dobre i dokładne, jak coś droższego.

Link to post
Share on other sites

Nie chce mi się tego czytać wszystkiego, ale zeszło na lans.

Fajnie się lansuje baterią, która była katowana prądami rzędu 300A, spakietowana z baterii 16ogniw która wybuchła w modelu i zaje*** w ziemię z prędkością 200km/h i nawet przy -20st. C IDEALNIE zasila aega bez żadnych strat ROF'a czy reakcji na spust, gdzie wszystkim w około wszystko pada.

To jest naprawdę bardzo przyjemne, gdy wszyscy ersoftowcy się mnie pytają co ja mam w środku, że działa, a ich nie działa. Dodam, że NiMH, których używam mają około 4-5lat i większość z nich, była odkupiona od modelarzy z niemiec (hitlersyny są bogatsi i stać ich na nowe baterie)

 

Następna sprawa. Używasz samochodu? Przydałby się prostownik do akumulatora! A jak! Gdy na dworze piździ tak jak ostanio to wszytkie PB umierają i trzeba je naładować. Ja mam prostownik w ładowarce. Na akumulatory 6V, 12V i co dusza zapragnie.

 

Gdy jadę gdzieś na zawody mam pakiety o napieciu >12V. Moja zabaweczka mi naładuje samochodowy akumulator gdy zacznę np. rozładowywać LiPola 4s. Bardzo przydatny w awaryjnych sytuacjach i gdy mi raz umarł w aucie alternator, obyło się bez wzywania pomocy drogowej.

 

Z innej beczki ale też ktoś tam wkładał kij w mrowisko. CR123. Te akku to chyba są LiMn a nie LiIon jak mi się zdaje, ale kij. Taniej wychodzi ładować akku do SureFire, zamiast kupować jednorazówki, nie??

 

Pisałeś, że taniej wychodzi LiPola co 2 lata. PO CO? On może bez strat działać przez 20 lat jeżeli o niego dbasz.

 

Chyba alles.

Link to post
Share on other sites

Gallain rozchodzi się o to że już wszystko w tym temacie było o tańszych ładowarkach ;) Ci co nie mają większych oszczędności to kupują tańsze, czasem żałują że nie poczekali dłużej i nie dozbierali. AS jak i modelarstwo nie są tanim hobby, w obu stosuje się identyczne źródła zasilania i ładowarki i nie są one tanie.

 

Ogniwa się zużywają jak wszystko, czas ich użytkowania zależy od ich traktowania. Wybór należy do użytkownika. Jeżeli chce się cieszyć pakietem dłużej to kupi lepszą ładowarkę.

 

Dlaczego doradzamy ładowarki za taką cenę? Ponieważ mają dobre algorytmy ładowania które nie niszczą ogniw, przechodzą kontrole jakości i są sprawdzone przez ludzi i opinie są dobre.

 

Btw. Atakować mogę zacząć jak chcesz,

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...