Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

Pytanie techniczne do Glock'a Cymy CM030

Ktoś próbował wymienić oryginalną baterię na Li-pol 7,4V?

Wymiary oryginalnej batki to 90mm x 25mm x 10mm.

Wertuję tematy związane z Li-pol'ami - kilka osób proponuje podłączenie takowej z zewnątrz. Rozglądam się za baterią która wejdzie w miejsce stockowej.

Jakieś sugestie?

Ktoś przerabiał już ten temat?

Może coś w tym stylu:

4 takie: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=5984 ogniwa złożone w tak, że są 2 równolegle połączone pary połączonych szeregowo ogniw? 7,4V, 900mAh, wymiary minimalnie przekracza wymiary oryginalnego aku, wiec musisz sprawdzic, czy wejdzie.

 

 

Pozdrawiam

 

EDIT: I te 30C w glocku to dopiero lans, już repliki głównej nie potrzeba ; D

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Może coś w tym stylu:

4 takie: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=5984 ogniwa złożone w tak, że są 2 równolegle połączone pary połączonych szeregowo ogniw? 7,4V, 900mAh, wymiary minimalnie przekracza wymiary oryginalnego aku, wiec musisz sprawdzic, czy wejdzie.

 

Zastanawiałem się nad tym rozwiązaniem.

Myślę że na początek pójdę "po bandzie" tzn. kupię na alledrogo coś w TYM stylu i zobaczę jak się będzie moja klamka zachowywać.

Brakuje tu po kilka mm, spróbuję wcisnąć czy wejdzie...

Jeśli eksperyment okaże się udany trzeba będzie pokombinować z ogniwami które zapodałeś lub czymś podobnym :-)

I te 30C w glocku to dopiero lans, już repliki głównej nie potrzeba

Oj nie o lans chodzi :-)

Pomysł zrodził się na ostatniej strzelance, przy -3C glock zamilkł (zamarzł ? ;-) ), pomogło dopiero wypięcie baterii i ogrzanie jej w rękach. Z tego co doczytałem Li-pol'e nie są tak wrażliwe na niskie temperatury. Więc czemu nie spróbować?

 

Pozdrawiam!

Edited by K272
Link to post
Share on other sites

Często padają pytania jakiego LiPo'la wpakować do swojej repliki.

Nagrałem dwa filmiki z LiPo 7.4 25C 2200mAh XP2 Polyquest która nie była naładowana pod gwizdek.

http://www.youtube.com/user/m4nt3z

VFC Scar ma m100 (stockowe), łożyska ślizgowe systema, wtyk deans

TM G36C ma m120 i praktycznie wszystko wymienione na części systemy + mosfet + deans

Link to post
Share on other sites

Z tym że za taki miernik trzeba ze trzy stówki wybulić. I KONIECZNIE MUSI MIEĆ ATEST. One mają całkiem duży rozrzut pomiarów :)

Przy pomiarze cęgami w moim modeliku wychodziło 260A ( na NiMH i małych śmgłach), gdzie faktycznie było 190A.

Ja cęgom nie wierzę ;)

Link to post
Share on other sites

Panowie czy wasze Li-Po przyjmuja dokładnie tyle prądu ile maja zadeklarowanej pojemności czy faktycznie jest to znacznie mniej? Bo kupiłem baterię o zadeklarowanej pojemności 1600 mAh a przyjmuje tylko 1100 ~ 1200 mAh.

 

Ładowarka - RAYTRONIC C14 Dual Power Balancer - Pelikan

 

bateria FireFox 1600 mAh 20C

 

Sklep twierdzi że wszystko jest ok.

Link to post
Share on other sites

Generalnie rzecz biorąc, Firefox to nawet nie jest firma produkująca baterie. Jeżeli w nową baterię nie możesz wbić tyle ile ma znamionowo, to znaczy że albo wadliwa bateria, albo wadliwa ładowarka. Jakim prądem ładujesz? Cienka ta Twoja bateria jak ma 1.7mm x 1.7mm.

 

Bateria powinna bez problemu działać, jedyne co może przeszkadzać to fakt, że trochę jej brakuje do tego co jest napisane na papierku ...

Link to post
Share on other sites

Generalnie rzecz biorąc, Firefox to nawet nie jest firma produkująca baterie. Jeżeli w nową baterię nie możesz wbić tyle ile ma znamionowo, to znaczy że albo wadliwa bateria, albo wadliwa ładowarka. Jakim prądem ładujesz? Cienka ta Twoja bateria jak ma 1.7mm x 1.7mm.

 

Bateria powinna bez problemu działać, jedyne co może przeszkadzać to fakt, że trochę jej brakuje do tego co jest napisane na papierku ...

 

Ładowarka jest na 100% ok. ładuje 1 A

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...