Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Mam pytanie do wszystkich lepiej zorientowanych, mnie skończyły się pomysły. :)

Jakiś czas temu, w jednej z moich replik z zamontowanym Under Voltage Protection, zapomniałem odłączyć baterię po strzelaniu (11.1V). Replika leżała tak z 20 dni zanim się zorientowałem. Okazało się iż V spadł poniżej 3.5. Chłopaki w Krakmanie pomogli i podładowali baterię ładowarką bez balancera (od dołu). Wtedy mogłem już użyć swojej z balancerem.

Niestety sytuacja się powtórzyła i obecnie moja prosta ładowarka rozpoznaje pakiet jako uszkodzony. Tu następują dwa pytania:

Jaką ładowarkę polecacie w takich sytuacjach (bez balancera)?

Co jest powodem, iż pakiet się sam rozładowuje podczas bezczynności, nawet przy UVP?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

UVP zabezpiecza replikę przed ciągnięciem proądu z rozładowanej baterii, nie przed samym faktem rozładowywania się baterii. Aby "ożywić" baterię musisz podładować ją malutkim prądem (0.1A) ładowarką do baterii NiCd lub NiMH (koniecznie malutkim proądem, może być jakąś lepszą ładowarką na trybie do NiCd lub NiMH). Musisz to robić ostrożnie, najpierw z półtorej minutki - i sprawdzasz czy ładowarka do LiPo już "chwyta baterię". jak nie - to kolejne półtorej minutki. tylko rób to z dala od łatwopalnych rzeczy, ludzi i zwierząt, najlepiej trzymając baterię w ceramicznej doniczce. Tak na wszelki wypadek.

 

Pozdrawiam,

Lao

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

ARC mógłbyś sprawdzić dokładnie? te pakiety różnią się grubością (6mm, niby niedużo, ale tam to może mieć znaczenie).

 

Używam obu ;-).

350 jest na wcisk, trzeba wywalić miękką podkładkę z łoża baterii a i tak potrafi trochę "zamek" odstawać.

Ona ma 60x23x12 mm i to jest max co udało mi się wcisnąć.

Zaś 180 mAh jest OK, i tak wystarcza na ponad 500 strzałów, co u mnie się sprowadza do dwu-trzech ładowań w roku ;-).

Edited by ARC
Link to post
Share on other sites

@ARC-dzięki :) Niestety już mam założoną 800. Ze względów gabarytowych posiłkując się najlepszym przyjacielem airsoftowca, izolką, zamontowałem ja przed osłoną spustu. Wygląda to średnio, po za tym tak przystrojona replika do mało której kabury wejdzie. Z plusów dodatnich ;) : rewelacyjna reakcja na spust i super rof .

Link to post
Share on other sites

Panowie taka konf

kable misko oporowe + moseft

zebatki hel cal Kings Armsa

silnik High Torque M42 (monstrum bodaj jp ;])

borek ca

tłok SHS pełna szczena

gb łożyska kulki 7 mm

 

jakiego lipoka?

25-30c

2200magów

3S (11,1 V ;])

 

i czy taki lipok zmieści mi sie do jakiegoś PAQ ;]

 

 

Pozdrawaim

 

ajj te internety... :bialaflaga:

Edited by TheOne
Link to post
Share on other sites

Witam

Potrzebuję szybkiej porady: http://rc.susco.pl/sklep/details/5577/319/akcesoria/akumulatory/redox/redox-asg-2400-mah-7,4v-20c-rozdzielony.html nie za mocny jak na stockowego rk-01??? ponieważ tylko takie ustrojstwo zmieści mi się pod pokrywę :/

P.S. jeśli ktoś znajdzie jakiś inny pakiet poproszę o podpowiedź

P.S.2. wyprowadzenie kabli na kolbę chwilowo odpada

Edited by mazur69
Link to post
Share on other sites

TheOne ten co podałem to teraz zauważyłem ze do nadajnika( do repliki sie nie nadaje) ale ogólnie to szukaj po wymiarach.

 

mazur69 jak Ci się zmieści pod dekiel to do stokowej repliki będzie ok .Rof nie będzie duży jeśli Ci o to chodzi w granicach 13 rps przy pełnym naładowaniu.

Link to post
Share on other sites

Problem w tym że nie mam gdzie przymierzyć ;] a co do napięcia to części powinny wytrzymać jeśli nie sieję jak głupek z hicupów 100 kulek na raz ;]?

 

EDIT:

 

Nie mogę zedytować... przepraszam za post pod postem ;(

 

znalazłem coś takiego

http://turborc.pl/index.php?products=product&prod_id=2592

http://turborc.pl/index.php?products=product&prod_id=494

monitor do tego

http://allegro.pl/monitor-napiecia-z-buzzerem-dla-li-po-2-4-s-i1983061254.html

 

Ładowareczka Turnigu accucel 6

 

do karabinu

 

kable misko oporowe + moseft

zebatki hel cal Kings Armsa

silnik High Torque M42 (monstrum bodaj jp ;])

borek ca

tłok SHS pełna szczena

gb łożyska kulki 7 mm

 

strzelam seriami po 3-5 kulek ale zazwyczaj na semi ;]

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam kilka pytań co do Li-Poli.

 

1. Szukam pakietu 2S(7.4) o pojemności powyżej 1200mAh najlepiej powyżej 25C - no i właśnie.. 30C daje stały prąd rozładowywania jakieś 39A - Wszystko pięknie tylko patrzę na Deansy i widzę "do 30A, chwiliwo 50A". Szukam kabli silikonowych i dopiero 2mm mogą słać 30-35A, a raczej większość używa 1,5mm i mi też raczej inne się nie będą mieścić.

 

2. Są 3 czy więcej złącz serwisowych/do balansera: JST-XHR, JST-EH, Polyquest.. Imax b6 obsługuje wszystkie?

 

3. W sklepach RC/Modelarskich nie ma w ogóle inaczej składanych pakietów niż jednoczęściowe. Rozumiem, że dzielone na 2 i inne do prowadnic znajdę tylko 5x drożej w sklepach ASG?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...