Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3. W sklepach RC/Modelarskich nie ma w ogóle inaczej składanych pakietów niż jednoczęściowe. Rozumiem, że dzielone na 2 i inne do prowadnic znajdę tylko 5x drożej w sklepach ASG?

Gdybyś szukał pakietów Turnigy nano-tech to zapytaj się ARC (z tego forum). Szukałem pakietu, podałem szacunkową pojemność oraz maxymalne wymiary. Dobrał mi idealny pakiecik. Ma również dzielone, w rozsądnych cenach.

Edited by Puchacz79
Link to post
Share on other sites

Ok, więc mimo wszystko brać nie mniej niż 20C? Jest tylko problem z uładowaniem tego wszystkiego w kolbę SF KWA/prowadnicę, ale się zobaczy jak to będzie. Zastanawiałem się teraz nad ściągnięciem większej ilości (kilku-kilkunastu) jakiś fajnych pakietów szczególnie 2S np. Turnigy Nano-Tech, bo kupować jeden z hobbyking mi sie nie opłaca, a na Polskim rynku z tanimi dobrej jakości 7.4 jest problem. Żeby dostać 2 czy 3 cześciowe już w ogóle... Może jakas opinia na ten temat?

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście chyba zrezygnuję z pakietów 7.4. Nie wiem czemu, ale chyba dawno dawno temu kolega Agata napisał mi tak: "Za niskie napięcie".

 

No chyba, że szybkostrzelność zależy tylko i wyłącznie od silnika to nie mam nic do powiedzenia. Niby silnik JG M42 to takie monstrum, że ciągnie jak kosiarka. Mam kable 2,5mm^2, wtyki deans super hiper mega wypaśny pakiet max force 3E model 2200mAh 25C i do tego w gnacie SP130. Efekt? Strzela jak przeciętny stock żadnych wodotrysków. Tak więc nie ma reguł co do lipo. Jednym działa super, jednym nie. Zobaczymy co będzie na nimh 9,6 :P

Link to post
Share on other sites

Witam,

Zamówiłem już replike M4 KWA ( http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=4245 ) i chciałbym wybrać do niej baterię LiPo oraz jakąś w miare dobrą ładowarke, więc proszę Was o poradę.

 

Dodam, iż do repliki dodatkowo zamówiłem:

 

- Sprężynę główną M150 Guarder

- Ekstremalne wzmocniony tłok z tytanowymi zębami (nową wersję) Deep Fire

- Zestaw cylindra o powiększonej średnicy do M15 Carbine / M4A1 Systemy

- Zestaw wzmocnionych zębatek Helical Ultra Torque Up Ultimate

 

I co jeszcze myślicie o MERF 3.2 GATE?

 

Z góry, dziękuję za każdą odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

Sam mam podobny problem, tyle, że ja poszukuje 7.4, bo na razie będę jechał na stocku. Do M150 to bez gadania 11.1v - większy wybór rozmiarów. Niestety, ale w tą kolbę za dużo się nie mieści - chyba że chcesz ładownice na kolbie? Jeśli w kolbę to ponoć najlepiej pasuje DualSky o rozmiarach 98 mm x 31mm x 17mm ( mieści się w dekielku od kolby ) tylko to 7.4. Z 11.1v poszukaj coś o podobnych wymiarach, ostatecznie pakiet typu stick do prowadnicy kolby - niestety takowy będzie miał mniejszą pojemność np. http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17288__Turnigy_nano_tech_1300mah_3S_25_50C_Lipo_AIRSOFT_Pack.html

Niestety nie znam wymiarów które mieszczą się w prowadnicy.

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Witam, szukalem, lecz nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Mam M4 i chcialbym kupić sobie lipo do prowadnicy. Jakie wymiary? Chcę jakiegoś lipo 11.1 conajmniej 20, 25 C.

Link to post
Share on other sites

Czy pakiety Li-Pol osiągają pełną deklarowaną pojemność już od pierwszego ładowania, czy dopiero z czasem? Pytam, bo kupiłem pakiet Redox 11,1V 2400 mAh 20C, ładuję go przy użyciu ładowarki Turnigy Accucell 6 z podłączonym balancerem i max jaki mi się udało osiągnąć to 1950 mAh. Rozładowywałem go nawet używając ładowarki, ale nic to nie zmieniło. Zauważyłem że po rozładowaniu gdy sprawdzałem napięcie na poszczególnych celach, to jedna miała 3 V a dwie trochę powyżej 2,7 V. Czyżby pakiet był uszkodzony i powinienem go reklamować? Czy może podłączyć go do repliki, dać mu "w kość" i dopiero potem ładować?

Link to post
Share on other sites

Poszukuję pakietu Li-Pol najlepiej 7.4V (będzie współpracował ze sprężynami M100 {MP5} [Madbull] oraz SP120 {M4} [Guardera]) i nie zależy mi na potężnym rofie lecz takim by był jak najbardziej zbliżony do szybkostrzelności broni ostrych (800 i 750-950). Też fajnie by było gdyby zmieścił się do chwytu przedniego do MP5A5* i ewentualnie do orisowanego chwytu przedniego M4 (bez blaszek wewnątrz) lub do atrapy lasera AN/PEQII.

 

Myślałem nad Li-Pol firmy Turnigy a konkretnie o ten model:

http://www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=1323

Czy on powinien sprostać moim wymaganiom osiągowym jak i wymiarowym przez ograniczone miejsce w replikach?

 

W tej chwili używam FLAME LiFePO4* 9.9V 1500mAh 15C i nie wyrabia na mrozach więc muszę dokupić coś lepszego.

 

*W chwili obecnej posiadam MP5SD5 ze stałą kolbą gdzie była umiejscowiona batka lecz chce ją przerobić na MP5A5

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem obecnie jedne z lepszych i tu opcja jakość/cena to pakiety Turnigy z serii nano-tech 25-50C.

Wiec ci co szukają pakietu proponuje aby poszukać z tej firmy.Nawet mala pierdoła 2S 1,3Ah którą montuje kumplom na sp120 daje 13-14 rps. Wcześniej sam składam GB i wymieniam kable.

Obecnie mam 3 różne sztuki i jestem w pełni zadowolony.

 

Marcin_G coś może być nie tak z twoim pakietem lub ładowarka bo różnica 0,3V na celi to bardzo dużo .

 

Możliwe ze twoja ładowarka ma uwalony balanser . Jeżeli rozładowujesz pakiet to rób to w opcja balansowania i jak pakiet schodzi ponizej 3,2V to daj prąd rozładowania 0,2A .I ładuj go potem 0,5A jeżeli nie dobije do2200- 2400mAh to jeszcze próba na innej ładowarce i będziesz miał wiedzę co jest nie sprawne pakiet czy ładowarką.

Ja po naładowaniu pakietu mam max 0.008v różnicy na celach przy pakietach 3S i staram sie nie rozładowywać pakietów do 3,2V na cele w stanie spoczynku.

Link to post
Share on other sites

Jak naładuję pakiet, to na wszystkich celach mam 4,2V, tylko przy rozładowywaniu jest ta różnica. Też chciałem ustawić rozładowywanie do max. 3,1V na cele, ale w mojej ładowarce jak wybiorę rodzaj pakietu, automatycznie jest ustawiane rozładowywanie na 9V, co teoretycznie powinno dać 3V na cele. Balancera mogę używać tylko przy ładowaniu, nie zauważyłem takiej możliwości przy rozładowywaniu.

Link to post
Share on other sites

A jak wygląda jakość zwykłych Turnigy?

A jaki pakiet mógłby zmieścić mi się w chwycie przednim M4 i MP5A? Z serii Nanotech znalazłem kilka i jest z nimi ciężko o dostępność. Znalazłem taki pakiet z Nano-tech ale czy wejdzie do chwytów przednich? Głownie chodzi mi tu o MP5 bo w M4 mam alternatywę. http://deltashop.pl/deltashop.pl/product_info.php?cPath=2_15&products_id=161

Czy tu już wytężyć się i poszukać coś dłuższego i węższego czy już dwudzielnego?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...