Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dobrze, a ja się zapytam tak.

 

Dużego wyboru odnośnie napięcia pakietu nie mamy, 7,4V lub 11,1V.

O ile 7,4V podejrzewam może całkiem nieźle działać nawet z sprężyną M100, nie powodując zrywania zębów tłoka, to na M120 jest już pewnie to ciut za małe napięcie.

Zostaje nam 11,1V. I czy aku z takim napięcie nie jest znowu zbyt wydajny dla sprężyn rzędu M120?

Link to post
Share on other sites

Ja mam 11,1v i m110, po 6 miesiącach używania poszły stockowe zębatki marui po jakichś 30-40 tys. kulek. Wstawiłem kolejne, też marui - chodzą póki co jak w zegarku. Wszystko poza tym działa, magi podają. Niedługo zmienię sprężynę na nową bo podejrzewam, że się ubiła - fps spadają miarowo mimo szczelnego układu.

 

Ok. 20 bb/s jak wcześniej chyba pisałem - dla mnie optymalnie.

 

EDIT: czyli, żeby nie analizować jak ktoś nie ma czasu: 11,1 do m120 to dobry wybór :P

Edited by _domino
Link to post
Share on other sites

LiPole kupione i już do mnie lecą.

 

Pakiety nie mają zalutowanych wtyczek, mnie interesuje wyłącznie wtyk T, zatem jak to zlutować? Użyć zwyczajnej lutownicy oporowej, czy może gazowej? Na co uważać i czego unikać przy takiej operacji?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

LiPole kupione i już do mnie lecą.

 

Pakiety nie mają zalutowanych wtyczek, mnie interesuje wyłącznie wtyk T, zatem jak to zlutować? Użyć zwyczajnej lutownicy oporowej, czy może gazowej? Na co uważać i czego unikać przy takiej operacji?

 

 

Przy lutowaniu lipolek musicie pamietac, zeby nie przegrzac kabli, bo moze sie cieplo przeniesc na ogniwa a te jak sami wiecie sa dosc delikatne. To samo dotyczy sie unikania spec na ogniwach wiec jak lutujecie jedno to drugie lepiej miec zaizolowane. Poza tym nie ma zadnych kombinacji.

 

Z tymi ogniwami specjalnie do AS to totalna sciema. Wiekszosc modelarskich ogniw lipo znanych firm ma juz podwyzszone bezpieczenstwo uzywania, co nie znaczy, ze mozna sie znimi obchodzic nieostroznie. NIE MOZNA !!! Znaczy to tylko tyle, ze nie warto przeplacac za shit-pakiety o malej pojemnosci i malym pradzie tylko dlatego, ze jest naklejka for AS i jakis durny wymyslony certfikat.

 

Jezeli chodzi o zrodlo zakupu dobrych pakietow i pojedynczych cell goraco polecam nastk.pl Obsluguja rzeczowo , dobre pakiety, duzy wybor. Jeszcze nigdy nie mialem problemow.

 

 

pozdrawiam

zylet

 

PS: sorka za nieuzywanie poniektorych znakow ale pisze obecnie z Sarajeva 8-)

Link to post
Share on other sites

Z tego co zdążyłem zauważyć lipola ładuję się przez wtyczkę balancera w przypadku tych dwóch pierwszych ładowarek ?

 

Polecam ta z 3ciego linku czyli graupnera. Sam ja mialem i dzialala ok. Teraz mam bardziej rozbudowany model, ale jako baza na start jest idealna. Nie polecam dwoch pierwszych. Firma ok, ale kazda firma ma swoje wtyki do balansera i jest problem zeby podpiac ogniwo jednej firmy pod balanser innej. Trzeba kupowac przejscia etc.

 

Z tym balansowaniem to tez lekka panika jest. Jezeli nie zajezdzasz ogniw i ladujesz regularnie to na poczatek balansera wogolnie nie potrzebujesz. Mi ogniowo rozjechalo sie na tyle ze musialem je balansowac po prawie 70 cyklach ladowania. Zawsze mozesz elekronicznym woltomierzem kontrolowac na wyjsciu do balansera czy ogniwa za bardzo sie nie rozjezdzaja, ale przy dobrych pakietach zdarza sie to bardzo rzadko.

 

Pozdrawiam

zylet

Link to post
Share on other sites

Ale z opisu wynika, że ta ładowarka już ma balanser.

 

Zdzisiu przeczytaj uwaznie moj post a potem opis tamtej ladowarki :

 

Wyjście : wtyczka serwisowa balancera, pasuje do li-poli 3E model.

 

Znaczy to tyle ze laduje sie laczem serwisowym do balancera i pasuje tylko do pakietow 3E model czyli dokladnie to co napisalem !

 

pozdrawiam

zylet

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nasuwa mi się małe pytanko.

Czy używacie do li-poli wynalazków typu MOSFET? By zapobiec zwarciom na stykach?

Swojego pierwszego lipola usmażyłem, najpierw podpiąłem go na ostro do silnika (od ciekawość) i poszło jedno ogniwo z pakietu 11.1v, usunąłem "martwe" ogniwo, poprosiłem znajomego o połączenie pozostałych 2.

tak otrzymany pakiet podłączyłem do repliki, udało mi się wystrzelić ok 350 kulek, po czym usłyszałem "stuk" i po sprawdzeniu akumulatora okazało się, że ogniwo jest do utylizacji.

 

Uważam do tej pory, że to sprawka zwarcia. W pierwszym wypadku przez bezpośrednie podłączenie do silnika, a w drugim, za sprawą styków.

 

Proszę o radę. Bo prawdę mówiąc nieco się zraziłem do lipoli, ale mimo to dalej interesuje mnie ten typ zasilania.

Link to post
Share on other sites

Od kilku miesięcy mam w swoim AUG-u batrię Li-Pol 7,4V(kupioną w sklepie modelarskim) ; w układzie jest mosfet Extreme-fire .

Baterię ładuję ładowarką bez balansera (przeszła już conajmniej kilkanaście cykli łądowania). Całkowite napięcie oraz napięcie na poszczególnych ogniwach testuję takim małym bajerkiem (małe LCD z wejściem do balansera) - do kupienia za parę złotych na allegro. Ładuję do 8,2V - starcza na całodzienną zabawę (kilkaset kulek ,sprężyna m100)- szybkostrzelność większa niż na baterii 9.6V; jak do tej pory różnica na ogniwach jest nie większa niż 0.1V

Zaletą wpiętego przez mnie mosfeta jest ciągłe monitorowanie poziomu naładowania baterii ( a w zasadzie napięcia pod obciążeniem jeśli dobrze to rozumiem). Gdy bateria jest rozładowana (raz celowo jej nie ładowałem) mosfet przerywa cały obwód, a karabin...po prostu przestaje strzelać - chroni to baterię przed zniszczeniem)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja bym jej nie kupil za nic w swiecie.

 

Ta ladowarka nadaje sie jedynie do pakietow z 2 ogniw czyli 7,4V, czyli jak zrobisz tuning bedziesz musial wymieniac. Zamiast tego kup sobie ta ladowarke graupnera o ktorej juz tu byla mowa :

http://modele.sklep.pl/product_info.php?pr...c2c4d8b1ef241f2

Obsluguje ona pakiety od 3,7 do 14,8V, nie trzeba nia ladowac za posrednictwem lacza serwisowego, a wystarczy miec zwykly akumulator lub dolutowac wtyczke do zapalniczki samochodowej bo jest zasilana z 12V.\\

 

Graupner jest cenionym producentem w modelarstwie. Sam takze moge szczerze polecic ten model. Pomimo tego, ze jest prosty dziala bez zarzutu i nie trzeba sie martwic o zniszczenie pakietu.

 

 

Pozdrawiam

zylet

Edited by żylet
Link to post
Share on other sites

hm, nie wiem czy wejście na 12V jest taką zaletą, zwykle nie ładuje batek akumulatorem samochodowym, preferuje kontakty ;p a przerobienie jej na kontakt to dodatkowe 40-50 zł (odpowiedni zasilacz + wtyki). A jak się ma sprawa końcówki ładującej? Trzeba lutować wtyczkę mini/large?

Link to post
Share on other sites

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=...adnicy&st=0

 

O ten temat chodzi jak rozumiem. Na razie odpowiedzi nie znalazłem ale o stock pipe'a już tam będę pytał.

 

Jeszcze w kwestii samych li-po: chciałbym napędzać dwie repliki - jedną m120/m130, drugą m110 pakietem 11,1 V. Ktoś tutaj na wmasgu pisał, że problem z 3-ogniwowym pakietem do słabej sprężyny może być taki, że replika będzie funkcjonowała poniżej progu prawidłowego rozładowania baterii, tzn. te pakiety nie powinny być rozładowywane poniżej 8,7 V, jeśli się nie mylę. Czy to prawda?

Link to post
Share on other sites

Będzie zablokowany na semi. Jeszcze nie wiem jak to w praktyce będzie chodziło, kolega kupił niedawno taki pakiet (15C) więc może uda się sprawdzić.

 

Trudno mi odnieść to napięcie to akumulatorów tradycyjnych, bo z z tego co rozumiem podobne napięcie w lipo niekoniecznie będzie dawało taki sam efekt jak w nicd?

 

Do jakich sprężyn, wg. Was są odpowiednie pakiety 11,1 a do jakich 7,2 w takim razie?

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites
Do jakich sprężyn, wg. Was są odpowiednie pakiety 11,1 a do jakich 7,2 w takim razie?
Ja mam M130 Guardera i jak ostatnio giwera była w ASGShopie przymierzali do niej LiPo 11,2V i podobno szybkostrzelność nie wzrosła jakoś znacząco w porównaniu do 9,6V NiCd.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...