Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odziez Helikona


Recommended Posts

Jak dorwę aparat to mogę zorbić fotkę i porównać te kolory, mam sueza i alty z kawałkiem mc.

 

Co do softshella chodzi mi o to że jest cienki jak jakiś ortalion a nie jest softshellem czyli sprasowanym polarem. (jeżeli to http://www.e-militaria.pl/p-300/soft-shell...on-coyot-nowosc jest apcu, to macałem i wydawał się cienką szmatką, nie softshelem na podstawie np. milo czy north face)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 676
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hmm ciekawy ten "CB" sf helikona. Ciekaw jestem jak z oporzadzeniem w mc bysie sprawowal :)

 

Myślę, że dobrze ;)

Ja tylko czekam kiedy Helikon wypuści pod swoją marką i w większych rozmiarach to:

http://www.ebairsoft.com/style-combat-pants-p-1994.html

 

Czyli tak jak to miało miejsce z APCU, wszelkie polarki i wieloma innymi "wdziankami". Najpierw były u chinoli ale tylko w ich rozmiarówce, a potem Helikon wypuszczał to pod swoim szyldem ale z europejską rozmiarówką :)

Link to post
Share on other sites
Co do softshella chodzi mi o to że jest cienki jak jakiś ortalion a nie jest softshellem czyli sprasowanym polarem. (jeżeli to http://www.e-militaria.pl/p-300/soft-shell...on-coyot-nowosc jest apcu, to macałem i wydawał się cienką szmatką, nie softshelem na podstawie np. milo czy north face)

 

Bo softshell Helikona bardziej odpowiada czemuś co nazywa się windshirtem. Czyli jest cienką oddychająca wiatroszczelną kurteczką, czyli wiatrówką.

Link to post
Share on other sites

Co do softshella chodzi mi o to że jest cienki jak jakiś ortalion a nie jest softshellem czyli sprasowanym polarem. (jeżeli to http://www.e-militaria.pl/p-300/soft-shell...on-coyot-nowosc jest apcu, to macałem i wydawał się cienką szmatką, nie softshelem na podstawie np. milo czy north face)

Trzymając się definicji należy stwierdzić, że milo nie robi softshelli, bo wszystkie ich wynalazki mają membrany.

Ta cienka szmatka to właśnie esencja bycia softem, czyli ciuch który ma chronić przed wiatrem, ma jakąś tam impregnację (tu raczej DWR nie ma...) i oddycha jak szalony. Tak działają np. dzianiny Shoellera 3xdry czy te używane przez polskiego Pajaka. Membrana, i to kiepska - taka jak w Milo - jest kompletnie bez sensu, tym bardziej że szwy są niepodklejane. Oddycha to tak jak średniej klasy kurtka przeciwdeszczowa, a deszcz puszcza przez te szwy.

 

Dlaczego twierdzę że ten "APCU" jest fajny? Ano dlatego, że softy o porównywalnych właściwościach są bardzo drogie - wspomniany Pajak to ok. 500 zł, Millet na Shoellerze też co najmniej tyle.

 

Alternatywą są oczywiście windshirty, ale niewątpliwą zaletą tej kurteczki jest to, że jest kopią ciuchów wojskowych.

Link to post
Share on other sites

Bo jest to forum airsoftowe? :) Jasne, że można w tej cenie kupić sobie czerwony lub czarny prawie-jak-softshell z np. Hi-Tec, ale jeśli można mieć coś w wojskowym kroju i barwach to lepiej chyba takie właśnie kupić?

 

Poza tym dochodzi jeszcze tzw. "wartość dodana", czyli ta kopia APCU jest fajna, dlatego właśnie że jest kopią APCU, które jest fajne, bo noszą je tacy a tacy żołnierze.

 

Naprawdę trzeba to było tłumaczyć? ;)

Link to post
Share on other sites
Guest british

Garść moich obserwacji apropos Helikona (tylko ciuchów, bo oporządzenie to jakaś parodia):

-Krój

Miejscami pomysły fajne (czyt. fajne pomysły miał ktoś, od kogo Helikon zerżnął), miejscami beznadziejne

-Wykonanie

"Takie se" - Jeśli źle traficie, to macie zapewnione atrakcje typu prujące się szwy, odpadające rzepy itp.

 

Niestety muszę powiedzieć "Nigdy więcej", chyba że na miasto, gdzie nie będzie bardzo intensywnie używany.

Link to post
Share on other sites

W sumie za Helikonem nie przepadam - ale tak się złożyło że już jakiś czas śmigam w polarku Liberty i bardzo sobie chwalę. Faaakt, parę nitek wylazło i do tej pory w żadnej sytuacji nie przydała mi się kieszeń tylna - ale jak za tą cenę za jaką kupiłem jestem bardzo zadowolony. Milutki i cieplutki.

Link to post
Share on other sites

Miałem już 4 pary spodni z helikona, głównie m65 i jedne SFU i póki co jedyny problem z jakim miałem do czynienia to słabo przyszyty guzik oraz dość szybko spierający się kolor(czarny) w SFU. Szwy w porządku, nic sie nie pruje więc od siebie firmę polecam. Spodnie nosiłem nie tylko na strzelankach ale też na codzień i w góry.

 

Własnie przymierzam się do polaru od nich ;)

Link to post
Share on other sites

Ja mogę powiedzieć to samo co kolega powyżej. Mam spodnie M65 oliwne, do tego SFU w metro i odpadły mi guziki już kilka razy. A tak ogólnie to są dobrze wykonane (szczególnie M65). Do tego mam kurtkę M65 czarną na którą nie narzekam oprócz tego, że jest ciężka jak nie wiem. Combat Shirt w panterze, który jest niewypałem i bluzę TCU w panterze, którą chwalę sobie bardzo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...