Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odziez Helikona


Recommended Posts

  • Replies 676
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ale Helikon nie ma M65 (ani spodni, ani kurtek) w kolorze khaki i nie było takich kontraktów.

Toteż piszę "gdyby były". :)

A kolega podzieli się co się rozpadło, gdzie się rozpadło i jaki to był materiał.

Bo tak to ja mogę napisać, że Propper też robi spodnie BDU miejskie. Od samego prania mi się rozpadły, nawet ich po krzaczorach zbytnio nie targałem.

Materiał to 50/50, rip stop. Nie no, nic się nie rozpadło, wszystko działa, ale bardzo łatwo o przetarcia, np. na spodzie nogawki, czy odbarwienia itp., także widzę, że w sroższych warunkach eksploatacji może być z nimi ciężko. Biedą są też wyłażące tu i ówdzie nitki - czajnis czajnis? Nie ma co narzekać co prawda, bo cena jest imho właściwa, zatem zawodu nie czuję. Mam BDU "kojotowe" - a jak kolega wyżej zauważył khaki. Jeśli ktoś po prostu szuka bojówek do codziennego użytku, to jak najbardziej polecam, bo są bardzo wygodne i dzięki poszerzeniu nogawek można dostać dobrze skrojone baggy.

Że te niby Coyote co wyglądają jak sowiecki afgan??

Hehe, sam mało co nie pokusiłem się o takie stwierdzenie. Nawet dobrze, że ten helikonowski kojot wyszedł im na khaki, bo doskonale komponuje się z KZS-em \m/.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

No to troszkę inne pytanie skierowane do posiadaczy spodni Combat :)

 

Czy łata na kolanie w której siedzą nakolanniki jest identyczna i składa się z dwóch warstw materiału tak jak w spodniach SFU? Jak wkłada się te wkładki w spodnie - dziurą czy jest tam odpinana kieszonka?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

No to ja zapytywuję bo pewnie już dłuższy czas używacie ich gaci.

 

Chcę używać spodni w kroju SFU, raczej wybiorę materiał NYCO Ripstop. Jak z jego wytrzymałością i spieralnością w porównaniu z kontraktowym BDU? Koszt gaci mniej więcej porównywalny, więc pytam bo szukam jakieś alternatywy do BDU, a krój SFU bardzo mnie satysfakcjonuje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Z tego co się dowiadywałem w E-militaria, następna dostawa TCU (być może z nowymi kolorami, choć to nie jest pewne) będzie w sierpniu :)

 

Potwierdzam. Ma się pojawić TCU wz.93 w kamuflażu pustynnym bluza. Spodnie zapowiedziane są na wrzesień.

Link to post
Share on other sites

Ja mam helikona woodland krój SFU , wrażenie: kolor bardziej brązowe niż kontrakt, wygodnie nawet bardzo wygodnie je się nosi, jak w temperaturach przy upale +29 C całkiem nieźle a to NICO tkanina jest:)

spieralność kolorów satysfakcjonująca po 7 praniu nie ma dużej różnicy:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...