Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odziez Helikona


Recommended Posts

  • Replies 676
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...

ECWCS II jest wytworem typu gore-tex, a Soft-shell jest wersją light wyrobów typu gore-tex na mały deszcz, niewielki wiatr, bo oddychalność ma lepszą oraz jest na pewno lżejszy i zajmuje w plecaku mniej miejsca.

Edited by Qlavy
Link to post
Share on other sites

Do tego ten typ softa ma jedną poważne wadę. Przewodzi zimno i nie jest 100% wiatroszczelny. W sytuacji awaryjnej wolę ceratę.

Story z gór. Membranka TNF typu Paclite , cienki softshell TNF, polar Windpro Berghaus, koszulka termiczna z długim rękawem. 10 godzin w deszczu i sporym wietrze na Pilsku i okolicy (maksymalnie -5) dało początek hipotermii. Podobna wyprawa w grubaśnej ceracie francuskiej to owszem, kąpiel we własnym sosie, ale ciepłym. Taki soft Helikona to na spacer i miasto. Moja opinia a technologicznie mam lepsze.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem do końca jak to wyjaśnić. Po prostu czuję zimno wiatru znacznie bardziej niż przy trilaminacie. Myślę, że ma to związek z o wiele cieńszą warstwą wierzchnią. Może i bez sensu, wiatru fizycznie nie puszcza, faktu nie zmienia, że marznę bardziej.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Mam pytanie. Gdzie w Krakowie można obejrzeć odzież HELIKONU? Jest jakiś dystrybutor na terenie KrK? Zalezy mi na zobaczeniu w rzeczywistości odcieni kurtki, jest taka możliwośc? Wiem, że militaria.pl sprzedają ich rzeczy, ale akurat tego modelu na ul. Dietla nie mają.

 

Przy okazji może ktoś coś powiedzieć na temat tego produktu? http://ofensywa-helikon.pl/index.php?route=product/product&path=50&product_id=446

Edited by gotrik
Link to post
Share on other sites
Guest Dawid4009

U M. Zapieca na szpitalnej jest sporo ciuchów helikonu- ale wstrzymaj się jeszcze, ostatnio moi znajomi wyczyścili prawie półki, niemniej jednak softshell helikonu powinien być nadal dostępny.

Kurtki helikona mają też chyba w Khaki na rynku głównym- tak mi powiedział kolega który też ostatnio robił tam zakupy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam.

Czy gdzieś można jeszcze dostać combat pantsy z wmontowanymi ochraniaczami? Na e-militaria i ofensywa nie znalazłem.

Dawno nie przeglądałem żadnych for, sklepów itp więc nie jestem na bieżąco więc w razie czego sorry za pytanie.

 

 

Nie kupuj shitu jak na taka cene. Taniej kupisz lepsze Combaty. Jak cos to PW

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...