Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odziez Helikona


Recommended Posts

  • Replies 676
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Arafat, a wiesz czemu się wycofali? Samych wkładek też już w PL nie kupię?

 

Nie mam pojęcia dlaczego - ale to już ze 2-3 lata temu ich praktycznie nigdzie nie było :icon_cry:

Wkładki, tak jak koledzy dalej piszą kup na EB albo w innym sklepie - jest parę modeli w różnych kolorkach :)

 

MegaMan - oliv? Nie wiedziałem, że takie też robił Helikon :blink:

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Czy ktoś widział w Polsce torbę Extra Utility Pouch ? Planuję kupić sobie na uczelnię torbę modułową, coby zmieściło się parę gratów. Po przeszukaniu kilkudziesięciu witryn doszedłem do wniosku że już jej nie produkują - może jednak jakiś sklep ma w ofercie jeszcze.

Link to post
Share on other sites

Od dłuższego czasu jestem użytkownikiem Combat Shirta II Generacji w kamuflażu ACU UCP.

Testowałem je trochę ponad 3 miesiące i oto parę moich spostrzeżeń co do tego produktu.

CS od Helikona jest bardzo wąski w ramionach. Mam rozmiar XXL i gdyby nie wyjęcie ochraniaczy z bluzy to na pewno nie mógłbym normalnie zginać rąk. A więc osoby masywniejsze oraz z troche większym bicepsem na starcie muszą wyrzucić ochraniacze.

Kieszenie są bardzo słabo rozmieszczone jak dla mnie. Największym problemem są kieszenie pod rzepami velcro. Trudno wyjąć z niej telefon w rękawiczkach ;)

Po kilku-kilkunastu praniach kolor jest nadal żywy. Nie jest wyblakły itp. Środek bluzy lekko się mechaci ale to wiadome przy używaniu kamizelek. Bluza jest bardzo przewiewna i łatwo oddychalna.

Ogółem jestem zadowolony ale nie zdecydowałbym się na zakup drugiego egzemplarzu. Za podobne pieniądze wolałbym kupić wyrób firmy Currahee. I tak pewnie zrobię ;)

 

Moja krótka wypowiedź jest skierowana do tych którzy szukają jakiegoś CS.

Link to post
Share on other sites

Używam UTP (niestety nie w CB a w khaki) ponad pół roku i wciąż nie widać żeby gdzieś się pruły/darły/sprały, nie kurczą się też w praniu (ale na wszelki wypadek naciągam je przed suszeniem) ani nie rozciągają na stałe przy użytkowaniu - materiał ładnie pracuje. Co prawda, nie byłem w nich w terenie, używam ich głównie w mieście, na codzień.

 

Przy dłuższym użytkowaniu zauważyłem, że warto wypruć przynajmniej twarde rzepy z kieszeni tylnych - nie są do niczego potrzebne, a ponadto są wszyte na złej wysokości, zewnętrzna ściana kieszeni 'wywija się' do tyłu. Fajne są za to te małe kieszonki w tylnych kieszeniach, idealnie wchodzi tam victorinox/zapalara/pendrive/itd, chociaż nie polecam wtedy spać w nich na boku, wtedy przedmioty te gniotą w tym miejscu okrutnie.

 

Nie każdemu też musi pasować bardzo wysoki stan UTP. Nie noszę ani batona, ani magazynków do krótkiej, które to rzeczy można ukryć w tym wysokim stanie w odpowiednich wewnętrznych kieszeniach, a wpływa to mocno na wygodę noszenia i komfort termiczny (czyt. syndrom jajek na twardo), więc zdaje się, że zwyczajnie skrócę je sobie w tym miejscu u krawca.

 

Pochwalić trzeba za to zamki w kieszeniach i rozporkowy, na pewno nie są delikatne, tych w kieszeniach używam non stop i nic się nie zacina, wszystkie zęby ładnie łapią. ogólnie te główne kieszenie cargo i ich podział na główną komorę/mniejszą na patkę z rzepem sprawdzają się świetnie, komórka jest bezpieczna i łatwo dostępna (zwłaszcza po włożeniu patki do środka kieszeni, jak w ładownicach na magi), a portfel/klucze/masa innego dziadostwa siedzi płasko i nieodstająco w głównej komorze, nie lata jak żyd po pustym sklepie co ma miejsce w zwykłych mundurówkach.

 

To takie najbardziej zauważalne spostrzeżenia, jak ktoś ma jakieś konkretniejsze pytanie to pisać ;)

Edited by Then
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Siemanko.

Panowie, moje info na temat produktów helikona wygląda bardzo średnio, wiec mam do was pytanko (nie zjedzcie mnie od razu):

Czy helikon wydał jakąś kopie tego: http://www.cryeprecision.com/P-APRCP40232R/Combat-Pants-Ac ?

Może być nawet taka bez nakolanników, byle miała miejsce na nie tak jak to jest w org.

Był bym bardzo wdzięczny za jakiś link do tego produktu, szukałem na ofensywie, ale jakoś nic nie przypominało tych spodni...

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Kurcze, wielka szkoda. Nie stać mnie na CP, a co do kopii z Ebairsoft to mam mieszane uczucia odnośnie tego, miałem już doczynienia z tym:

http://www.ebairsoft.com/field-shirt-pants-style-uniform-p-139.html

i naprawdę żal dupę ściskał, chyba że G Emerson ma trochę wyższy poziom niż to co miałem.

W sumie zależy mi na spodniach tylko, chyba po prostu kupie to:

http://www.ebairsoft.com/emerson-combat-pants-em8527-p-5227.html

lub

http://www.ebairsoft.com/emerson-gen2-style-tactical-pants-p-3712.html

chociaż te pierwsze wyglądają solidniej.

Link to post
Share on other sites

W teorii. Niestety nie znam na tyle dobrze produktów emersona, ale z reguły NYCO jest bardziej "cacy", a nakolanniki na bank też kupisz w EB, z tym że kurs dolara teraz średnio zachęcający w porównaniu do początku roku ;/

Edited by MoreLike
Link to post
Share on other sites

Jak coś mam te z ochraniaczami,kolega też ma takie,ale w Marpacie. Spisują się dobrze,nawet przy większych temperaturach,ale niestety porównania z NYCO nie mam. Załóż może osobny temat,to znajdziesz prędzej kogoś kto używa spodni Emersona jeszcze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...