Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odziez Helikona


Recommended Posts

Bo je wykupili :D

E-militaria.pl to dystrybutor ciuchów Helikona, zapytaj u nich co i jak ;)

 

 

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

Link to post
Share on other sites
  • Replies 676
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

W temacie combat shirtów Helikona nic się nie zmieniło ostatnio, nie?

Chciałbym sobie kupić cały czarny CS, pierwszy - więc nie mam standardów, byłby przeznaczony tylko i wyłącznie na gry, które najczęściej nie przekraczają kilku godzin, raz na tydzień albo i rzadziej. Odzież Helikona nosi mi się bardzo dobrze od lat i mógłbym od razu zamówić na Specshopie i kosić zniżki :icon_biggrin:

 

Czy CRH nie robiło kiedyś czarnych? Czemu teraz same ataksy i multikamy znajduję ;<?

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ja polecam odzież helikona. Mam od nich bluzę w camogromie, i dwie pary spodni, jedne w wuzecie a drugie w cg. Spodnie w wz tyram od ponad 2 lat i nie robi to na nich wrażenia, nic nie jest sprane ani podarte. Tak samo kurtka w cg, wygląda jak nowa po roku użytkowania. Spodnie w cg mam krótko więc co do wytrzymałości sie nie wypowiem.

Link to post
Share on other sites

Mundur w WZcie mam od już dobrych kilku lat, nic nie jest sprane nic nawet mocniej przetarte. Mundur znosił trudy biegania po chaszczach, ulewne deszcze w górach, przecieranie o skały aż w końcu bezlitosne traktowanie przeze mnie w ASG. Mundur w Camogromie mam krótko bo od nie całego roku ale nie raz już były brudne lecz nie są sprane, nie są przetarte choć w CQB były używane oraz w lesie. Często gram agresywnie i się rzucam. Mundur znosił ulewne deszcze oraz śnieg i błoto. Co do maskowania to pomimo że to kopia MC to dal chcącego nic trudnego, w Polsce w jesień, zimę (bez śniegu), wiosnę sprawdza się idealnie. W lato polecam jednak wzbogacenie go o liczne zielone lub ciemne elementy, no chyba że gramy w mocnym słońcu pośród łąk lub spalonej ściółki leśnej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Spodnie SFU Next (nieprodukowany już CS miał ten sam materiał). Różni się - zimniejsze i mniej nasycone kolory, aczkolwiek nie ma tragedii jak u Milteca np.

 

BTW, mi ten Helikonowy ripstop w woodlandzie okropnie nie leży, jest strasznie sztywny, nieprzyjemny. Jakbym miał na tyłku worek :teethh:

Link to post
Share on other sites

Yahalom- pamiętaj że kontrakty mogą mieć bardzo różne kolory. Miałem w rękach tony tego towaru i zdarzały się spodnie uszyte z dwóch rożnych odcieni materiałów (dwie różne nogawki). Najlepsza była opcja może nie z WDL a z UCP bo kolega miał wzmocnienie na nogawce z materiału trudno palnego przez co po roku wszystko na około wyblakło, a łata miała kolor jak nowy. Ogólnie nowe partie helikona wyglądają bardzo ładnie jeśli chodzi o rip-stop, zwłaszcza najnowsze dostawy bdu i sfu next- możesz to poznać po czarnych firmowych metkach gdzie już nie udają kontraktów.

Link to post
Share on other sites

Mam to również na uwadze - niemniej jednak różnice UCP z Helikona a kontraktem były tak duże, że gołym okiem było widać, które jest podróbą ;)

W takim razie przyceluję w SFU :)

 

I pytanie z innej beczki. Próbował ktoś upchać w SFU Next wkładki D3o?

Link to post
Share on other sites

Koledzy którzy używacie bluzy SFU Next, powiedzcie proszę jak jest z jej szerokością na wysokości pasa w stosunku do na przykład kontraktowego BDU? Szukam jakiejś bluzy, którą można by było wpuścić w spodnie i zastanawiam się czy SFU Next po odpruciu dolnych kieszeni się do tego nada, czy trzeba by było ją zwężać. Dodam, że szukam bluzy koniecznie w woodlandzie, dlatego jestem dość mocno ograniczony, w innym wypadku sięgnąłbym pewnie po CPU, albo coś w tym klimacie.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem SFU Next nie bardzo się nada w tej roli. Owszem, upchniesz ją w spodniach, ale będzie to pozostawiało wiele do życzenia... przynajmniej takie mam wrażenia po użyciu bluzy w rozmiarze L :teeth:

Z woodlanda to polecam bluzę ACU firmy Tru-Spec - jest kapitalna.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 months later...

ja używam od 1,5 roku.

 

całkiem ok, materiał to zwykły ripstop. co do rozmiaru to w tym przypadki na 100000% musisz sam przymierzyć, wg rozmiarówki powinienem mieć 2 rozmiary mniejsze niż w rzeczywistości mierzyłem w sklepie :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...