Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odziez Helikona


Recommended Posts

  • Replies 676
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tylko, że nakolanniki chronią też przed uszkodzeniem się munduru, przetarciami, rozdarciami itp. Jak uklękniesz na szkle to karimata też za dużo nie pomoże jak trafi Ci się jakiś skurczybyk ;)

 

 

 

Jeśli uczestniczysz w szybkich operacjach typu CQB/DA gdzie priorytetem jest czas i pełne zabezpieczenia to tylko nakolanniki.

Jeśli natomiast celujesz w długie działania w terenie leśnym gdzie priorytetem jest wygoda poruszania się (jeśli możemy mówić o wygodzie przy długich marszach z obciążeniem) i skrytość działania to właśnie neopren lub karimata jest lepsza. Jest cicha bo podczas klękania na kamieniach lub twardszym podłożu nie wydaje żadnego dźwięku w przeciwieństwie do nakolanników. a wygoda ? po kilkunastu godzinach ciężko zapomnieć że ma się nakolanniki ;-)

 

a że spodnie można zniszczyć ?...no właśnie ..zastanówmy się jakie mamy priorytety

Link to post
Share on other sites

Dzięki za tę wymianę zdań, chyba się przekonałem, że warto wypróbować ten patent, o którym do tej pory tylko słyszałem/myślałem. Bo rzeczywiście podczas dłuuugich gier nawet chwalone przez wszystkich Alty dają w kość (zwłaszcza wrzynające się podczas zginania nóg taśmy). Dobrze, że TCU ma opcję zainstalowania takich wkładów :-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

a wygoda ? po kilkunastu godzinach ciężko zapomnieć że ma się nakolanniki ;-)

 

 

Nie prawda.

Używałem nakolanników Alta i podczas wielogodzinnego noszenia ich, zapominałem w ogóle, że nosze nakolanniki. Kwestia modelu nakolanników oraz wyregulowania ich pod siebie bo jak na samym początku ich używałem to były momenty, że chciałem je zdjąć bo miałem je źle wyregulowane.

Taśmy nakolanników nie wrzynały mi się w nogi i był pełen komfort. Również nie zmieniały one swoje miejsca, nie przekrzywiały się i nie obsuwały, także przede wszysktim - Regulacja :P

Link to post
Share on other sites

No cóż ..moje słowa przeciw Twoim ;-)

Ale wiesz .. generalnie działanie w lesie to na ile czasu oceniasz ?

ile to jest to "wielogodzinne" ?

owszem da się ..ale są też inne rozwiązania

 

ja korzystam z dużo wygodniejszych od Alt Bijansów i jednak czasem wolę mieć tylko karimatę ..szczególnie jeśli w grę wchodzi długi marsz ..bo wiesz .. wielogodzinne to też można siedzieć na miejscu ...

Link to post
Share on other sites

Czy są na forum szczęśliwi użytkownicy field parki? Chciałbym zakupić sobie takową, interesują mnie opinie posiadaczy zarówno standardowej wersji jak i ripstop. Głównie chodzi mi o to czy siatka w kieszeniach się za szybko nie zużywa.

Link to post
Share on other sites

Potrzebowałem kurtki przeciwdeszczowej i nie tylko a moja nietypowa budowa ciała sprawiała, że albo mogłem wybrać coś szpetnego albo drogiego jak diabli.

Zakupiłem to http://www.e-militaria.pl/p-339/kurtka-parka-ecwcs .

Wykonanie solidne, szwy podklejone mocno, żadnych wystających nitek itp.

Jedyny mankament to słaba wentylacja/oddychalność przy wyższej temperaturze na zewnątrz. Więc jak chłodniej to lepiej. Deszczu mocnego nie przepuszcza.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Soft ma nieporównywalnie lepszą oddychalność niż membranowe hardshelle, a co do "ciepłości" to w odzieży membranowej (Niezależnie od parametrów) zawsze będzie cieplej niż w bezmembranowym sofcie, po prostu ciepło nie ucieka tak szybko i membrana lepiej chroni przed mocnym, zimnym wiatrem.

 

Jak dla mnie ta kopia lvl.5 ECWCS gen.III to bardziej wiatrówka niż soft (W sumie to materiał jest kropka w kropkę jak w oryginale). Przydałaby się warstwa izolująca jak to ma miejsce np. w alpine jacket od OTTE gear.

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites

Odkryłem właśnie, że Helikona prowadza debile. Combat shirty w nowej kolorystyce wypuszczone na zimę, wciąż trzymają się kretyńskiego patentu w polarach z siatką a jeszcze nowy z misiem wypuscili w jakimś prostym nietatktycznym kroju i tylko czarny. Robię co mogę by dać im zarobić . No i się nie da.

Link to post
Share on other sites

Potrzebowałem jakiejś jesiennej kurteczki - tz przejściówki - i stwierdziłem że kupie sobie coś z militarnym ;) wyglądem. Poczytałem, pooglądałem i kupiłem Australian Army Jacket.

 

Jak wiemy występują one w 3 kolorach:

Oliwkowy, beżowy i czarny.

 

Nie będę przytaczał szczegółów technicznych samej bluzy / kurteczki - bo każdy zainteresowany znajdzie ją na pewno.

 

Wrażenia:

Normalnie noszę rozmiar M - zdejmuje coś z wieszaka i pasuje... cóż w przypadku AAJ tak nie jest - rozmiarówka jest oszukana - w tym przypadku musiałem kupić rozmiar L choć rozmiar XL też byłby właściwy; tz bardziej luźny.

 

Rozmiar L jest "dopasowany" ale jest też trochę luzu. Rękawy sa w sam raz.

Wykonanie - cóż - nie szczególnie poprawne. Mając doświadczenie w szyciu potrafię stwierdzić czy coś jest dobrze wykończone - w przypadku AAJ wykończenie jest na poziomie 4- nie poobcinane końcówki nitek, nie schodzące się poprawnie łączenia /kurtka jest dzielona i na wysokości mostka - na zdjęciu bardzo ładnie się schodzą łączenie w rzeczywistości - nie. Niestety przymierzając było tak i w wersji oliwkowej oraz beżowej - czyli standard albo taka partia. Dodam w tym miejscu że kupiłem kolor beżowy.

 

Jak na obecne warunki - byłem w niej w deszczu, wietrze oraz zimnie na poziomie 0-5st C muszę powiedzieć że kurteczka sprawuje sie całkiem fajnie warunkiem jest to by pod spodem nie mieć za dużo ubrania - w trakcie marszu / chodzenia - można się zgrzać.

 

Wadą którą zauważyłem to główny zamek - jest bryzgoszczelny i dwu kierunkowy - ciężko chodzi /czy można go jak każdy zamek nawoskować?/ oraz wcina wykończenie pod szyją podczas odpinania.

 

Czy kupiłbym ponownie - hmm mam mieszane uczucia - mam więc będę w niej chodził.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...