Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

sprzet dla us special forces do połowy lat 90


Recommended Posts

A gdybym napisałe że jednym z typowych taktycznych mundurów używanych przez GreenBerets jestr dobrze skrojony garnitur albo koszula w kwiatki i krótkie spodenki ?? Czy to by zburzyło Twój wizerunek gości od bereta ?? :D

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Wiem

 

No to napisz co noszą ... :mrgreen:

 

A gdybym napisałe że jednym z typowych taktycznych mundurów używanych przez GreenBerets jestr dobrze skrojony garnitur albo koszula w kwiatki i krótkie spodenki ?? Czy to by zbużyło Twój wizerunek gości od bereta ??  

 

Ale coś na serio (mundur taktyczny) :P :wink:

Link to post
Share on other sites

do polowy lat 90?...BDU woodland[las],Three/six colour[pustynia],olive[las],M65/51->okres "okolo wietnamski"+do dzis zima[spodnie m65 maja napis "...cold weather...."+wyposarzenie->kamizelki LBV,Pattern,systemy alice&molle i inne....buty to najczesciej panamy[ogolne i las] albo czasem SWAT'y[sam widzialem zdjecia rangersow podczas akcji at ubranych w kombinezony i buty podobne do tych ze SWAT'u]->budynki i teren zurbanizowany.....Bron:

-karabinki i karabiny rodziny AR-15/M-16/M-4[nawet wersje eRKMowe!],G-36[glownie Kurz i Commando/Compact]

-Karabiny z rodziny AR-10[prekursor m16 na naboj 7,62 NATO]->wersje snajperskie

-pistolety maszynowe z rodziny MP-5[wersje "SD"najczesciej...]

-pistolety H&K[np.USP,Mk.23],Colt[1911,M.80.45],S&W[sigma],Beretta[M-9 Special Forces]

-Helmy FRITZ[ lata 80] i oczywiscie slawne M-1.......

caly komplet oryginalny urzywany to koszt rzedu 1500 pln max+ oczywiscie bron[mozna kupic kopie]......

pozdr

Michal

Link to post
Share on other sites

Malat mundur taktyczny dla mnie (dla mojego toku rozumienia tego pojęcia) to "ciuch" jakiego się używa w trakcie akcji.

A skoro GreenBerets sa czesto zwani "czarną gwardią" prezydenta USA (dokładniej to określenie powstało w latach 60-70) z racji tego że często wykonywali bądź mieli wykonywać tzw. "czarną/mokrą" robotę skierowaną przeciw vipom w różnych regionach świata to raczej częściej w czasie takich akcji czy przygotowań do nich nosili na sobie typowe cywilne ciuchy a nie Woodlandy czy inne takie.

W zasadzie Green Berets 50% swej działalności opierali na "technikach" i "zasadach" CIA więc pisząc o gajerku i krótkich spodenkach ani przez chwile nie żartowałem.

Może poczytaj o działaniach GB w czasei wojny w Wietnamie, i raczej o tych "gospodarczych" a nie tworzeniu partyzantki w dżungli.

Chopcy zajmowali się często przerzutem broni, narkotyków, kasy itp razem z agentami CIA w tamtych czasach i gwarantuję że nie załatwiali tych spraw w mundurach polowych z plecakami i pełnym oorządzeniem na sobie :)

 

Kwestia następna która w pięknym języku Shakespeara poruszył Kapral. Green Berets często działali i działają pewnie i dziś w ramach wszelkich dostępnych formacji sił zbrojnych USA. Czyli wielu z nich poza defiladami nie nosi wogóle zielonego beretu tylko hełmy USMC/USArmy, patrolówki USAAF, czy mundurki USNavy. A co za tym idzie i oporządzenie i sprzęt tych właśnie formacji.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Swoja droga, brakuje mi na wmasg.pl wlasnie info o wyposazeniu jednostek...Takiego fachowego, rzeczowego opisu ze zdjeciami itp.

Pewnie,ze mozna to znalezc przez "szukaj" ale to jest dosc podstawowa sprawa, takze mysle,ze przy okazji twoerzenia FAQ ktos molgby sie tym zajac...ktos kompetentny.

A paru ludzi tutaj zna sie na rzeczy, pytanie tylko, czy beda chcieli wiedza sie podzielic ;).

Link to post
Share on other sites
Pattern

No jasne, pewnie miltecowy ;)

 

buty to najczesciej panamy

Panama to akrat okreslenie podeszwy...

 

albo czasem SWAT'y[sam widzialem zdjecia rangersow podczas akcji at ubranych w kombinezony i buty podobne do tych ze SWAT'u]->budynki i teren zurbanizowany.....

A ICWB, ICB, Oakleye, Belleville/Batesy/Dannery roznych typow?

 

G-36[glownie Kurz i Commando/Compact]

I co jeszcze?

 

Karabiny z rodziny AR-10[prekursor m16 na naboj 7,62 NATO]->wersje snajperskie

Szybciej SR-25

 

Beretta[M-9 Special Forces]

Fotke poprosze bo o takiej wersji nie slyszalem... REMOV moze Ty? :)

 

-Helmy FRITZ[ lata 80] i oczywiscie slawne M-1.......

M1 to chyba do lat 80. potem PASGT, czasem RBR

 

caly komplet oryginalny urzywany to koszt rzedu 1500 pln max+ oczywiscie bron[mozna kupic kopie]......

 

1500? Chyba mundur, buty, podstawa oporzadzenia! Bo jak zaczniesz wliczac to taka drobnice jak latarki, stroboskopy, spiwory, plecaki i claa reszta szpeju to wyjdzie Ci gruubo ponad...

 

[ Dodano: Pon Mar 06, 2006 10:15 pm ]

Kwestia następna która w pięknym języku Shakespeara poruszył Kapral. Green Berets często działali i działają pewnie i dziś w ramach wszelkich dostępnych formacji sił zbrojnych USA. Czyli wielu z nich poza defiladami nie nosi wogóle zielonego beretu tylko hełmy USMC/USArmy, patrolówki USAAF, czy mundurki USNavy. A co za tym idzie i oporządzenie i sprzęt tych właśnie formacji.

 

Troszeczke przekombinowales, chodzilo raczej o to, ze w terenie zamiast bereciku bedzie to boonie/patrolowka/pakol/chusta, w MOUT/CQB PASGT/RBR/Protec. Przepisowe mudnury i helmy do roku 2001 dla wszystkich sil zbrojnych to byl BDU a Army raczej nosilo swoje naszywki niz cudze ;)

Link to post
Share on other sites

shortkiller czy Ty aby nie przesadzasz ??

Ludzie trochę GODNOŚCI Forum jest od tego żeby pogadać, wymienić informacje albo spróbować wyjaśnić niejasnoci czy problem ewentualnie porobić sobie jaja.

 

Ale nie po to żeby każdy miał tu na tacy podane wszystko do czego bez większego trudu można się dokopać w necie.

 

Rozumiem wyjasnieniea w FAQ kwesti co to kamuflarz i jakie są jego rodzaje, rozumiem kwestie techniczne dotyczace replik ASG/AEG, al ena litość królika Bugs'a Chcesz wiedziec jak wygląda prawdziwy marine? Obejrzyj filmy, poszukaj w necie, poszukaj w książkach a nie zmuszaj ludzi żeby to robili za Ciebie.

 

Wg takiego podejścia ten konkretny temat powinien wyglądac tak:

na pytanie kerih'a kilka osób powinno na tydzień zasiąść w bibliotekach i na necie skompletować informacje, zdjęcia, teksty, szkice, dane techniczne sprzętu którego samo wymienienie zajełoby kilka stron A4 zapisane czcionką "nr10"

A tak się składa że ludzie mają co robić ze swopim wolnym czasem.

 

Zbyt często ostatnio pojawiają się ludzie którzy sprawiaja wrażenie takich co to dla nich wszystko powinno się podawac na tacy gotowe i pokolorowane. Nie tylko na tym forum ale generalnie w życiu. Może to jakieś takie pokolenie .. nie wiem.... za stary jestem na to.

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pon 06 Mar, 2006 ]

ElSzaszłyk jak kiedyś dokopię się do swoich książek (czytaj jak wreszcie sie wprowadze do siebie ;) ) to podam Ci konkretne przykłady kiedy GB działali jako personel USAAF, USNAVY czy USMC. Łacznie z ich naszywkami a nawet z konkretnymi "logami" konkretnych jednostek do których faktycznie nie należeli. Pamiętam że mam gdzies nawet kilka zdjęć chłopaków z GB robionych po albo w trakcie akcji z kumplami z oddziałów których członkami zostawali na potrzeby tych zadań ;) Zdjęcia to z reguły okres Wietnamu ale kilka chyba nawet zachaczyło o Panamę.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
ElSzaszłyk jak kiedyś dokopię się do swoich książek (czytaj jak wreszcie sie wprowadze do siebie ;) ) to podam Ci konkretne przykłady kiedy GB działali jako personel USAAF, USNAVY czy USMC. Łacznie z ich naszywkami a nawet z konkretnymi "logami" konkretnych jednostek do których faktycznie nie należeli. Pamiętam że mam gdzies nawet kilka zdjęć chłopaków z GB robionych po albo w trakcie akcji z kumplami z oddziałów których członkami zostawali na potrzeby tych zadań ;) Zdjęcia to z reguły okres Wietnamu ale kilka chyba nawet zachaczyło o Panamę.

 

OK, jesli chodzi o jakies Covert/Black Ops to tutaj rozne kombinacje mogly byc, mi raczej chodzilo o dzialania bardziej regularne ;)

 

A propos, US Air Force (USAF) a nie US Army Air Force (USAAF) ;)

Link to post
Share on other sites

a teraz ja sie do ciebie szaszłyk dojebie, tak z czystej sympatii;)

 

SFGA i działania regularne? :D :D :D :D

 

 

ja powiem do wszystkich synów takiej a takiej kobiety, co to pierdolą i szukać im się nie chce, a i tak z tego wątku chłopak dużo nie wyniesie.

 

 

CZYTAJ SYNU STRONY INTERNETOWE TAKIE JAK MILITARYPHOTOS.NET CZY SPECWARGEAR.COM I OGLĄDAJ DUŻO FOTEK!!!!

(ja sie przy nich masturbuje, poprawia mi koncentracje)

 

 

 

 

Prosze nie zapomnieć o rzeczach osobistych, zapraszamy do korzystania ponownie z usłyg PKP przewozy regionalne, dziękujemy za uwagę.

Link to post
Share on other sites
SFGA i działania regularne?

 

Napisalem "bardziej regularne" - wtedy kiedy wystepuja w mundurach z regulaminowym obszyciem - patrz Irak (DS i OIF), Balkany, A-stan, szerokopojete "doradztwo" na calym swiecie ;)

 

A poza tym to sio mi stad :D

 

[ Dodano: Pon Mar 06, 2006 11:15 pm ]

(ja sie przy nich masturbuje, poprawia mi koncentracje)

 

Co bys nie oslepl :twisted:

Link to post
Share on other sites
SFGA i działania regularne?

 

Napisalem "bardziej regularne" - wtedy kiedy wystepuja w mundurach z regulaminowym obszyciem - patrz Irak (DS i OIF), Balkany, A-stan, szerokopojete "doradztwo" na calym swiecie ;)

 

A poza tym to sio mi stad :D

 

 

ide się uczyć;)))

 

SF z zasady nie działają regularnie.

Ich misja polega na szkoleniu partyzantki i sił sprzymierzonych oraz szerokiemu działaniu na tyłach wroga. W obecnych czasach ich spektrum powiększyło się o szeroko rozumiane działania antyterrorystyczne. Tu wchodzi wiele płaszczyzn, takich jak Direct Action, zbieranie informacji wywiadowczych na poziomie operacji taktycznych itp.

 

Co bys nie oslepl

sex jest przereklamowany. poza tym, cierpie ostatnio na chroniczny brak czasu :P

Link to post
Share on other sites

dziekuje panowie za te wyjasnienia.Nie trzeba zaraz z kims jechac,boja takze mam pojecie w temacie.Tylko sie konsultuje z bardziej doswiadczonymi w asg,kazdy na czyms sie wzoruje,dlaczego nie na GB :D

nikt z nas nie bedzie nosił bereciku w lesie,na strzelankach itp to czysta chec posiadania

Osobiscie nosze w lesie woodlanda i na dynii BonnieHat.,lbv tez posiadam,manierki i inne duperele US.

Z militaryphotos tez korzystałem,ale sie nie trzepie przy fotkach,bo mam żone i dzieci :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...