Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

BDU RipStop fostex


Recommended Posts

Od niedawna widze ze sa dostepne bojowki fostexa juz nie z 65 poly 35 bawelna albo 100 bawelna tylko normalny ripstop.

 

przykladowa aukcja z allegro, cena atrakcyjna bo 99 zl:

 

LINK

 

oplaca sie to? w sumie mam po jednej parze fostexow z obu grup wyzej i kurtke m65 i z kurtki jestem zadowolony :D z reszty umiarkowanie ;)

 

Czy jest to porownywalne z rothco basic issue ktore sa jednak te 40 zl drozsze?

Link to post
Share on other sites

Od ponad roku uzywam komplet BDU woodland, ripstop, Rothco, i jestem BARDZO zadowolony!

 

Mundur jest dobry jakosciowo, szwy trzymaja, material jest trwaly, przewiewny, nie traci kolorow po praniu! Wydaje mi sie, ze zaplacenie za dobra markowa podrobke jest lepszym rozwiazaniem niz kupno kontraktow, ktore kontraktami czesto nie sa (trudno to raczej sprawdzic przez internet :? ), albo sa z kolei oryginalne, ale znoszone. W koncu nie kazdy trawi uzywana odziez z lumpeksow, nawet jesli to militarny lumpeks, bo w portki kiedys "pierdzial" amerykanski wojak! :wink:

 

Moim zdaniem BDU Rothco niczym sie nie rozni od kontraktowego, oprocz naszywek oczywiscie i jesli idzie o jakosc wart jest swojej ceny.

Link to post
Share on other sites
Od ponad roku uzywam komplet BDU woodland, ripstop,  Rothco, i jestem BARDZO zadowolony!  

Może dlatego, że nie miałeś kontraktowych? :)

Mundur jest dobry jakosciowo, szwy trzymaja, material jest trwaly, przewiewny, nie traci kolorow po praniu!

Super. Oryginał też tak ma, jest w podobnej cenie, a poza tym jest... ORYGINALNY! ;)

Wydaje mi sie, ze zaplacenie za dobra markowa podrobke jest lepszym rozwiazaniem niz kupno kontraktow, ktore kontraktami czesto nie sa (trudno to raczej sprawdzic przez internet (...)

Jasne. Zawsze można kupić podróbę MARPAT, ACU, BHI czy innego MOLLE. Problem w tym, że jakościowo oryginał jest chyba jednak nieco lepszy. Prosty przykład - porównaj dwie pary spodni BDU Propera - jedne kontraktowe, a drugie na rynek cywilny. Cena w Polsce praktycznie taka sama, zaś różnice w dokładności szycia widoczne są na pierwszy rzut oka.

Internet? A to teraz tylko tak się kupuje? Sklepy pozamykali?

(...)albo sa z kolei oryginalne, ale znoszone. W koncu nie kazdy trawi uzywana odziez z lumpeksow, nawet jesli to militarny lumpeks, bo w portki kiedys "pierdzial" amerykanski wojak!

Zapominasz tylko o jednym: "militarny lumpeks" kupisz za 80-90PLN. Tyle, że za komplet. Nie każdego stać na takie wydatki jak 240PLN za mundur.

Moim zdaniem BDU Rothco niczym sie nie rozni od kontraktowego, oprocz naszywek oczywiscie i jesli idzie o jakosc wart jest swojej ceny.

Ale to jest Twoje zdanie. Moim jednak różni się na tyle, że gdybym miał zaoszczędzić 6PLn i kupić Rothco, to wolałbym droższe kontraktowe.

Link to post
Share on other sites

Królik -> zauważyłem ze zakładasz z góry że na rynku jest cały czas dostępna pełna rozmarówka kontraktów, po cenach tak niskich jak to tylko możliwe.

Ja tam jestem dość wysoki i potrzebóję spodni w rozmiarze "long" (konkretnie medium long), i tyle ci powiem że NIE ZAWSZE są one dostępne (chyba że za ponad 200zł na recondo.pl, albo w Katowickim pentagonie). Oczywiście mówię tu o nówkach, ponadto oliwkowych (do ajersoftu to mogę nosić demobilowe woodland, ale na ulicę to wolę nie znoszone w mniej przyciągających oczy barwach)

 

A wracając do tematu, od dwóch lat używam spodni NY/CO fosteksa i jestm zadowolony (nie mogę porównać z kontraktami ny/co, bo mam w domu tylko orginały rip-stopy i aramidowe - fakt są trochę wygodniejsze, ale z braku laku nie narzekam). Szwy sie trzymają ładnie, kolor też (mam 2 pary olive), kieszenie same się nie odpinają, jak dla mnie wystarczy - nie ideał, ale jestm zadowolony.

Jedno co mnie odrobinę irytuje w fostexie to zaniżona rozmiarówka (kontrakty noszę medium long, jak pisałem, a gacie fosteksa small-regular :D) .

Ale jeśli zacznie się wreszcze podnosić temperatura na zewnątrz to może pomyślę o jakiś gaciach rip-stop i prawdopodobnie będą to właśnie kopie (z uwagi na dostępność kontraktów olive rip-stop).

Link to post
Share on other sites
Królik -> zauważyłem ze zakładasz z góry że na rynku jest cały czas dostępna pełna rozmarówka kontraktów, po cenach tak niskich jak to tylko możliwe.  

Może to dlatego, że nigdy nie miałem problemu z zakupem oryginału w niskiej cenie i praktycznie pełnej rozmiarówce? :)

Ja tam jestem dość wysoki i potrzebóję spodni w rozmiarze "long" (konkretnie medium long), i tyle ci powiem że NIE ZAWSZE są one dostępne (chyba że za ponad 200zł na recondo.pl, albo w Katowickim pentagonie).

I w takim przypadku należy się zdecydować czy chcesz czekać na oryginał czy kupić podróbę. Life is brutal.

Oczywiście mówię tu o nówkach, ponadto oliwkowych (do ajersoftu to

Link to post
Share on other sites
Internet? A to teraz tylko tak się kupuje? Sklepy pozamykali?  

Krolik, jak mieszkasz w Warszawie to dobrze ci sie madrzyc...

 

Jesli ktos mieszka w jakiejs pipidowie (jak ja nie przymierzajac), to w praktyce pozostaje internet, bo wyjazd do wiekszego miasta + stracony czas przekracza koszt calego mundurka... Istnieje naprawde spore zagrozenie, ze w zakupie przez net zamiast oryginalnego kontraktu dostanie sie chinska podrobke! Co wiecej - osoby, ktore nie mialy okazji obejrzec ilus tam oryginalnych kompletow mudurowych nie zawsze sa wstanie rozpoznac taka szemrana podrobe, na czym zreszta wielu allegrowych sprzedawcow żeruje...

 

A poki co, chyba nikt jeszcze nie podrabia podrobek :wink: , dlatego wybralem Rothco, ktore faktycznie tanie nie sa, ale ich jakosc jest w pelni zadowalajaca (przynajmniej dla mnie)! Zreszta Rothco jest chyba jednym z kontraktorow US Army...

Link to post
Share on other sites
kupno kontraktow, ktore kontraktami czesto nie sa (trudno to raczej sprawdzic przez internet  )

Na allegro jest kilka osob ktore sprzedaja kontrakty i sa to zaufane i sprawdzone osoby - od takich sie kupuje :)

 

popatrz na to :wink: jeszcze z kolesiem na gg popertraktowałem i za 95 z przesylka poszlooo http://www.allegro.pl/item88024990_bdu_woo...e_mr_c1_1_.html

 

popytaj wlasnie u niego lub znajdz sprzedającego o nazwie addamonk (chyba tak sie to pisze)

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś chce do noszenia na codzień po mieście

spodnie oliwkowe to osobiście polecam Mil-Tec'a,

Żeby zajeździć te spodnie (za 5 dych z allegro)

trzeba by chyba czołgać sie po chodniku a nie

chodzić, wiec do cywilnego użytku są ok :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W sumie to chce kupic sobie spodnie do noszenia raczej po cywilu a w zwiazku ze zblizajaca sie pora wiosenna chcialbym zeby to bylo ripstop bo przewiewne i na sloneczna pogode idealne a kolorze woodland ale moze tez byc olive. Jak dotad posiadam mil-teca 65/35, fostexa 65/35 i fostexa heavy 100% no i denerwuje mnie tylko ze spodnie z poliestrem płowieją szybko no i sa takie sliskie ale ogolnie jestem nawet zadowolony bo szwy wporzadku. Takze demobil raczej odpada, a bdu zwyklem uzytkowac raczej mocno szczegolnie w lecie, czasam na wypad w teren.

 

Waham sie pomiedzy M65 olive a woodland BDU ripstop nie mam w sumie niczego na celowniku ale wolalbym dac te 80 zl za helikona niz 140 za rothco bo to prawie dwa razy wiecej.

 

Szukam solidnych spodni do uzytku 80% cywilnego, mozliwie tanich, solidnych i przewiewnych. Nie mam jakiegos bzika na punkcie czy jest to orginał 100% czy tez 99% albo ze kolory roznia sie o ulamek czegos.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...