Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Czy wie gdzieś gdzie można zakupić rosjski mundur? Przeczesałem tutaj chyba wszystkie topiki, ale w sumie nic nie znalazłem. Proszę o nie podawanie drogich zachodnich sklepów, bo ceny tam są zaporowe i wogóle z księżyca (250 dolców za mundur który jest wart 100-150zł). Allegro cały czas monitoruję, ale w tej chwili nic tam nie ma. Jako że jestem z W-wy na stadionie x-lecia już byłem, ale nic nie znalazłem, być może przybędzie sprzętu jak się zrobi cieplej.

 

Za pomoc z góry dziękuję :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 371
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest british
sovieckich

czy możesz przestać pisać w ten sposób? wiem, że wiele gier komputerowych nie jest tłumaczonych na j. polski i przyzwyczaiłeś się do takiej pisowni, ale bez przesady.

 

co do mundurów to proponuje się dogadać z kimś z bazaru lub jakiegoś sklepu militarnego, może sprowadzi. ew. zapytaj się znajomych, czy któryś jedzie pod wschodnią granicę, niech się wtedy rozejrzy.

Link to post
Share on other sites

Rosyjska armia (jednostki liniowe) nie mają jednolitego umundurowania, (większość z nich ma spodnie w innym moro niż marynarkę, czasem zdarza się też rosyjski żołnierz w trampkach lub adidasach). Wracając do wątku sprecyzuj, jaki kamuflaż chcesz kupić.

Link to post
Share on other sites

znajomy na allegro znalazł:

- flora (spodnie+bluza, pozniej jeszcze dokupił czapkę)

- berezka (spodnie+bluza)

- afgana (spodnie+bluze+kapelusz+kamizelke)

 

wiec wystarczy nieco cierpliwosci (opcja subskrypcji w allegro w koncu do czegos sluzy) i znajdziesz cos napewno

 

edycja: no i jeszcze czesto sa kzs'y, czasami sie trafi klmk

Link to post
Share on other sites

Kroffa, z tego co wiem Docent kupował na allegro, i już się go o to pytałem, ale ja tam nic znaleść nie mogę :| W tej chwili są tam tylko mundury wyjściowe, polowych brak. Ale jak mówię, cały czas sprawdzam.

 

 

Wracając do wątku sprecyzuj, jaki kamuflaż chcesz kupić.

 

Cóż, erudytą w sprawie umundurowania nie jestem, satysfakcjonowałby mnie mundur dzisiejszej piechoty, tak samo radzieckiej (lata '70, '80), ew. jakieś bajery jak mundury Specnazu (jeśli takowe są, z tego co pamiętam to chyba gdzieś czytałem że w latach 60 i 70 oni dla niepoznaki nosili mundury każdego możliwego oddziału).

Link to post
Share on other sites
sovieckich

czy możesz przestać pisać w ten sposób? wiem, że wiele gier komputerowych nie jest tłumaczonych na j. polski i przyzwyczaiłeś się do takiej pisowni, ale bez przesady.

Tak? Nie wiem nawet, nie gram na komputerze :P

 

A wracając do tematu:

Opcja subskrypcji działa lecz raz, że z opóźnieniem, dwa, że nie wszystkie aukcje pokazuje. Dlatego nie można jej ufać.

 

polowych brak

Jest, jeden mundur polowy aktualnie. Jeszcze tydzień temy była 6-cio kieszenna bluza od munduru polowego, niestety bardzo wypłowiała. Jakieś 3 tyg. temu był pełny mundur afganistański. Trzeba po prostu szukać, szukać, i jeszcze raz szukać, gmerać, oglądać Allegro, chodzić na giełdy staroci itp itd.

Link to post
Share on other sites

Z tego co mi Szwagier mówił ktory pare lat temu bawił się w gry lesne w harcerstwie to te radzieckie woodlandy to jedne z najlepszych do kamuflażu. On sam kupił za 80zł komplet spodnie kurtka czapka i taka oslona na cala twarz. Jak opowiadal to ukryl się w krzakach i kumple go z paru metrow nie zobaczyli (a ponoc z 6 przeszlo wtedy). W niedziele dal mi ten nieco wysluzony komplecik (niestety bez oslony na twarz bo ta mu ktos zakosil) moro wypasione (o wiele lepiej maskuje niz WP czy BDU Woodland) szkoda ze juz wyblakle i trudno dostepne w Polsce

Link to post
Share on other sites

Bede robil zamowienie w Rosji na mundur "Bekas"

http://www.rusmilitary.com/html/bekas_bdu.htm

 

Najpierw pytam o rozmiary czy dostepne, kontakt odpowiada, wysylam kase, paczka przychodiz za 3tg. Cena kompletu bluza+spodnie w kamo tigr 330zl, maks 350 jesli sie clo doczepi :?

 

Chetni pisac na priv. Zamowienie zbieram do konca marca.

 

Oto camo tigr na tyleczku jakiejs panienki:

bekas_tiger.jpg

Link to post
Share on other sites

yps... maja to calkiem przystepnie... no to moja oferta nieaktualna.

A co do RCG to oni sa jedna wielka porazka. Zamawianie placenie OK ale potem ciegle upierdzielanie sie o wysylke towaru. Ja zamawialem 5.02.2006 i do dzis dostalem tylko 1 rzecz. Polecam lekture ich forum - jakies sa przekopy z ich obsluga klienta.

 

z rozmowy z Alertem:

Ubiór BEKAS dostępny jest jeszcze w następujacych rozmiarach:

54/176 ( klatka 108, pas 96 ), kamuflaż Smog,

54/182 ( 108, 96 ) Czarny,

56/182 ( 112, 100 ) Smog,

58-60 / 188  Tigr.

Bardzo mi przykro, ale nie przewidujemy otrzymania dostawy Bekasów przez najbliższe 6 m-cy.

Link to post
Share on other sites

Wie ktoś może, gdzie oprócz www.alert.com.pl w Polsce można dostać Bekas BDU w kamuflażu Tier Stripe?? Piszę oprócz alertu, bo oni nie mają i nie zamierzają sprowadzać przez najbliższe 6 michów (wiem bo pisałem do nich).

 

pzdr

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Czyli...

Rosjan czyli Armię Sowiecką czy współczesnie rosyjską?

I skoro M21 to krój, to w takim razie był używany przez krasnoarmiejców, ale w innym kolorze? A może był używany równierz i w Camo?

 

M21 jest w użyciu od 79r. (czy coś koło tego) po dzień dzisiejszy. W kamuflarzu i bez niego

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Nie wiem,na allegro nie widze żeby ktoś miał akurat flore bdu na sprzedaz...ale juz za to w tym czasie załatwiłem 2 źródła...jedno to własnie ten sklep http://www.russiancombatgear.com i plusem jest to że kumpel ma właśnie rodzine w Vancouver, dzięki czemu będzie to pewniejszy zakup, bo na miejscu i do tego pewna przesyłka 8). A inne źródło to pewna osoba z Gdańskiego "Młyna"która ponoć zajmuje sie sprowadzaniem takich własnie ruskich "gadżetów" tylko ze cały czas czekam na telefon tej osoby, wiec jakoś sobie już poradze ;]

Link to post
Share on other sites

faktycznie, aktualnie na allegro jest tylko VSR (komplet) i spodnie w florze (co nie znaczy, ze rozmiar bedzie odpowiedni).

 

ale jak juz chcesz zamawiac z zagranicy to nie zamawiaj na RCG (chyba, ze chcesz dlugo czekac, a pozniej i tak prawdopodobnie nie dostac paczki)

 

najlepiej wpierw wybadaj tą osobę w Gdańsku + poobserwuj przez jakiś czas allegro (flora się tam w miarę regularnie pojawiała). w ostatecznosci skorzystaj z oferty sklepu red soldier (z tego co pamietam prowadzony m.in. przez goscia o ksywie camo, ktorego mozna kojazyc z licznych rosyjskich impresji na http://wargearweb.org/ )

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Przeczytałem już chyba wszystko tutaj dotyczące rosyjskim mundurów i w związku z tym mam pytanie ,który będzie bardziej wygodny M21 czy Bekas, chodzi tez po części o "pozorowanie" żołnierza WDW sprzed 1991 r. Bekas chyba jest nowszym krojem a bodajże M21 jeśli mnie pamięć nie myli to od 1978. Dlaczego tylko Bekas i M21? Powód prozaiczny, tylko te sa dostępne jako nowe w sklepie alert.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...