Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 371
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rozstrząsaliśmy tą kwestię w ramach stylizacji 40 Armii. Niewiele osób chciało chodzić w rosyjskich butach. No i doszliśmy do wniosku że w stylizacji (nie rekonstrukcji!!!) jednak ważniejsza jest dla nas wygoda. Zwłaszcza że w końcu stylizacja airsoftowa wiąże się z normalną rzeczywistością strzelankową i jeśli masz się męczyć przez 2-3 dni (kwestia dotyczyła wspólnych zlotów) w niewygodnych butach, to szkoda zachodu.

Tak naprawdę wybór należy do Ciebie. Ciężko kogoś zmusić do obdzierania sobie nóg, ale warto najpierw sprawdzić czy rzeczywiście jest tak źle w rosyjskich desantach ;)

A tutaj parę rad Willarda co do butów:

Buty:

- nie bierz uzywanych!

- nowe buty moczyc tydzien w oleju az zmiekna, a potam rozchodzic

- brac by pasowaly na 2 pary skarpet

- dobrze wlozyc profilowana wkladke.

- mozna tez onuce ;)

Link to post
Share on other sites

Ta... pierwszy wspólny zlot 40 Armii doskonale nam pokazał jak 'wygodne' są desanty. Drugiego/trzeciego dnia wszyscy zakupili tanie tenisówki :)

 

Konkludując - najodpowiedniejszymi butami będą te które przypominają wyglądem rosyjskie a zapewniają ci wygodę.

Edited by Potf0r
Link to post
Share on other sites

Potf0r Napisano 25/11/2007, 22:20

 

Ta... pierwszy wspólny zlot 40 Armii doskonale nam pokazał jak 'wygodne' są desanty. Drugiego/trzeciego dnia wszyscy zakupili tanie tenisówki

na kilku filmach o afganie i czeczni widzialem jak chlopaki pomykali w trampezach :)

 

Nie bez przyczyny - zapewne były to radzieckie kopie adidasów o wdziecznej nzwie "MOSKWA" (MOCKBA)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jakie wy ruskie buty nosicie :poddanie:

Moje sa zajefajne mocne i wygodne (w miare), na pewwno sie szybciej ułożyły niż "desanty"

Może nie mitologizujcie ruskiego szpeju, i niech się wypowiadają ludzie którzy mieli do czynienia z omawianym sprzętem :/

Edited by Tadeusz
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

pytanie z innej beczki dla kogos kto gral w Operation Flashpoint:

 

co to za typ plecaka, ktorego uzywa tam spetsnaz jest polska nazwa - SPECNAZ i gdzie go ew mozna w Polsce dostac?

 

dzieki z gory:)

 

DO MODA: nie mam polskiego XP, wiec znakow polskich niet:)

 

A shifta też nie ma?

Link to post
Share on other sites

pytanie z innej beczki dla kogos kto gral w Operation Flashpoint:

 

co to za typ plecaka, ktorego uzywa tam spetsnaz i gdzie go ew mozna w Polsce dostac?

 

dzieki z gory:)

 

DO MODA: nie mam polskiego XP, wiec znakow polskich niet:)

 

Może jakiś screen bo ja nie pamiętam co tam nosili w OF specnazowcy.

Link to post
Share on other sites

O ile się dobrze orientuję, to ten typ plecaka wystepuje tylko w tej grze ;)

Oczywiście mogę się mylić.

Specnazowcy w akcji nie nosili naszywek, które mogłyby ich zdradzić z daleka.

Jako WDW na stanie mieli placaki RD-54, jednak często używali cywilnych plecaków - były pojemniejsze i wygodniejsze.

Link to post
Share on other sites

Nie sugeruj się wyposażeniem z gier!

Najpopularniejszy we wszystkich rodzajach wojsk to stary dobry erde. Do dzisiaj.

A we współczesnym wyposażeniu to jest tego tyle, że można by założyć osobny temat o plecakach.

 

Dzieki:)

 

DO MODA: po co mi Shift? zeby mnie spowalnial? W polskiej publicystyce uzywane jest zarowno SPECNAZ jak i SPETSNAZ, wiec nie wiem czemu sie czepiasz...

Link to post
Share on other sites

Dzieki:)

 

DO MODA: po co mi Shift? zeby mnie spowalnial? W polskiej publicystyce uzywane jest zarowno SPECNAZ jak i SPETSNAZ, wiec nie wiem czemu sie czepiasz...

 

Spetsnaz chyba w publicystyce podwórkowej.

 

Tak jak napisano wyżej , plecak to pewnie jakis wymysł twórców gry, podobnie jak naszywka WDW na ramieniu. Tu masz RD-54 , współczesny

 

http://www.russiancombatgear.com/product_i...products_id=176

Link to post
Share on other sites

Specnaz używa naszywek i mundurów oddziałów których blisko stacjonuje w celu kamuflażu.

 

Rosjanie generalnie nie stosują naszywek w boju. Uzywają owszem sprzetu i oznaczeń WDW (przez GRU) ale podobnie jak WDW nie paradują ze świecącymi naszywkami o zgrozo naszytymi na maskałat.

Edited by Geno
Link to post
Share on other sites

Geno: Tak, to prawda towarzyszu - komandosi nie noszą naszywek w boju (naszywki na maskalatach sie zdarzają). Chciałem tylko zaznaczyć, że uzywają innych naszywek ;)

 

 

edit.

Kamil: Żeby nie było już niedopowiedzeń: specnaz gru, na terenie kraju używa mundurów i naszywek wojsk stacjonujących niedaleko jednostki specnazu w celu zatajenia swojej obecnosci w tym rejonie. Wsio.

Edited by Cincin
Link to post
Share on other sites

Tak, to prawda towarzyszu. Chciałem tylko zaznaczyć, że uzywają innych naszywek ;)

edit.

Kamil: Żeby nie było już niedopowiedzeń: specnaz gru na terenie kraju używa mundurów i naszywek wojsk stacjonujących niedaleko jednostki specnazu w celu zatajenia swojej obecnosci w tym rejonie. Wsio.

 

Co nie zmienia faktu,że nie znajdziesz na fotce z Afgana żadnych naszywek na KLMK.

Link to post
Share on other sites

Widziałem, rzadko bo rzadko, naszywki na partyzantach, ale na KLMK nigdy.

@Geno - Afgan to kiepski przykład, bo tam nikt nie nosił żadnych naszywek ;)

 

Na fotkach z Czeczenii też widać,że unikają noszenia "oczoj****ch" naszywek z wiadomych powodów. Naszywka WDW ewidentnie do takich należy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...