Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 371
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jeszcze jedno pytanie - może nie do końca w temacie rosyjskich mundurów, ale rosyjskich wojsk. Czy ktoś orientuje się może gdzie znajdę jakieś opracowanie na temat organizacji pododdziałów wojsk WDW - tzn. przede wszystkim ilu ludzi wchodzi w skład drużyny, plutonu, roty itd i jak są te pododdziały uzbrojone ? Czytałem opracowanie na http://www.red-alliance.net , ale tam nie ma nic o dokładnej liczebności ani o większych oddziałach niż drużyna...

 

A ta cyfrowa Flora jakaś dziwna... wolę moją "standardową" :)

Edited by Troll
Link to post
Share on other sites

jeszcze jedno pytanie - może nie do końca w temacie rosyjskich mundurów, ale rosyjskich wojsk. Czy ktoś orientuje się może gdzie znajdę jakieś opracowanie na temat organizacji pododdziałów wojsk WDW - tzn. przede wszystkim ilu ludzi wchodzi w skład drużyny, plutonu, roty itd i jak są te pododdziały uzbrojone ? Czytałem opracowanie na http://www.red-alliance.net , ale tam nie ma nic o dokładnej liczebności ani o większych oddziałach niż drużyna...

 

A ta cyfrowa Flora jakaś dziwna... wolę moją "standardową" :)

 

Nie wiem czy czasem w tym nie było, nie mam pod ręką.

 

http://www.allegro.pl/item299851375_berety...afganistan.html

Link to post
Share on other sites

@troll:

"hmmm... dzięki wielkie, skana sobie oczywiście zapisałem. Ale jako że moja drużyna (którą chcę zawzorować na WDW) nie ma 6750 członków - ani nawet 1475 (a szkoda icon_smile.gif ) to... może coś o nieco mniejszych oddziałach ?"

ale co konkretnie? bo ja śledzę tu wasze dyskusje i jakoś znów nie widzę sensu :( jakie konkretnie potrzebujesz informacje? co chciałbyś osiągnąć? chcesz "rekonstruować" coś konkretnego czy po prostu wystylizować ekipę? Trudno jest coś podsyłać nie wiedząc czego oczekujesz!

A ponadto wystarczy poszukać w internecie! Np na rosyjskich stronach, jak nie znasz rosyjskiego to są translatory itd:)

Ja np. w jakieś 10 min znalazłem dużo ciekawego o zwiadzie vdv/ukraińska strona/ M.in. zalecany ekwipunek, liczebność i wyposażenie grup itd.

Ale ty zobacz na rus mil może coś będzie ;)

Edited by eliasz
Link to post
Share on other sites

ogólnie chcę wystilizować ekipę. Na pełne reko nie mamy mozliwości czasowych przede wszystkm, o finansach nawet nie wspominam. Poszukuję przede wszystkim informacji o stanie liczbowym i uzbrojeniu poszczególnych członków pododdziałów takich jak drużyna i pluton.

 

A z rosyjskim... cóż, ni w ząb póki co, a z translatorem też jakoś nie idzie...

 

Kamil - to już znacznie bliżej do stylizacji ekipy, dzięki :)

Edited by Troll
Link to post
Share on other sites

no to ja ci napiszę tak:

na ukraińskiej stronie znalazłem materiał o vdv i zwiadzie:

w artykule pt: "przygotowanie grupy rozpoznania do działań na tyłach przeciwnika"

Liczebność grupy 15-20 osób

Uzbrojenie: zalecane AKMS 7,62 + GP, PKM(na 7,62 bo lepiej radzą w lesie)

Jeżeli nie nie ma dostępu do AKMS to AK74 5,45 (naboje: 7h10,7h24)

Należy zabrać kilka automatów z noktowizyjnymi celownikami.

Oprócz powyższego warto mieć:

1 SWD(może być SWU)

2 PB lub APB(ciche pistolety)

2 RPG-7

3 PKM

granaty F1 i RGO, miny POMZ-2(już chyba nie produkowane:))

To tyle jeżeli chodzi o zwiad(tylko nie jestem w stanie ocenić daty powstania artykułu). Nie umiem też ocenić na ile te zalecenia są stosowane w praktyce/trzeba by było poszukać/

Ja polecam tobie stylizację na okres po 91- będziecie mniej odstawać od współczesnych marpatów i innych pixeloz:)

 

PS> Moim zdaniem artykuł trochę już nie aktualny/tak jakieś 10 lat co najmniej, ale już jakieś odniesienie jest:)/

Edited by eliasz
Link to post
Share on other sites

ale chyba nie granaty RGO :język2: nie ten ekwipunek...

 

Na pełne reko nie mamy mozliwości czasowych przede wszystkm, o finansach nawet nie wspominam.

 

co rozumiesz pod pojęciem możliwości czasowe? chciałeś to zrobić w parę dni, tygodni, miesięcy? ....rekonstruktorzy zbierają ekwipunek latami więc się nie zrażaj. A poza tym rekonstrukcja się w ersofcie nie sprawdzi, stylizacja już prędzej. Ale tutaj też masz super koszty..mundur, erde, ładownice, hełmy. Zapomnij o AK, AKM głównie AKS-74, 1-2 RPK-74, RPG-7, PKM może dwa GP. Jeśli chcesz kilku, kilkunastu gości wyposażyć żeby wyglądało jak WDW to właśnie potrzeba czasu, znajomości, cierpliwości i pieniędzy. Zresztą gdybyś robił amerykańskich marines, czy brytyjskie muchomory sytuacja jest podobna.

Edited by yakarov
Link to post
Share on other sites
Jeśli chcesz kilku, kilkunastu gości wyposażyć żeby wyglądało jak WDW to właśnie potrzeba czasu, znajomości, cierpliwości i pieniędzy

Ja bym jeszcze zaakcentował potrzebę posiadania odpowiednio licznej i chętnej ekipy (która pozostałe kryteria odnośnie czasu, cierpliwości i pieniędzy też by musiała spełniać). Bo zorganizować taką ekipę łatwo nie jest.

Link to post
Share on other sites

@yakarov: pełna powaga, że rgo:)

desant.com.ua

a czemu o akm ma zapomnieć?/jak już iśc tropem że wdw używa tylko aks-74, to są jeszcze akms:)- tylko że według mnie nie każde wdw skacze na spadochronach i nie każde potrzebuje wersji specjalnych/

 

Generalnie nawet stylizacja wymaga czasu i przede wszystkim chęci i dużo zapału!

Edited by eliasz
Link to post
Share on other sites

WDW używała AKMS dawno temu, regulaminowo to AKS-74. Pomijam grupy rozpoznania i specjalne gdzie używa się broni odpowiedniej do zadania itp.

Ale WDW to 74.

 

co do RGO no faktycznie...sugerowałem się czymś innym. Przepraszam za zamieszanie.

Chociaż stary wiarus mi mówił że dostawali tylko F-1 a służył do 92!

Link to post
Share on other sites

pod pojęciem możliwości czasowe... może nie do końca precyzyjnie się wyraziłem. Jak mówię o rekonstrukcji to mam tu na przykład na mysli grupy które tym żyją (a czasami z tego żyją :) ) i - że tak pozwolę sobie to nazwać - "występują" na różnego rodzaju imprezach, jak chociażby warszawski Piknik Militarny na Polach Mokotowskich (wiem że to może nie największa impreza tego typu, ale pierwsza która mi przyszła do głowy). My po prostu nie mamy na to czasu. A stricte rekonstrukcja dla siebie w domu... no można, ale moim zdaniem mija się nieco z celem. Zaś reko w ASG jak już kolega wyżej wspomniał też się nie sprawdzi. Dlatego mówię o wystylizowaniu ekipy. A co do kosztów i czasu... coś wiem, bo jako ekipa już teraz staramy się stylizować na amerykańską piechotę. Chcieliśmy też zrobić coś innego po prostu :) Także myślę że chęci i zapał się znajdą...

 

Zaś jesli chodzi o broń WDW to tak właśnie się do tego przymierzamy - AKS-74 przede wszystkim :)

Edited by Troll
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panowie orientujecie się czy ktoś z airsoftowców z wawy lub okolic może załatwić taki mundur jak - Russian Flora Combat uniform VDV Airborne camo..

Nie chce sie bawić w sprowadzanie tego z Rosji bo aż tak bardzo mi nie zależy ale gdyby ktoś co jakiś czas sprowadzał tego typu mundury ze wschodu to chętnie bym jakieś zamówienie na tego typu lub podobny mundur złożył.

Link to post
Share on other sites
Panowie orientujecie się czy ktoś z airsoftowców z wawy lub okolic może załatwić taki mundur jak - Russian Flora Combat uniform VDV Airborne camo..

 

Tak to jest Flora, tylko że sprana jak moja :]

http://www.allegro.pl/item306987192_rosyjs...z_magazynu.html

 

Myślę, że on mógłby Ci pomóc.

Pytaj pytaj, może jak podasz rozmiar to następnym razem Ci taki przywiezie.

 

Pozdro!

Edited by Uber_Soldat
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...