Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

Próbuję ugryźć zaprogramowanie TK-760 do współpracy z FRS i pojawia się kilka niewiadomych. Gdzie mógłbym znaleźć jakieś wskazówki odnośnie tego programowania? Oczywiście instrukcja leży przede mną, ale tutaj są poruszane tylko kwestie samej obsługi menu :( Z przykładowych problemów: częstotliwości FRS mają cztery cyfry po kropce, z kolei PMR pięć - zaś TK-760 pokazuje trzy :/ wtf?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Najpierw musisz zaprogramować skok częstotliwości - czy ma być 5 khz; 6,25 czy jakiś inny. Jak to już ustawisz, to wchodzić w programowanie częstotliwości i wpisujesz częstotę kanału FRS, jak wpiszesz 3 pierwsze cyfry po przecinku to reszta częstotliwości wyskoczy sama na wyświetlaczu.

Piszę to co prawda z pamięci ale chyba jakoś tak to leciało.

Link to post
Share on other sites

Pytanie z innej beczki.

Kto używa kopii headsetów Comtac II?

Jak wrażenia z użytkowania? (i prosiłbym ew. info z którego sklepu sprowadzać najlepiej)

 

Ja używam, kupiłem na ebaybanned.com.

Wrażenia...

odsłuch działa, nawet dość dobrze (jak na produkt bedący chińską podróbką)

wykonanie -

bardzo przywoite, nic nie lata, nic nie odpada,

elementy metalowe i plastikowe nie wyglądają na takie jak by się miały zaraz złamać - dość solidne.

 

kable i PTT - to samo co w bowmanach i swimmerach...

ogólnie - jestem zadowolony, szczególnie zadowolony byłem zimą :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Guest british

Pytanie:

Czy ktoś kiedykolwiek próbował kiedykolwiek dopasować wtyk typu Kenwood do Motoroli model GP1200?

 

Do GP1200 można dokupić przejściówkę na dwa piny o rozstawie jak z motoroli, pozostaje wtedy jeszcze dorobić przejściówkę z dwuwtykowego gniazda motoroli na dwuwtykowe Kenwooda. Dosyć karkołomne, ale może już ktoś się tak bawił?

Link to post
Share on other sites

Pytanie:

Czy ktoś kiedykolwiek próbował kiedykolwiek dopasować wtyk typu Kenwood do Motoroli model GP1200?

 

Do GP1200 można dokupić przejściówkę na dwa piny o rozstawie jak z motoroli, pozostaje wtedy jeszcze dorobić przejściówkę z dwuwtykowego gniazda motoroli na dwuwtykowe Kenwooda. Dosyć karkołomne, ale może już ktoś się tak bawił?

 

z tego co wiem, taka przejściówka nie istnieje.

Standard Kenwooda różni się czymś więcej, aniżeli tylko wtykami, od standardu Motoroli.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich mam pytanie a zarazem prosbe czy ktos z was wie czy mozna zwiekszyc zasieg lub moc krótkofalówki TLKR T5 zakupiłem takie i mam wrażenie ze bardzo zle przez nie słychac nie wyraznie i z szumami na różnych kanałach sprawdzałem jesli macie jakies pomysły to prosze o pomoc pozd

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich mam pytanie a zarazem prosbe czy ktos z was wie czy mozna zwiekszyc zasieg lub moc krótkofalówki TLKR T5 zakupiłem takie i mam wrażenie ze bardzo zle przez nie słychac nie wyraznie i z szumami na różnych kanałach sprawdzałem jesli macie jakies pomysły to prosze o pomoc pozd

 

nic nie zrobisz,

problemem jest antena w kształcie tego śmiesznego breloczka.

najlepszym rozwiązaniem byłoby kupienie czegoś, w czym mozna by wymienic antenę na jakiegoś taila.

 

generalnie popytaj jeszcze tutaj: http://pmr446.info/index.php

 

Co myslicie o tym zestawie?

http://www.allegro.pl/item643613165_10_kmf..._fv_gratis.html

 

a może takie coś?

http://www.allegro.pl/item643617697_motoro...vox_gw_f_v.html

 

a może coś innego zaproponujecie w podobnej cenie?

 

zasięgi są z kapelusza :)

xtr ma lepszą opinię, ale tlkr7 wydaje się poręczniejszy.

reszta jest chyba bez znaczenia :)

Link to post
Share on other sites

Zadałeś to pytanie, aby wiedzieć "czy kupić". Prosta odpowiedź na pytanie: Nie. Odpowiedź uwikłana: Nie, ale da się używać i prawdopodobnie nic Ci się nie stanie.

 

Będzie żarło baterie i będzie się grzało przy nadawaniu. Bateryjki od 2Ah powinny spokojnie starczyć, nawet na 2 może nawet 3 dniowe eventy.

Edited by Szreder
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...